Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Statečně již několik měsíců odolávám silnému nátlaku okolí založit si FB
A pevně doufám,že nepodlehnu a vydržím
Nejvíc používám Skype,ICQ mám taky,ale už ani nevím,jaké tam mám heslo
Nejsem schopna si ho ani odinstalovat ![]()
JVP píše:
Katko, vydrž, odolej![]()
Mám na FB silnou alergii
,takže v rámci zachování dobrého zdravotního stavu vydžet musím
![]()
A proč nehcete ten FB? Že to mají všichni, tak jakože půjdete proti proudu?
Já jsem si to třeba založila, abych viděla, co na tom všichni mají - s tím, že když to bude blbé, tak to nebudu používat. Našla jsem si tam svoje, rozhodně nemám potřebu tam hodiny vysedávat, ale jsem v obraze, co dělají třeba spolužáci, o kterých bych jinak nevěděla.
Angua píše:
A proč nehcete ten FB? Že to mají všichni, tak jakože půjdete proti proudu?Já jsem si to třeba založila, abych viděla, co na tom všichni mají - s tím, že když to bude blbé, tak to nebudu používat. Našla jsem si tam svoje, rozhodně nemám potřebu tam hodiny vysedávat, ale jsem v obraze, co dělají třeba spolužáci, o kterých bych jinak nevěděla.
Já ani nevím,nějak jsem už alegická,všichni o tom pořád mluví a kdo ho nemá jako by nebyl.Manža teda FB má,chodí tam jednou za uhersky rok,já tam jednou nakoukla a vůbec mě to nenadchlo
Co se děje se spolužáky vím ze stránek spoluzaci.cz ![]()
A za další pozitivum beru to,že když už nějakého známeho potkám,tak aspon máme o čem mluvit,protože nevím absolutně nic co,kde,kdo a s kým ![]()
Mně to právě přijde jak takové to období, kdy spousta lidí vykřikovalo, že si nikdy nepořídí mobil ![]()
Pro mě je to naopak fajn, že vím, co kdo a jak - já nejsem moc vyptávací typ, ale například díky FB vím, že spolužačka stavila barák, dřevostavbu, jak budem mít my. Až ji uvidím na srazu, budu s ní mít hnedka společné téma a líp se mi s ní začne hovor. Takto bych o ní nevěděla nic a třeba se s ní ani bavit nezačala, protože bych nevěděla, co si s ní mám vykládat.Prostě mi pomůže, že vím nějaký základ a pak už je na čem stavět a povídat si o tom (protože nikdo tam ty věci nerozebírá dopodrobna).
Takže vím, že ta staví barák, ten rád a často vaří a má kočky, ta byla v Řecku, ten byl tam, ten onde…
Angua píše:
Mně to právě přijde jak takové to období, kdy spousta lidí vykřikovalo, že si nikdy nepořídí mobil![]()
Pro mě je to naopak fajn, že vím, co kdo a jak - já nejsem moc vyptávací typ, ale například díky FB vím, že spolužačka stavila barák, dřevostavbu, jak budem mít my. Až ji uvidím na srazu, budu s ní mít hnedka společné téma a líp se mi s ní začne hovor. Takto bych o ní nevěděla nic a třeba se s ní ani bavit nezačala, protože bych nevěděla, co si s ní mám vykládat.Prostě mi pomůže, že vím nějaký základ a pak už je na čem stavět a povídat si o tom (protože nikdo tam ty věci nerozebírá dopodrobna).
Takže vím, že ta staví barák, ten rád a často vaří a má kočky, ta byla v Řecku, ten byl tam, ten onde…
Já to chápu,že to má výhody,ale prozatím jsem se nedostala do stádia,kdy usoudím,že to bude „výhodné“ i pro mě
A taky se bojím toho,že kdybych si ho zřídila,tak bych tam pořád trčela,což si při dvou dětech dovolit nemůžu
Takže bych to jedině musela udělat na úkor docházky sem na emimi a to se mi fakticky nechce
![]()
Já si první profil na fcbku založila v době, kdy to nikdo skoro neznal… Taky jsme tam měla přátele především ze zahraničí a brala jsme to jako trénink angliny a italštiny…
Ted mě to ale nijak nebere a nahlížím jen někdy
Anguo, já jsem se prudce zamyslela ,proč ho nemám..
Došla jsem k závěru, že ho prostě nepotřebuji - není v tom nějaký demagogismus ,že NIKDY, JEN PŘES MOU MRTVOLU..není to abych byla za konzervu s těmi " pravými hodnotami"..
Ale většina co fb mají argumentují především tím ,že se spojí s lidmi, kteří jsou kupříkladu v cizině, s kterými se dlouho neviděli, spolužáci, známí..atd..
No a já jsem si musela přiznat, že o to nestojím..
![]()
Mě to přijde uměle navozené přátelství a hlavně si myslím ,že 99% lidí to udržuje kvůli tomu ,že jsou jednoduše a zcela hole zvědaví, jak to mají ostatní, kam to dotáhly, kolik mají ( asi) prachů, domů, aut, dovolených, zážitků..
A poměřují a poměřují, zda jsou na tom lépe či hůře..
Ale chápu, že někdo je povahou družný a takhle to nebere.
No u mě to fakt není nějaká pubertální vzpoura „proti davu“, ale prostě to beru jako žrouta času - kdo mě chce chytit, má můj mobil, email, skype, ví, kde bydlím… a navíc téměř všichni, co mají FB, tak sami říkají, že vlastně vše pořeší přes něj a „ušetří“ spoustu času
Podle mě je to ale často na úkor toho, že se pak ani nemusí s kamarády vidět nebo si aspoň zavolat - a to se mi zdá naprd ![]()
Jasně že to, jak se FB užívá nebo zneužívá je každého věc, ale prostě mi ten princip, že můžu zjistit kdeco o kdekom trošku připomíná pavlačovou „drbárnu“…
Negativa zatím převažují nad těmi přínosy - teda čistě z mého pohledu…
K tomu FB: ze zacatku me celkem bavilo tam byt, vedet co se kde sustne. Ale v posledni dobe me to zacina spis stvat. Co s tim, ze vim, ze spoluzacka z gymplu, kterou jsem nevidela uz hodne let byla dva tydny v anglii, bez teto informace bych se klidne obesla. Tak si prave rikam, ze bych takovych 80-90 procent pratel mohla odebrat. Zbytek tvori rodina a blizsi znami, s temi klidne na fb budu v kontaktu
JVP píše:
No u mě to fakt není nějaká pubertální vzpoura „proti davu“, ale prostě to beru jako žrouta času - kdo mě chce chytit, má můj mobil, email, skype, ví, kde bydlím… a navíc téměř všichni, co mají FB, tak sami říkají, že vlastně vše pořeší přes něj a „ušetří“ spoustu časuPodle mě je to ale často na úkor toho, že se pak ani nemusí s kamarády vidět nebo si aspoň zavolat - a to se mi zdá naprd
Jasně že to, jak se FB užívá nebo zneužívá je každého věc, ale prostě mi ten princip, že můžu zjistit kdeco o kdekom trošku připomíná pavlačovou „drbárnu“…
Negativa zatím převažují nad těmi přínosy - teda čistě z mého pohledu…
Souhlas ![]()
Ještě mě napadl jeden důvod, proč tam nechci být. Moc nevím, jak přesně to funguje, ale proč si mezi „přátele“ dávat lidi, s nimiž se skutečně nepřátelím
Trošku to devalvuje význam toho slova.
A když si někoho odmítnu přidat mezi „přátele“ - budu divná. Já ale nemám ani čas, ani chuť sdílet s desítkami lidí nějaké osobní informace a chodit se jen dívat, co tam napsali ostatní? Jako proč? Mám naštěstí zajímavější činnosti… ![]()
Angua píše:
A proč nehcete ten FB? Že to mají všichni, tak jakože půjdete proti proudu?Já jsem si to třeba založila, abych viděla, co na tom všichni mají - s tím, že když to bude blbé, tak to nebudu používat. Našla jsem si tam svoje, rozhodně nemám potřebu tam hodiny vysedávat, ale jsem v obraze, co dělají třeba spolužáci, o kterých bych jinak nevěděla.
Angua-tak odpovim za sebe,ze kdyz se zacal rozmahat FB,tak jsem si teda nechala od kolegyn predvest registraci-o co jde.Mnooo…pro me je to cerno cerne
a z lidskeho hlediska mi bylo absolutne jedno,ze jsem za vyvrzence,ktery jediny na svete nebude mit FB,pac jsem trocha paranoidni a smiractvi nepodporuju a nebudu podporovat
.S vyse uvedenym souhlasim do puntiku,nepotrebuju koukat ostatnim do soukromi a sama bych tam nikdy nic nezverejnila,takze pro me je to proste pase.
To ze je vice lidi proti FB jsem se dozvedela nahodou,az tady,a myslim,ze se najde spousta takovych,kterym je fuk,ze nejsou in a nebo nepotrebuji sdilet „jako pratelstvi“ s lidma,se kteryma si ani nemaji co rict a jen si nakukovat do soukromi.
Ja nejsem otevreny clovek,jsem vlk samotar,pratele-opravdove,ktere si poustim do sveho zivota mam u sebe porad(ac klidne muzou byt pres pul zeme..)FB nepotrebuju,to je vse,zadne skupiny-proti vsem se rozhodne nedrzim.
A v neposledni rade mi to prijde jako neuveritelny zrout casu a tak trochu drbarna k nicemu ![]()
Kdyz jsem v praci videla x-nevyrizene prace a holky prilepene na FB,rikala jsem si,ze to musi byt asi neco zajimaveho
,koukla jsem se s nima,co delaji a oni si prohlizi fotky-te a te,kterou nesnasi a ta zna toho a toho,a byli parit tam a tam,a ta ma dite s tim divnym a byli v lete tam,a postavili si uz treti ten…
Nic pro me,u me by si proste nikdo nepocetl,prazdna strana
,tak nac jej mit..
![]()