Reklama

Hledám maminku knihomolku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amelia1986
Kecalka 190 příspěvků 15.02.18 22:51
Hledám maminku knihomolku

Hledám maminku, ktorá má ráda knihy - o. j. klasicku literaturu, ráda by jsem s nekým podebatovala, připadně našla inspiraci :mavam:

Nejnovější recenze z kategorie Knihy

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

samer1976
Povídálka 23 příspěvků 15.02.18 22:59

@Amelia1986 knihy miluju, ale jen bestsellery, hlavně napínavé a krimi :)

ka2ka
Extra třída :D 12787 příspěvků 1 inzerát 15.02.18 23:00

Taky čtu hlavně krimi a nebo historické

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 15.02.18 23:05

Zkus skupinu Klub knihomolek https://www.emimino.cz/…-knihomolek/
Tam najdeš inspirace, jéje :)

Janatans
Stálice 99 příspěvků 15.02.18 23:14

Čtu tak nějak od všeho trochu - klasiku, sci fi, fantasy, fejetony, autobiografie. Teď zrovna už poněkolikáté čtu Můj život ve Francii od Julie Child, k narozeninam jsem si poručila knížky od Jerome Klapka Jerome. Baví mě hodně éra Jane Austen a Elitabeth Gaskell, čtu Roalda Dahla, Fulghuma, Pratchetta, Karla Poláčka a pravidelně se vracím třeba k Letopisům Narnie a Harry Potterovi :D Baví mě číst „první“ ženské spisovatelky, knížky prvky ironie a nadsázky.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 15.02.18 23:20

Ja se hlasim :palec: ctu tak nejak vsechno. Momentalne Ziburu, predtim jsem cetla Cizinec (A. Camus) a predtim Rozmarne leto (Vancura) ;)

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 15.02.18 23:20

Literaturu jsem studovala na FF UK.Zkus klub knihomolek, jak už tu Knihomyš píše…Nebo na co se chceš zeptat? Jsi z Phy, takže máš spoustu možností, doporučuji mlp.cz,kde mají i doporučení na knihy atd. :lol: :kytka:

Amelia1986
Kecalka 190 příspěvků 15.02.18 23:21

@Knihomyš perfektné, děkuji! :) @Janatans ajeje na Austenku a Harryho slysim :) ostatné tituly jsou mi povedomé ale neznám. Mám docela ráda odbornou a náuční literaturu takže jsme hodne opomíjela romány, chci to dohnat a jsem uplne podeslá odvtedy co jsem prečetla Austenovu i Charlottu B. Teď čtu T. Annu Kareninu :)

Holky, omluvte moji gramatiku, nejsem rodilá mluvčice totiž :oops:

Amelia1986
Kecalka 190 příspěvků 15.02.18 23:28

@samer1976 @ka2ka jake krimi čtete? Ja prečetla zatim jen pár knih od Kathy Reichs, co mne hodne bavilo jednu dobu. Všichni mi doporučují Nesba, na toho se ne a ne odhodlat, čím je taky skvelý?

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 15.02.18 23:31

@Amelia1986 Jestli čteš Kareninu, zkus Puškina a Vysockého…Z e­vropských Simmel Láska je jen slovo, z lehkého žánru detektivek Rex Stout, Raymond Chandler, Agatha Christie…ale každý má svůj vkus..Já třeba nesnáším českou klasiku Babičku, raději mám Ještědské povídky od K. Světlé…No a pochopitelně Kmotr :-),ne film, ale kniha…Ahoj :kytka:

Amelia1986
Kecalka 190 příspěvků 15.02.18 23:37

@maskovak ano, ráda by jsem tipy, ale ráda by jsem i podiskutovala. Teď čtu Annu Kareninu, je moje první od Tolstoje takže neznám jeho psychologii, proč nazval knihu práve podle Anny? Nejsem príliš konzervativní, ani odsuzující ale momentalně si o ní myslím že to je strašná poběhlice ( je? ) :) čekám na rozuzlení. Každopádne mi přijde že žena by tohle nenapsala a dost možná ani neudelala..?

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 15.02.18 23:47

@Amelia1986 v databázi najdeš vždy u knih hodnocení, recenze, diskuse…viz https://www.databazeknih.cz/…enina-115346
Tolstoj je těžké čtení…já bych začala klasikou, Puškinem, žádný překlad z ruštiny ale prostě nedostihne original, třeba Dopis Tatjany k Oneginu se fakt musí číst rusky :-). Z českých je hodně dobrý Jan Drda, měl neuvěřitelnou slovní zásobu a pomůže ti v češtině, asi nejpřijatelnější jsou jeho pohádky a Městečko na dlani…a o lásce už zmíněná K. Světlá viz výše…musím jít dobrou :kytka: :mavam:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 15.02.18 23:50

https://www.databazeknih.cz/…onegin-56828
https://www.databazeknih.cz/…n-slovo-1589
https://www.databazeknih.cz/…ocenych-knih …a Kmotra musí znát každý, to je stavební kámen literatury :lol: :mavam:

Janatans
Stálice 99 příspěvků 16.02.18 00:06

@Amelia1986 Elizabeth Gaskell má blízko k Bronteovým, myslím, žé o jedné ze sester napsala i knížku. Na motivy její knihy byl natočený seril Cranford, hodně se tam řeší staropanenský pohled na život. Je to milé, vtipné a ironické - věty typu Já muže znám, můj otec byl totiž také muž / Muž v domě jen překáží jsou prostě kouzelné. Uřcitě doporučuju. Čtivé jsou ještě třeba Malé ženy od Alcottové.

Jinak Annu Kareninu jsem nečetla, nějak mě to doteď míjelo.

Amelia1986
Kecalka 190 příspěvků 16.02.18 00:15

@maskovak mně uplne těžký nepřijde, těžký je Rushdie alebo Orwel. Ano knihy v originálu jsou jiný level. Škoda že jsem se na ruštinu vykašlala v druhém semestru :zed:
Na Kmotra se zatím neodhodlávám, možno je to tím, že jsem to videla mnoho krát. Čím tě tak vzal?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >