IPL epilator, ano či ne?

45
29.7.21 08:37

IPL epilator, ano či ne?

Ahoj. Omlouvám se, pokud tu již toto téma je. Ale zajímá mne zda některá z vás používá IPL epilator (a to nejen od Philips). Funguje to? Nepopálily jste se třeba?

Přemýšlím, že si tento přístroj zakoupím, ale nevím jakou značku, a zda vůbec to přináší výsledky.

Děkuji za vaše názory. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1057
29.7.21 09:18

Taky o něm uvažuju, bohužel mám z různých stran různé recenze… Ono je ideál být na to ten správný typ. Jinak se dá vyzkoušet na nějakých pár týdnů myslím s garancí vrácení peněz a to je podle mě nejlepší varianta. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
29.7.21 09:21

Používám, nepopálila jsem se, do jisté míry funguje. Jsem mírně snědší pleti a chloupky mám spíš tmavší. Podpaží a třísla rostou výrazně pomaleji, ale růst tedy nepřestaly, nohy rostou o něco pomaleji.
Pravidelnou úpravu to chce stále, ale méně často, ale těch deklarovaných x-týdnů a měsíců to tedy nevydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6279
29.7.21 09:44

Roste to míň, ale ty chlupy nezmizí. Třeba podpaží jsem si v létě holila ob den, teď mi stačí cca jednou za 10 dní. A myslím, že kdybych to neholila vůbec, tak mi po půlroce používání ten porost jak dřív už nenaroste, ale něco tam určitě bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
29.7.21 10:06

Používám Philips Lumea Prestige. Jsem světlejší typ, vlasy tmavá plava blond. Začala jsem někdy v březnu. Neaplikovala jsem tedy přesně každé 2 týdny, ale spíš 3. Zatím vidím výsledky hlavně na nohou, intimní partie, o které jim šlo nejvíc, skoro nic. Na nohou jsou normálně už i místa bez ochlupení a to co roste je jemné a roste to velmi pomalu. Stačí holit nohy i ted v létě jen 1× týdně. Dál pokracuji a doufám, že efekt bude ještě vetsi

Příspěvek upraven 29.07.21 v 10:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17986
29.7.21 10:07

No to záleží primárně na tom, jakou barvu mají tvoje chloupky.

IPL je bezpečná, pokud to neděláš na ekzematickém ložisku či přes opruzeniny, nebo podobné věci. Ale pokud máš světlé chlupy, tak to nebude fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
29.7.21 10:29

Mám velmi silné a tmavé chloupky. Kdybych užívala pravidelně, tak podpaží a nohy nemusím holit třeba půl roku, ale jsem líná.
Každopádně chloupků roste tak 1/3 a možná ani to ne.
Používám na ruce, knír, bradu, nohy, třísla, podpaží a před těhotenstvím i komplet dole, ale tam to chtělo větší trpělivost, protože jsou tam chloupky velmi na husto.
Jsem spoko :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.7.21 15:41

Já mám dobrou zkušenost. Ale musí se trochu připlatit a nekupovat to nejlevnější, aby to nějakej účinek mělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
30.7.21 09:45

Děkuji všem za reakce. Mám světlou kůži, blbě se opaluji a tmavé, silné chlupy takže teoreticky by to na mě mělo fungovat.

Doporučujete tedy spíše Philips Lumea oproti ostatním značkám?

Držet se návodu, ohledně nastavení intenzity?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
30.7.21 16:42

@Mini9 hele já prvně zvládala vše na nejvyšší stupeň jo a říkala jsem si jaká jsem borka :D
Ukázalo se, že to bere i na ten nejnižší a nemusí se mi u toho křivit palce na nohou.
Takže si dej ten stupeň, který tě nebude štipkat. Není to potřeba napálit. Stačí to dělat třeba častěji cca každé 3-5 dní a bude to.
Hlavně pozor potom na sluníčko, udělej to tak, abys druhý den měla ty části ve stínu co nejvíc, nespálit si je. Pak už dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
2.8.21 10:01

Děkuji za vaše odpovědi. Ze značek tedy asi volit spíše ten Philips Lumea, že?
Co se týče intenzity, vyzkouším sama, ale chápu dobře, že neznamená, že čím vyšší, tím lepší.. Častost používání je také individuální? Minimálně však 1× za 7-14 dní?
A důležité asi nepřestat, jinak ty chlupy začnou růst zase jako dřív?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
2.8.21 10:17

@Mini9 Mám Lumeu a jsem spokojená. Má se používat jednou za 14 dní, ze začátku jsem používala každý týden. Intenzitu dávám nejvyšší, nijak mě to nebolí, to bude individuální. Neříkám, že přestanou růst chlupy úplně, ale z každodenního holení je holení jednou za týden takovýho spíš chmýří, který není vidět, jen cítit po přejetí rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1412
2.8.21 15:15

Ahoj, mela bych dotaz na zkusenejsi… Nekde jsem cetla, ze na IPL vadi pihy. Jsem celkem pihata, tak abych nebyla zklamana… Vyhybat se na mem tele piham pri „blikani“ by asi nebylo realne… Diky za info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
12.9.21 11:34

Oživuji diskuzi.

Tak jsem si zakoupila Philips Lumea Advanced SC 1994/00. Zvolila jsem ji i proto, že je jednak levnější to díky tomu že nemá deset dalších nástavců, které vím, že bych nevyužívala. Má jeden, který se dá použít všude po těle, jen ne na obličej (tam to ani nepotřebuji).

Doufám, že budu spokojená a výsledky uvidím. Zatím jsem aplikovala jednou, další mě čeká za 14 dní, tak jsem zvědavá. Doufám, že jsem nevyhodila peníze z okna :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4550
17.9.21 00:07

Mám IPL od braunu a byla to skvělá investice. Roky jsem si depilovala chloupky cukrovou pastou, ale pak už mě to přestalo bavit. U IPL neuvidíte výsledky hned, chce to opravdu ty 2-3 měsíce pravidelného používání 1× týdně. Ale vyplatí se to. Začala jsem v březnu - ukončila jsem tu intenzivní kúru v červnu. V létě jsem si tím přejela nohy 2×, víc nebylo potřeba. Teď nás čeká ještě dovča u moře, tak to zase jednou vezmu. Jinak čím tamvší chloupky máte, tím je větší a rychlejší výsledek. Za mě byl nejlepší výsledek v podpaží a v tříslech. Nohy zabraly déle, ale to bude tím, že tam jsem si je posledních 15 let depilovala tou cukrovou pastou, tak ty chloupky nejsou tak silné. Jsem spokojená. Objednávala jsem to z německého amazonu, cena výrazně příjemnější než v čr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat