Inseminace (IUI)

Anonymní
14.5.20 13:33

Inseminace (IUI)

Ahoj holky, nechtělo se mi obnovovat staré diskuze.. tak zakládám novou..
Našla by se tu nějaká ochotná z vás mi přiblížit jak probíhala inseminace? Nějaké zkušenosti, pomohlo vám to? Prostě cokoliv co byste rády věděly, než jste tam šly.. ať už z vaší strany nebo ze strany manžela/přítele..
Moc děkuji za jakoukoliv radu a podporu :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13999
14.5.20 13:57

Nepomohlo ani jednou ze šesti. Obecně je úspěšnost téměř stejná, jako styk.

Přítel ráno odevzda sperma, pak se čeká na úpravu spermatu, pak si lehnes, nacucnou to do plastové pipety a nacpou za čípek. To je celé.
Měla jsem s hormony i bez nich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3065
14.5.20 13:58

Ahojky, samotna inseminace je rychlovka :lol: Tobe se injekci vyvola ovulace, manzel necha sperma, pak si lehnes na kozu, jako pri gyn. vysetreni „striknou“ ti do delohy sperma, pak musis cca 20 minutek zustat lezet a pote jdes domu :palec: Nic neboli. Kazdy car ma jinak ten cas. V jednom ti v pondeli pichnou injekci na vyvolani ovulace a na iui jdes v utery, jiny car treba pichne injekci na ovulaci, manzel necha sperma a za hodinku se vratis a udelaj iui. To se zeptej jak delaji tam kde chodis. Ja byla 2×. A pak uz staci jen doufat ze za 14 dni najdes //. Hodne stesti :mavam:

Příspěvek upraven 14.05.20 v 14:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16139
14.5.20 14:00

@jizvíková A zadarilo se ti otěhotnět, taky to chci řešit ze svým novým lékařem, ta ma uz nechce nějak pomoci.
Tak jsem se rozhodla př jiného. Taky me to zajímá, jak to postupuje inseminace,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 14:02

Nevím, jestli je to v každém CAR stejně, ale u nás to probíhalo takto:
Ráno jsme přišli, já jsem šla k dr. na UTZ, pokud byli folikuly a sliznice dostatečně velké, tak jsem dostala injekci Ovitrelle a přítel šel odevzdat,,vzorek,,. Pak jsme šli pryč a vrátili se za cca 3h. Já jsem šla do ordinace, kde do mě dr. střikl partnerovo sperma. Poležela je si 20 minut, zaplatila a šla domů.
Co jsem potřebovala vědět, tak jsem předem probrala s doktorem.

• Citovat
  • Nahlásit
13999
14.5.20 15:33
@Staninka30 píše:
@jizvíková A zadarilo se ti otěhotnět, taky to chci řešit ze svým novým lékařem, ta ma uz nechce nějak pomoci.
Tak jsem se rozhodla př jiného. Taky me to zajímá, jak to postupuje inseminace,

Po ivf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 16:00
@Safrik píše:
Ahojky, samotna inseminace je rychlovka :lol: Tobe se injekci vyvola ovulace, manzel necha sperma, pak si lehnes na kozu, jako pri gyn. vysetreni „striknou“ ti do delohy sperma, pak musis cca 20 minutek zustat lezet a pote jdes domu :palec: Nic neboli. Kazdy car ma jinak ten cas. V jednom ti v pondeli pichnou injekci na vyvolani ovulace a na iui jdes v utery, jiny car treba pichne injekci na ovulaci, manzel necha sperma a za hodinku se vratis a udelaj iui. To se zeptej jak delaji tam kde chodis. Ja byla 2×. A pak uz staci jen doufat ze za 14 dni najdes //. Hodne stesti :mavam:Příspěvek upraven 14.05.20 v 14:02

a zadařilo se? Já mám endometriózu, už delší dobu se snažíme spolu s hormonama.. čekají nás první vyšetření na ivf a dnes jsem tak přemýšlela proč předtím nezkusit ještě tohle.. už jsem jednou těhotná bylo.. mám problém těhotenství udržet..
něco jsem si o tom už četla.. vím, že to nemá takovou úspěšnost jak ivf.. ale endo se ted uklidnila, doktorka říkala že by to mohlo teď jít přirozeně.. tal co to takhle nepodpořit.. furt to oprosti ivf stojí minimum..
děkuji :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
245
14.5.20 18:06

Já mám celkem čerstvou zkušenost v pondělí 11.5. Moje první IUI, teď čekám na výsledek…V pátek 8.5. Jsem byla v caru na utz kvůli výšce sliznice a růstu folikulu, na sobotu večer jsem dostala injekci ovitrelle no a v pondělí samotná IUI, manžel šel na řadu jako první (odevzdat vzorek)pak trvá cca 2hodiny než vzorek procisti a pripravi.Pak jsem šla na řadu já, bylo to velice rychle a bezbolestne…k tomu lezení po IUI mi dr řekla, že to není prokázané, jestli to má nějaký vliv, ale že jestli chci tak ať si polezim…dostala jsem prasky utrogestan.No nakonec jsem dostala zpravu, za 14 dní mám dělat test a podle výsledků volat do caru a domluvit se co dal…doplacela jsem za ovitrelle asi 199kc a 40kc za utrogestan, za samotný zákrok nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.20 21:27

@Carli26 Ahoj, tak držím palečky. Já byla také v pondělí 11.5 na IUI, byla jsem tedy už na druhém, ale pořád v to věřím :) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 23:55
@Carli26 píše:
Já mám celkem čerstvou zkušenost v pondělí 11.5. Moje první IUI, teď čekám na výsledek…V pátek 8.5. Jsem byla v caru na utz kvůli výšce sliznice a růstu folikulu, na sobotu večer jsem dostala injekci ovitrelle no a v pondělí samotná IUI, manžel šel na řadu jako první (odevzdat vzorek)pak trvá cca 2hodiny než vzorek procisti a pripravi.Pak jsem šla na řadu já, bylo to velice rychle a bezbolestne…k tomu lezení po IUI mi dr řekla, že to není prokázané, jestli to má nějaký vliv, ale že jestli chci tak ať si polezim…dostala jsem prasky utrogestan.No nakonec jsem dostala zpravu, za 14 dní mám dělat test a podle výsledků volat do caru a domluvit se co dal…doplacela jsem za ovitrelle asi 199kc a 40kc za utrogestan, za samotný zákrok nic

Jéé, moc děkuji za info a dej vědět jak to dopadlo, :kytka: budu držet palce!!
Já teda teč čekám na MS, takže tam pujdeme za 14 dní cca, plus do toho ještě vyšetření vajíček.. tak snad se zadaří a vyhneme se IVF..

• Citovat
  • Nahlásit
245
15.5.20 08:30
@Anonymní píše:
Jéé, moc děkuji za info a dej vědět jak to dopadlo, :kytka: budu držet palce!!
Já teda teč čekám na MS, takže tam pujdeme za 14 dní cca, plus do toho ještě vyšetření vajíček.. tak snad se zadaří a vyhneme se IVF..

Tak to taky držím palce, taky pořád doufám, že to vyjde a nebudeme muset na IVF, podle všech vyšetření žádný problém není. Hormonalni profil, imunologie, hysteroskopie vše v norme, folikuly dozrávání jak mají, sliznice vždy ukázková, spermiogram na 1… nikdo neví, kde je zakopaný pes. Zkousela jsem vsechny možné vitaminy i manzel…nakonec jsem vše vysadila a beru jen listovku. A teď prostě doufáme, když jsme jeli v pondělí na IUI, řekli sme si, že se prostě vrátíme domu s miminkem ;) tak uvidime

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 11:54
@Carli26 píše:
Tak to taky držím palce, taky pořád doufám, že to vyjde a nebudeme muset na IVF, podle všech vyšetření žádný problém není. Hormonalni profil, imunologie, hysteroskopie vše v norme, folikuly dozrávání jak mají, sliznice vždy ukázková, spermiogram na 1… nikdo neví, kde je zakopaný pes. Zkousela jsem vsechny možné vitaminy i manzel…nakonec jsem vše vysadila a beru jen listovku. A teď prostě doufáme, když jsme jeli v pondělí na IUI, řekli sme si, že se prostě vrátíme domu s miminkem ;) tak uvidime

To chápu, a moc vám držím palce! Určitě dej vědět.. :kytka: já brala také kde co, listovku, kontryhel, drmek, potom i peruanske bylinky..
Přemýšlím že teď budu brát také jen listovku.. můžu se zeptat co bral manžel?

• Citovat
  • Nahlásit
301
15.5.20 11:56

Holky, já mám za sebou první IUI dnes, v pondělí, 14DC jsem byla na prvním měření, mam delší cykly, folikul 14mm, bez stimulace, přirozený cyklus, ve středu 16DC folikul 16,3mm, včera 17DC jsem si ráno píchal Ovitrelle, doplatek asi 80Kč a dnes ráno v 8h odevzdal partner sperma a v 9 já na koze a za minutku hotovo. Teda poloha horší, než na gyndě, kolena až u prsou, pak 20min ležení pod dekou. Nic nebolelo (mám už jedno dítě přirozenou cestou), zaplatila jsem 2500,– (doplatek za katetr :zed: ). U nás máme dvě centra a obě mají stejnou cenu. Pojišťovna VZP. Partner má špatný spermiogram, tak uvidíme. Krátíme si čas k IVF, než se dodělá genetika a tak. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 12:37
@whooro píše:
Holky, já mám za sebou první IUI dnes, v pondělí, 14DC jsem byla na prvním měření, mam delší cykly, folikul 14mm, bez stimulace, přirozený cyklus, ve středu 16DC folikul 16,3mm, včera 17DC jsem si ráno píchal Ovitrelle, doplatek asi 80Kč a dnes ráno v 8h odevzdal partner sperma a v 9 já na koze a za minutku hotovo. Teda poloha horší, než na gyndě, kolena až u prsou, pak 20min ležení pod dekou. Nic nebolelo (mám už jedno dítě přirozenou cestou), zaplatila jsem 2500,– (doplatek za katetr :zed: ). U nás máme dvě centra a obě mají stejnou cenu. Pojišťovna VZP. Partner má špatný spermiogram, tak uvidíme. Krátíme si čas k IVF, než se dodělá genetika a tak. :mavam:

Moc děkuji za informace.. držím palce, máme to stejně.. jsou to takové poslední naděje a krácení času před ivf a všemi vyšetřeními.. :andel: kéž by to klaplo!😊 🤩 ☺️

• Citovat
  • Nahlásit
301
15.5.20 12:51
@Anonymní píše:
Moc děkuji za informace.. držím palce, máme to stejně.. jsou to takové poslední naděje a krácení času před ivf a všemi vyšetřeními.. :andel: kéž by to klaplo!😊 🤩 ☺️

Držím palce :hug: vyjde to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama