Henna a zesvětlované vlasy

10
23.10.20 18:47

Henna a zesvětlované vlasy

Ahoj, chci se Vás zeptat na zkušenosti. Moje přírodní barva vlasů je světle hnědá, ale zhruba od května mám vlasy zesvětlené na sytě oranžovou. Moje vlasy toho mají dost za sebou a bohužel jsou dost poničené. Chtěla bych přejít na přírodní barvení právě hennou, ale bylo mi řečeno, že na zničené vlasy henna nemá cenu. Máte s tím prosím někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
766
23.10.20 18:55

Je to přímo naopak, tedy když zvolis kvalitní hennu. Napoprvé bych to ale vzala raději cassiou, nebarvici hennou. A az pak klasickou hennu. Nekupuj ji v drogerii, to s hennou ma pramálo společného, raději značky typu Khadi nebo henna lamda ( five fives ). Henna je požehnání pro vlasy, ver mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
980
23.10.20 18:57

@mladamam1nka hennu urcite muzes pouzit, odkazu te na natubea.cz, tam si vsechno muzes precist :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.10.20 19:01

@sahrazad1 Děkuju moc ještě se zeptám. Na krátké vlasy po ramena vystačí třeba 2 balení (nemám vůbec páru kolik je toho potřeba). A ještě jsem se chtěla zeptat, zda mi to třeba i sjednotí odrosty stejnou barvou, nebo to funguje jako klasická barva - tedy zrzavé vlasy světlejší, světle hnědé odrosty tmavší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
23.10.20 19:10

Stačí v klidu jedno balení. Ale začni tou nebarvici, regenerační hennou, to kvůli možnému zezelenani vlasu. Měla bys mit odstup tak 3 týdny az měsíc od posledního barveni. Výsledná barva záleží na tvé výchozí barvě, ale obecně ano, sjednotí. Jen upozornění na začátek, kvalitní henna se nevymyva, ona odroste. Drží to mnohem lépe než chemická barva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19719
23.10.20 19:20

Na odbarvene vlasy muze chytit do zelena. A taky bych necekala, ze ti hned po prvnim barveni nejak vyrazne vlasy obarvi a sjednoti. A hlavne po ni uz zas vlasy neodbarvuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2242
23.10.20 19:43

Naopak zničené vlasy ti zlepší. Mně hodně pomohla.
Já začala se značkou Voono, s henou je to barvení složitější, ale s touhle to šlo dobře. Pokud máš odbarvené vlasy mělo by se barvit dvou fázově. Jinak hrozí, že barva chytne do zelena. První u téhle značky doporučují barvit odstínem Cooper (zrzavá) a pak až dát jinou barvu, zvlášť pokud chceš nějakou hnědou, kde je indigo, což je modrá barva u té totiž právě hrozí, že obarvená blond + modrá = zelená.

Tady si můžeš pročíst řady.
https://voono.cz/jak-na-to/
Tímto dvoufázovým barvením by se měla barva i sjednotit. Mně na vlasy pod ramena stačila půlka sáčku, takže jedno balení bohatě stačí a ještě ti nejspíš zbude.
Hena vlas obalí a čím více krát barvíš, tím víc vrstev, takže postupně trochu tmavnou. Po barvení henou se nemá hned odbarvovat, tak si to rozmysli. Jinak na FB je skupina barvíme se Voono a jsou tam od žen reálné fotky před a po barvení, tak si to tam můžeš prohlédnout. Ty rezavé odstíny jsou tam moc pěkné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.10.20 20:02

@sahrazad1 @IvaX Děkuju vám oběma moc. Nakonec jsem teda objednala jedno balení Cassio henny. Vlasy mám už asi měsíc nebarvené, tak jsem zvědavá až mi příjde a použiju ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
23.10.20 20:14

@mladamam1nka Používám čistou hennu Lamda (od Five Fives), balení má 200g, když mám vlasy na ramena tak potřebuji cca 30-50g henny, když jsem měla vlasy pod lopatky potřebovala jsem cca 100g. A to mám hodně vlasů. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
23.10.20 20:46

Souhlasím s ostatníma. Henna mi dala vlasy neuvěřitelně do pořádku, lesknou se, jsou vyživené a spokojené. Jen doplním několik věcí:

1. před použitím henny je dobré vlasy nemýt šampony se silikony (v DM je kokosová řada Alverde, já používám tuhé šampony Haaro Naturo - pozor jsou i tuhá mýdla a to není to samé)
  1. Opravdu doporučuji si přečíst stránky natubea.cz, kde je blog a lze tam i soustu věcí objednat.
  1. konzistence musí být jako cca jogurt, „bahýnko“ nesmí na hlavě pod igelitem vyschnout, jinak to vlasy velmi dehydratuje.
  1. vždy používat rukavice - ta oranžová se špatně dostává z rukou.
  1. henna nebarví nikdy na zeleno. Dělá to indigo, které se přidává, když chce člověk hnědé až černé odstíny a jde o jednoduché míchání barev. Indigo je vlastně hodně tmavá modrá. Modrá + žlutá= zelená. takže, Šedivé, blonďaté a všeobecně světlé vlasy jdou do zelených/modrých"brčálových barev. Henna je oranžová/červená, na světlých vlasech se tedy projevuje od ohnivě oranžové (šedivé) po „podzimní zrz“ (světle hnědé). Proto se musí světlovlasí lidé barvit dvouzázově, pokud chtějí hnědý nebo tmavší odstín. V první fázi pouze hennou na oranžovo a vdruhé směsí s indigem, nebo samotným indigem. Opět jde o míchání barev- oranžová+modrá = nějaká hnědo černá.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
23.10.20 22:51

Zase od té henny nečekej nějaké velké zázraky. Já si ji taky pár let dávala, vlasy mám teda od přírody lámavé, nikdy jsem je chemicky nebarvila, ale nijak zvlášť mi henna nepomohla. Lámavé byly stále stejně, padaly stále stejně a ještě se mi narovnaly (nejenom mně, i sestře a kamarádce). Ale barva byla fajn :D. Začínala jsem s tou značkou khádí, ale později jsem přešla na hennu z dm, podle mě je to úplně to samé, ale za lepší peníze. :lol: No a asi před rokem se mi zastesklo po mých vlnách, tak jsem to nechala odrůst a užívám si svoje původní vlnité vlasy. Lámou se pořád, ale už nepadají, takže podezírám hennu trochu i z toho padání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama