IVF a štítná žláza

240
1.11.19 20:41

Ivf a štítná žláza

Dobrý večer je nějaká se s příběhem jako já nebo už má víc zkušeností a ví jak na to je mi 36 a dvě děti mám ale přítel ne a chceme společné miminko které se nedaří léčím se na štítnou žlázou mám nižší hormon a to vše má vliv na plodnost ivf jsme už navštívili poprvé v FN Olomouc Car a musím se léčit se štítnou žlázou a pak dorazit není nějaká možnost otěhotnět i se štítnou žlázou už se snažíme víc jak rok a nic a to nekouříme a ani alkohol dřív jsem to nemusela řešit a teď tohle navíc se blíží Vánoce ráda bych otěhotněla do té doby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20548
1.11.19 20:49

Se štítnou jde otěhotnět, ale musíš mít srovnanou hladinu hormonů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31211
1.11.19 20:50

@Andílek strážný
Mám sníženou funkci SŽ a skoro pětileťáka spícího v pokojíčku. Podle mě máš i jiný problém nebo se třeba zrovna zadaří příští měsíc. Pokud bereš prášky podle rady, máš šanci jako zdravé ženy. Já jsem otěhotněla asi dva měsíce po tom, co jsem začala Letrox užívat. Před tím jsem netušila, že mám SŽ v nepořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53249
1.11.19 21:20

Pokud je štítná žláza správně kompenzovaná, není to důvod k neplodnosti. Pokud není, v prvé řadě bych ji doporučila srovnat před těhotněním. Jinak doporučuji klást si nižší cíle než chtít v listopadu otěhotnět do Vánoc, a dále používat interpunkci, aby měl někdo šanci ten text pochopit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
1.11.19 21:22

Ivf a štítná žláza

@ugluk já vím nemusí být do Vánoc je jen přání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
1.11.19 21:24

Ivf a štítná žláza

@Russet ano prášky beru mám jodikal přímo od endokrinologii jsem i sledována a ví že chceme miminko já vím že to trvá jen jsem tohle dřív nemusela řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31211
1.11.19 21:31
@Andílek strážný píše:
@Russet ano prášky beru mám jodikal přímo od endokrinologii jsem i sledována a ví že chceme miminko já vím že to trvá jen jsem tohle dřív nemusela řešit

Tak to ale není hormon, to je jen jód, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
1.11.19 21:56
@Andílek strážný píše:
@Russet ano prášky beru mám jodikal přímo od endokrinologii jsem i sledována a ví že chceme miminko já vím že to trvá jen jsem tohle dřív nemusela řešit

a co konkrétně máš se štítnou? hodnoty víš? protože jodikal není hormon

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
2.11.19 07:33

@ka2ka mají snížený hormon jodikal mám od endokrinologolozky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
2.11.19 07:35

@Russet ano jód i trochu snížený hormon mám to mi řekla paní endokrinologie ale mám i málo vajíček to prý má vliv ta štítná žláza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31211
2.11.19 07:40
@Andílek strážný píše:
@Russet ano jód i trochu snížený hormon mám to mi řekla paní endokrinologie ale mám i málo vajíček to prý má vliv ta štítná žláza

Nechala bych si to od doktorky pořádně vysvětlit. Hormony štítné žlázy se sledují dva. Já mám sníženou činnost a prášky beru už přes pět let. Kdybych je nebrala, prý by se mi SŽ zvětšila a nejspíš bych pocítila i nějaké jiné neduhy. Dítě už neplánuju, ale kdybych chtěla, musím ihned po otěhotnění naběhnout na endokrinologii a podle výsledků z krve by mi navýšili dávku, aby to stačilo i pro miminko. Beru stále tolik, co jsem brala jako těhotná.

Takže si myslím, že máš hraniční výsledky. Jinak bys dostala Letrox nebo Euthyrox.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
2.11.19 08:04
@Andílek strážný píše:
@ka2ka mají snížený hormon jodikal mám od endokrinologolozky

prosím tě asi si s mudr nerozumíte nebo ty tomu nerozumíš v jodikalu podle letáku není žádný hormon, kterým se léčí štítná žláza takže na štítnou NEBEREŠ hormony jen bereš obyčejný jod. Ano štítná jod potřebuje a ten podporuje funkci štítný, ale pokud tě léčí jen jodem tak to není absolutně žádná tragédie a nemyslím si že by to mělo nějaký zásadní vliv na to že nemůžeš otěhotnět :think: jak píše @Russet asi máš hraniční výsledky tak dala jod aby štítnou trošku probudila. Jaký máš výsledky tsh a ft4?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
2.11.19 08:06

@ka2ka já to chápu jak to píšete ano je to jód výsledky nechápu jak to myslíte jen snížený hormon

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
2.11.19 08:09

@Russet aha jdu k ní 11listopadu tak proč se to léčí tři měsíce než půjdem zpět do ivf dále mám málo vajíček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
2.11.19 08:12
@Andílek strážný píše:
@ka2ka já to chápu jak to píšete ano je to jód výsledky nechápu jak to myslíte jen snížený hormon

u štítný se sledují dva hormony ft a tsh a podle toho se určuje léčba pokud bys jich měla málo dostaneš letrox nebo euthyrox což jsou hormony který nahrazují hormony štítný žlázy, ta dávka se upravuje podle hodnot krve, musíš mít určitou hladinu aby jsi mohla otěhotnět, ale dostala jsi jen jod ten pomáhá štítnou popohnat, nakopnout takže asi máš výsledky hraniční ale s tím se dá otěhotnět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat