Hubnutí a psychika

Anonymní
10.2.20 20:53

Hubnutí a psychika

Ahoj,
zhruba dva roky zpět se mi podařilo dostat z váhy cca 85 kg na 70 kg. Necíleně - nová práce, odjezd do zahraničí, zkrátka jsem měla pohyb.
Samozřejmě, že se mi moje změna líbila, tak jsem se rozhodla v tom pokračovat a podpořit to cvičením. Cvičením jsem tedy dala dolů dalších asi 5 kg. Všichni mi říkají, jak mám teď krásnou postavu, z oblečení velikosti 42/44 mám teď 36/38. Jenže já nejsem spokojená :( Cvičím téměř každý den, snažím se jíst pravidelně a zdravě, dokonce jsem teď začala s dietním režimem 16/8 - tedy 8 hodin jím a 16 hodin pauza a to mi vyhovuje, nehladovím. Ale jsem z toho psychicky v háji. Přestala jsem se vážit, protože jsem z toho měla nervy, zrušila jsem si Instagram, protože mě rozčilovalo, jak tam každý jen cvičí a dává proměny, vyretušované dokonalé těla a já prostě nejsem spokojená a momentálně necítím žádnou změnu.
Přítel mi říká, že se mu líbím, že by na mě nic neměnil. Ale já své tělo opravdu nenávidím :( Dokonce to zachází nejspíš tak daleko, že si vůbec neužívám sex. Děsím se toho, že se musím svléknout, celou dobu sexu nejsem uvolněná a posledních pár měsíců se ani neudělám. Nemám na sex už takovou chuť, nejsem před ním dostatečně vlhká. Je mi to strašně líto, protože přítel si myslí, že je to ním a ptá se mě, co se děje :( Ale já mu to nedokážu říct. Stydím se jít kamkoliv s ním, stydím se za sebe, že jde vedle takové tlusté prasnice. V srpnu spolu máme jet na dovolenou a já se toho už teď děsím, jakou ostudu mu budu dělat v plavkách :(
Geneticky mám dané plnější „spodek“. Mám velký zadek a stehna. K tomu všemu mám nohy do X, takže když jdu, tak se mi nohy třou o sebe a ještě se třepou, protože je mám špekatý a povolený. Přemýšlela jsem i nad liposukcí, alespoň té vnitřní strany stehen.
Nemám se ráda, mám sebevědomí na 0% a při pohledu na sebe do zrcadla brečím :(
Ani nevím, co od Vás čekám. Je to nejspíš případ pro psychologa :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

32998
10.2.20 21:03

Takze ty mas 64 kg a citis se jak prasnice? Ano to je na psychologa a klukovi to řekni, chudak nevi na cem je.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 21:03

Nahodou vzdyt to je parada… Tolik kilo dole.. Co bych za to dala se taky tak odhodlat. Vetsi zadek a stehna se mne osobne i libi :srdce: verim, ze i Tvemu priteli. Hodne stesti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15177
10.2.20 21:05

Zajdi k psychologovi, vypadá to, že máš začínající anorexii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33376
10.2.20 21:11

Opravdu to uz chce odbornou pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
10.2.20 21:22

Já mám váhu 64 nosím 36 /38ale jak necvicim taky se všechno třese. To chce vysportovat svaly. Na hubnutí se vyprdni to tě nemusí zajímat dej si cíl vytvarovat postavu mít hezké držení. Zlepsis psychiku a nejde o to kolík vážíš jde o to Jak vypadáš jestli Ti z kalhot nelezou madla lásky nebo nedělá celulitida. Kvalitně papej žádné polotovary. Přítelovi řekni pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 21:45

Váhu momentálně nevím, kolem těch 65 kg mám, moje výška je 165 cm, takže správně bych měla vážit na mou výšku 58-60 kg. A toho mi nejde docílit :( Je mi jasný, že je to taky psychikou. Proto jsem se vykašlala na váhu a prostě jen cvičím a snažím se dobře stravovat.
Začínající anorexie to podle mě není, to bych nejedla vůbec nic, já se právě stravuji pestře, snažím se jíst tak, abych byla pořádně nasycená a měla všeho dost - cukry, tuky, bílkoviny.
Přítelovi se to bojím říct :( Navíc je mi jasný, že by stejně říkal, že se mu líbím a podobně. Jenže já mám nejspíš blok v hlavě, který mi jeho slova neodblokují :(

• Nahlásit
  • Citovat
10.2.20 21:50
@Anonymní píše:
Váhu momentálně nevím, kolem těch 65 kg mám, moje výška je 165 cm, takže správně bych měla vážit na mou výšku 58-60 kg. A toho mi nejde docílit :( Je mi jasný, že je to taky psychikou. Proto jsem se vykašlala na váhu a prostě jen cvičím a snažím se dobře stravovat.
Začínající anorexie to podle mě není, to bych nejedla vůbec nic, já se právě stravuji pestře, snažím se jíst tak, abych byla pořádně nasycená a měla všeho dost - cukry, tuky, bílkoviny.
Přítelovi se to bojím říct :( Navíc je mi jasný, že by stejně říkal, že se mu líbím a podobně. Jenže já mám nejspíš blok v hlavě, který mi jeho slova neodblokují :(

Anorexie začíná v hlavě a ty máš slušně našlápnuto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12006
10.2.20 23:21

Vypěstovala sis poruchu příjmu potravy. Potřebuješ se začít učit přijámat sebe samotnou, taková jaká jsi, mít se ráda, venitlovat potlačovanou agresi a neobracet ji proti sobě, zbavit se sebenenávisti a tyhle věci.

Výrazně snáze ti to půjde v psychoterapii.

Když necháš PPP aby ti dále ničiila a kradla život, tak dříve či později to skončí reálnou depresí a vcelku vysokým rizikem sebevraždy. Kromě toho že ti prostě sežere celý život, všechnu radost, všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12006
10.2.20 23:23
@Anonymní píše:
Přítelovi se to bojím říct :( Navíc je mi jasný, že by stejně říkal, že se mu líbím a podobně. Jenže já mám nejspíš blok v hlavě, který mi jeho slova neodblokují :(

Anorexie není o jídle a nebo o množství tuku. Anorexie o sebenenávisti a přesvědčení, že líp bude, až ještě zhubneš. Respektive v tvém případě je to spíš orthorexie, to je jedno - prostě jsi utopená v hodně bolavém vztahu k sobě samé, řešíš to přes jídlo a hubnutí a ve skutečnosti si tím celý problém jen zhoršuješ, protože žádný tvar postavy ti nebude dost dobrý a pořád budeš chtít víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15177
11.2.20 07:37
@Anonymní píše:

Anorexie není o tom, že nic nejis a si kostra. To je psychické onemocnění, kde nenavidis své tělo a sama sebe vidíš mnohem hůř než tě vidí okolí. Pokud fakt máš ten pocit že jsi nechutná, i když už jsi pěkných pár kilo shodila a okolí ti říká že vypadáš fajn a ty řešíš jenom váhu a nechceš se normálně bavit a žít kuli kilu navíc, tak bys měla vyhledat nějakou pomoc. Ono to začíná tou sebenenavisti, dietama a končí když už neni kde brát a ty nebudeš spokojená ani když budeš mít 40kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 10:31

Tohle je právě přesně anorexie. S touhle váhou máš normální štíhlou postavu, rozhodně nejsi žádná prasnice… Vyhledej odbornou pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1215
11.2.20 10:42

Je úplně normální, že se váha zastaví klidně i na několik měsíců. Pokračuj dále ve cvičení pokud cvičíš a jez pořád zdravě ta váha se jednou pohne. Jen ono na té váze ani tak nezáleží je to jenom číslo. pokud cvičíš tak se ti dělají svaly a ty váží víc než tuk, takže váha stojí ale přitom si formuješ postavu aniž by jsi to vnímala.

Jen když čtu komentáře holek taj souhlasím s něma. Měla by jsi vyhledat odbornou pomoc.
Poslouchej svého přítele jemu se líbíš. Buď za to ráda a užívej si to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 12:28

Možná podle BMI mám normální postavu, ale já to tak necítím :( Když byste viděly mou postavu, ani byste neřekly, že mám kolem 65 kg, ale hádaly byste třeba 70-75 kg :( Navíc asi půl roku zpět jsem šla z práce a začal na mě nějaký chlap, co stál ještě s jedním u hospody pokřikovat, že bych měla začít běhat, že by mi to neuškodilo. Chlapa neznám a z ničeho nic na mě toto pokřikl. :( Takže opravdu nejsem hubená, vidím to každý den v zrcadle. Cvičím pravidelně, vždy hodinu a ani cm neubývají :(

• Nahlásit
  • Citovat
11.2.20 13:24
@Anonymní píše:
Možná podle BMI mám normální postavu, ale já to tak necítím :( Když byste viděly mou postavu, ani byste neřekly, že mám kolem 65 kg, ale hádaly byste třeba 70-75 kg :( Navíc asi půl roku zpět jsem šla z práce a začal na mě nějaký chlap, co stál ještě s jedním u hospody pokřikovat, že bych měla začít běhat, že by mi to neuškodilo. Chlapa neznám a z ničeho nic na mě toto pokřikl. :( Takže opravdu nejsem hubená, vidím to každý den v zrcadle. Cvičím pravidelně, vždy hodinu a ani cm neubývají :(

A kolik cm máš přes prsa, kolem pasu, boků? Pokud máš velikost 36/38, nemůže to být nic hrozného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama