Hubnutí po operaci

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evickamicka
Kecalka 119 příspěvků 13.07.18 14:25
Hubnutí po operaci

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Jsem po operaci kolene a za měsíc jsem přibrala 10kg :( přišla jsem o veškerý pohyb, musim pořát ležet a ani po dnešní kontrole to nevypadá že už bych mohla začít chodit, můžu si dojít max. na záchod a zase ležet. :( ale co mě trápí jsou ty kila nahoře. Přibrala jsem nejvíc přes břicho a vůbec se necítím dobře :(, dneska jsem jela do nemocnice a když jsem viděla, jak vypadám, tak jsem se za sebe hrozně styděla. Potřebuju poradit jak zhubnout, ale bez pohybu :( zkoušela jsem si stahnout kalorické tabulky abych věděla jak jim a bohuzel jim asi tak 1/3 než bych měla. Ale já se bojím cokoliv sníst, abych nepřibrala, takže nemám určitě ani nastartovaný metabolismus. Mohla by jste mi prosím poradit co jíst a kolik? PS. Mám alergii na Bílkovinu kravského mléka :/, aby toho nebylo málo a měla jsme to ještě složitější :( moc vám všem děkuju za radu a omlouvám se za sloh

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 13.07.18 15:03

@Evickamicka Uber sacharidy..tak aby dělali 50-60g denně..

Limi123
Závislačka 3515 příspěvků 13.07.18 15:04

@Evickamicka to je divne, ze jis 1/3 nez bys mela… Neudelala jsi chybu mezi kj a kcal - nepopletla sis je mezi sebou? Jinak ano, kaloricke tabulky ti pomuzou…

Evickamicka
Kecalka 119 příspěvků 13.07.18 16:06

Pití tam nezapisuji ;) každé ráno si udělám do 2l flašky vodu s citronem a řes den ji vypiju

Abeduinka
Povídálka 39 příspěvků 13.07.18 16:45

Jsem na tom stejne, ale obavam se, ze bez pohybu nezhubnem????

Evickamicka
Kecalka 119 příspěvků 13.07.18 17:47

Ja doufam že jo ;) určitě nám někdo poradí. Ja jsem si našla dietu bez pohybu, ale jsou tam zařazený třeba celozrné rohlíky (ty já nemůžu), tvarohy,…

Limi123
Závislačka 3515 příspěvků 13.07.18 18:17
@Evickamicka píše:
Pití tam nezapisuji ;) každé ráno si udělám do 2l flašky vodu s citronem a řes den ji vypiju

Dej sem jeste ten jidelnicek. Tohle mi prijde jako blbost, ze jis tak malo… To snad ani neni mozny, to bych umrela hlady…

Evickamicka
Kecalka 119 příspěvků 13.07.18 19:17

@Limi123 já nemam zadnou dietu, bylo tam hodne vyrobku z mleka, nebo produkty, kdenje mleko pridane, takze ji nedrzim

Limi123
Závislačka 3515 příspěvků 13.07.18 19:24
@Evickamicka píše:
@Limi123 já nemam zadnou dietu, bylo tam hodne vyrobku z mleka, nebo produkty, kdenje mleko pridane, takze ji nedrzim

Myslim tvuj denni jidelnicek. Co jis s v jakem mnozstvi, ze ti to da jen tak malo kj. Vyrobky z mleka jist nemuzes? A celozrnne take ne? Jakto?

Evickamicka
Kecalka 119 příspěvků 13.07.18 19:40

Jsme psala nahoře že mám alergii na mléčnou bílkovinu. Co tmavého a celozrného pečiva se mléko přidává :(

Evickamicka
Kecalka 119 příspěvků 13.07.18 20:46

Snídaně:rybízový koláč s drobenkou: 445kJ

Limi123
Závislačka 3515 příspěvků 13.07.18 21:03

No ty jo… Tak to bych opravdu umrela hlady.

Zakladem je to, ze musis jist opravdu 6× denne (vcetne malicke druhe vecere) a hlavne dodrzovat ten minimalni prijem bilkovin. Rozplanuj si to v tech tabulkach na den predem, co budes jist, aby ti to vyslo. Kdyz ti nevyjdou bilkoviny, je ti fakt blbe. Tech proste nesmi byt mene. Kdyz ti o kousek nevyjde neco jineho, tak to zas tak nevadi.

Ta tvoje strava je vylozene nezdrava, zbytecne ti zpomaluje metabolismus. Obsahuje strasne malo kalorii, skoro zadne bilkoviny, kdyz uz sacharidy, tak jen ty jednoduche, po kterych je hned hlad.

Naplanuj si jidelnicek den dopredu. Pokud nemuzes mleko, budes bilkoviny muset dohnat netucnym masem (kure, kruta, ryby) a vyrobky z tofu a lusteninami.

Ten jidelnicek by mel vypadat zhruba takto:

Snidane: ovesna kase (z veganskeho mleka - sojove, ryzove atp. a z celozrnnych vlocek.), pripadne Alpro sojovy jogurt + celozrnne mussli nebo Dobra vlaknina. Pripadne z peciva zitny chleb, ten urcite najdes i bez mlecne bilkoviny + se sunkou.

Svacina: Alpro jogurt+celozrnne mussli nebo Dobra vlaknina, sunka (v Lidlu maji kvalitni vysokoprocentni nizkotucnou sunku). Nejake ovoce, ale vzdy v kombinaci s nejakou bilkovinou (napr. sunka, lusteniny, maso…)

Obed: Maso, ryze dlouhozrnna, celozrnny kuskus, cocka, vejce, fazole, tofu atp.

Svacina a vecere obdobne jako druha svacina a obed.

Druha vecere: neco maleho, co nema moc sacharidu(treba ten alpro jogurt).

K tomu dostatek zeleniny a k prvni svacine pridat 10g orisku..
Vse peclive vazit, neodhadovat.

Evickamicka
Kecalka 119 příspěvků 13.07.18 21:10

Děkuju moc, zkusim co píšete

Evickamicka
Kecalka 119 příspěvků 13.07.18 21:12

Za jak dlouho myslíš že bude něco znát?

Limi123
Závislačka 3515 příspěvků 13.07.18 21:28
@Evickamicka píše:
Za jak dlouho myslíš že bude něco znát?

No, ted mas asi pri tve strave hodne zpomaleny metabolismus. Nechala bych tomu tak 3 tydny, mozna mesic, aby mel sanci se nasrartovat. Pak bys mela hubnout i pri skoro dvojnasobnem prijmu, nez mas ted. Hlavne si z toho jidelnicku moc neubirej. Ten metabolismus se nejdriv musi zrychlit a pak, az telo nebude mit pocit, ze musi vytvaret zasoby, zacne hubnout.

Vim, o cem mluvim. Kdyz si zacnu planovat jidelnicky v kalorickych tabulkach, tak zhubnu vzdy, a to toho jim opravdu vyrazne vic, nez ty (a rozhodne nesportuji a vahu mam nizsi).

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >