Reklama

geneticka nemoc partnera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mrla
Nováček 1 příspěvek 03.09.08 16:10
geneticka nemoc partnera

Preji vsem krasny den.
Jsem tady dnes poprve a chtela bych Vas poprosit o radu ci nazor.
S pritelem by jsme chteli miminko a vlasne nam v tom nic nebrani az na jednu vec.
Muj pritel ma dedicnou nemoc zvanou tuberozni skleroza, na genetice nam rekli ze pokud nase miminko zdedi chromozomi po priteli bude na 100% nemocne po nem. Vime co tahle nemoc obnasi a nechteli by jsme aby nase dite trpelo. Existuje vsak moznost odebrani plodove vody aby se zjistilo jestli bude miminko nemocne nebo ne. Jak by vsak bylo urcite by to pro nas znamenalo potrat.
Proto se ptam Vas holky. Jak by jste se k tomu postavili? Postoupili by jse moznost otehotnet s partnerem a pak cekali na vysledek nebo by jste tuhle moznos hned zavrhly a postoupili umele oplodneni?
Predem dekuji vsem za nazor ci radu a preji hezky den.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dasavr
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 03.09.08 16:22

JO holka, těžko radit, kdo nezažil, nepochopí. My s manželem máme ten problém, že jsme nositeli chybného genu, který se může projevit v 25% tzv. autosomálně-recesivní dědičnost. Tohle se zjistilo až z pitevní zprávy našeho prvního miminka, které nám umřelo na vrozené vývojové vady neslučitelné se životem ve 23.tt. Znamenalo to vyvolat porod-již mrtvého miminka, horké chvilky(poptrat) Hodně jsme to oplakali, ale doktoři radili, jít do toho znovu, nemusí se projevit, tak jsme do toho šli opět a máme zdravého kluka, po něm zdravou slečnu a pak jsme otěhotněla po 4. a neměla vůbec obavy z toho, že by něco opět nebylo o.k. Ovšem stalo se a na genetice mi ve 22.tt oznámili, že tohle miminko má opět stejné VVV neslučitelné se životem, jako to první a nemám vzhledem k nefunkčním ledvinám miminka žádnou plodovou vodu, takže opět nastaly těžké chvíle, kdy jsme se života děťátka museli vzdát. Nad vodou mě držel jen fakt, že se opět pokusíme, nyní jsem těhotná po 5. a je to tedy velký nápor na nervy, neboť to, zda je miminko zdravé se dovíme opět až ve 22.tt. Ale pokud do toho půjdete, tak jedině se vzájemnou podporou. Není to opravdu jednoduché období a situace, kdy ležíš na porodním sále a rodíš mrtvé miminko je opravdu nezáviděníhodná. Tak správné rozhodnutí.

ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 03.09.08 16:28

Ahoj moc se v tom nevyznám, ale není náhodou už možnost nechat si udělat vyšetření (odběr) už ve 12týdnu na zjištění dědičných vad?

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 03.09.08 18:07

Já tedy nejsem lékař, ale řekla bych, že miminko automaticky vždy zdědí chromozomy jak matky, tak otce, takže, podle toho, co vám řekl lékař, bude vaše miminko určitě nemocné. V tom případě bych šla asi rovnou na oplodnění. Pokud existuje šance, že bude zravé, záleží na tom, jak je veliká.
 Halka

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 03.09.08 18:29

Halko- jde o recesivní a dominantní dědičnost a možná ještě něco. Už si to ze školy nepamatuju. Dítě vadu mít nemusí.

Já to kdysi řešila, tehdejší přítel měl v rodině Huntingtonovu choreu. Uvažovala jsem, že nebudu mít děti. U něj se ještě nevědělo, jestli bude nemoc mít. Ale bál se testu, který by nemoc potvrdil nebo vyvrátil. Ale bylo mi tehdy něco přes 20 a tehdy jsem dítě ani nechtěla. Teď už by to bylo těžší.

Těžko radit. Já bych do mimika šla. Ale neumím si pak představit tu bolest, když ................ .

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.08 18:44

Tuberózní skleróza je autosomálně dominantní a navíc se týká dvou chromozomů…nevím, je to hrozně těžký...... asi bych šla na umělé oplodnění s možností preimplatační diagnostiky…jestli teda je na tuto dg metodika.
přeju hodně sil

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.08 20:29
genetika nemoc partnera

Milá Renato,rozhodnutí je jen na Vás. Já mám to samé onemocnění AMC. Moje první dcera je zdravá, druhá zdědila to samé onemocnění. Život je těžší, ale i krásnější. V současné době hledám někoho se stejným onemocněním. Ráda bych se s Vámi zkontaktovala. Zatím přeji krásný den.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.08 20:47

Ahoj, musíš se rozhodnout sama, ale já bych to asi neriskovala a radši šla na IVF a tam si nechala před zavedením embrya udělat preimlantační genetickou diagnostiku. Z jedné odebrané buňky embrya zjistí veškeré chromozonální i vývojové dědičné vady. My o tom z manželem taky uvažujeme. Byla jsem těhotná po IVF a mimi se zjistila ve 20 tt těžká vývojová vada srdce, téměř neslučitelná se životem, podstoupila jsem indukci. A teď uvažujeme před rozmražením dalšíchgoq o této diagnostice, aby se něco podobného neopakovalo. jen tak mimochodem, tato metoda stojí asi 60 000.

malika
Kecalka 394 příspěvků 03.09.08 21:43
dasavr píše:
JO holka, těžko radit, kdo nezažil, nepochopí. My s manželem máme ten problém, že jsme nositeli chybného genu, který se může projevit v 25% tzv. autosomálně-recesivní dědičnost. Tohle se zjistilo až z pitevní zprávy našeho prvního miminka, které nám umřelo na vrozené vývojové vady neslučitelné se životem ve 23.tt. Znamenalo to vyvolat porod-již mrtvého miminka, horké chvilky(poptrat) Hodně jsme to oplakali, ale doktoři radili, jít do toho znovu, nemusí se projevit, tak jsme do toho šli opět a máme zdravého kluka, po něm zdravou slečnu a pak jsme otěhotněla po 4. a neměla vůbec obavy z toho, že by něco opět nebylo o.k. Ovšem stalo se a na genetice mi ve 22.tt oznámili, že tohle miminko má opět stejné VVV neslučitelné se životem, jako to první a nemám vzhledem k nefunkčním ledvinám miminka žádnou plodovou vodu, takže opět nastaly těžké chvíle, kdy jsme se života děťátka museli vzdát. Nad vodou mě držel jen fakt, že se opět pokusíme, nyní jsem těhotná po 5. a je to tedy velký nápor na nervy, neboť to, zda je miminko zdravé se dovíme opět až ve 22.tt. Ale pokud do toho půjdete, tak jedině se vzájemnou podporou. Není to opravdu jednoduché období a situace, kdy ležíš na porodním sále a rodíš mrtvé miminko je opravdu nezáviděníhodná. Tak správné rozhodnutí.

Teda holka, klobouk dolů. Tomu se říká touha po dítěti, tedy ve vašem případě po dětech :) Tak držím palečky, ať je všechno v pořádku. Do toho se opravdu člověk nedokáže vžít, pokud si to neprožije.

Taky přeju správné rozhodnutí.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 04.09.08 00:13

Tak si tady v googlu čtu o tuberózní skleróze a Huntingtonovi a vidím, že mám samé malicherné problémečky :( .

Hodně štěstí a zdravé miminko zakladatelce i dasavr!

Pisklatko
Kelišová 6644 příspěvků 04.09.08 08:51

Ahoj,

jsem přenašečkou hemofilie na své syny (25%). Protože jsme se s manželem předem dohodli (vězte, že rozhodování bylo hodně těžké), že našemu potomkovi - synovi toto udělat nemůžeme, šli jsme do těhotenství i s rizikem, že to prostě nevyjde. Vše bylo zkonzultováno s doktory, ve 12tt jsem podstoupila odběr choriových klků a za 3 týdny jsem se dozvěděla, že čekám zdravého chlapečka:-) Testy doktor svědomitě několikrát opakoval (z toho jednoho odběru) a vše ok. Narodil se nám zdravý chlapeček.
Teď se snažíme o druhé mimi a máme v plánu to samé i s tím samým rozhodnutím.
Je to moc těžké rozhodnutí, museli jsme zvážit opravdu důkladně všechna pro i proti, trvalo to několik týdnů.
Takže zvažujte, sepisujte, raďte se s doktory, hledejte informace a ať se rozhodnete jakkoliv, tak to vaše rozhodnutí bude správné! Ať si kdo chce, co chce říká.
Hodně štěstí a hlavně - zdravé miminko!!!

P.

Ajerry
Nováček 2 příspěvky 22.11.09 22:59
TS

Mám 14 letého syna s TS a zatím nemá téměř žádné problémy.Stále doufám,že bude patřit k těm šťastným,u kterých se onemocnění moc neprojeví.Neznám nikoho dospělého s TS.Můžu se prosím zeptat jak se projevuje TS u vašeho manžela a jak na tom byl zdravotně ve věku mého syna?Děkuji.J

Denny
Echt Kelišová 8041 příspěvků 24.11.09 08:53

Ahoj,
tak já mám Cystickou fibrozi. Jde též o geneticky přenosnou chorobu. jen k tomu, aby se narodilo nemocné dítě je potřeba, aby jak matka tak i otec byli nosiči genu pro CF. Ale i to neznamená 100% nemocné dítě.
Díky preimlanatační medicíně a možnosti zjistit CF díky známým mutacím je velká šance mít zdravé dítě. Já CF mám, a partner byl vyšetřen a nosičem není. Čekám druhé miminko a první syn byl od začátku geneticky sledován a je zdravý. Druhé miminko vypadá, že bude také.

Bohužel, ne všichni přistupují k početí zodpovědně. Bratranec se na to vykašlal a u jejich syna byla CF diagnostikována ve třech letech. Druhý bratranec také čeká rodinu a opět na testech nebyli...... Z jejich chování mi připadá, že si myslí, že CF je něco jako rýma a jich se to netýká. Bohužel to neřekli v poradně, ihned by je hnali na testy.
Nějak to nechápu a představa, že se narodí další nemocné dítě - a já vím, jak hrozná nemoc to je, protože s ní žiju a bojuju už 30 let - je pro mě děsivá.

Bohu

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 24.11.09 09:56

Denny, teda tenhle přístup tvých příbuzných naprosto nechápu :zed: :zed: .
Mám neteř, oba jsou se svým mužem spolu vražedná kombinace, pokud by neměli děti spolu, ale s jiným partnerem, bylo by vše v pořádku, ale když je mají spolu, dítě bude vždy postižené. Mají postiženého chlapečka, během těhotenství se absolutně nic nepoznalo, když šli do druhého miminka, využili možnost darovaného vajíčka a holčička je zdravá.

aweling
Nováček 1 příspěvek 05.11.13 16:53
Neurofibromatóza

Dobrý den, nevím kam jinam zařadit svůj problém. Mám genetickou poruchu, bohužel ne 3% jak zde píše paní, ale 50%…což znamená že moje budoucí miminko, bude nemoc mít na 50% taky :( Nemoc se jmenuje Neurofibromatóza, nemusí mít vůbec žádné příznaky, někdo s tím může žít a ani o tom nevědět, na druhou stranu, někoho úplně zničí…znám jednu slečnu, kterou loni na podzim dokonce zabila :( vůbec nevím co dělat, paní na genetice mi naznačila, že by si mimčo s touto nemocí zkusila nechat, že by mu prý nemuselo nikdy nic být, ale na druhou stranu, když čtu na internetu stránky…kde píšou že už 1,5 letý drobeček, má nádory po celém těle…a další 4 letý je slepí, protože má nádory na očích, tak si myslím, že když by moje dítě mělo takové problémy, byla by to jen moje chyba, protože bych to dovolila a nemocné mimi si nechala…na druou stranu, co když by mi nikdy nic nebylo a ja zabila vlastně skoro zdravé dítě? :/ achjo, vůbec nevím co mám dělat a to těhotná ještě ani nejsem a už teď jsem z toho úplně zoufalá… :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >