IVF+ET/KET únor-duben 2022

• Fotoalbum (79)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
586
26.1.22 16:36

IVF+ET/KET únor-duben 2022

Krásný den dámy, blíží se nám únor a ráda bych založila diskuzi pro ty, které brzy čeká IVF a následný ET či KET ať se můžeme společně podporovat, povídat a sdílet zkušenosti. :hug:

My jsme byli tento týden na kontrole a od příštího týdne bych měla začít se stimulací. Embryjka budeme posílat na PGT-A, takže následný KET až ob cyklus cca v dubnu. Je to naše 2.ivf, u prvního loni na podzim nám do 6. dne vývoje zůstalo jen 1 pomalejší embryjko a to se po KET bohužel neudrželo. Takže teď do toho jdeme s novou nadějí a věřím, že rok 2022 bude pro spoustu z nás tím nejšťastnějším rokem. :srdce:

Jaké jsou Vaše příběhy? Kdy vás čeká stimulace a následný ET nebo KET?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
391
26.1.22 18:51

Ahoj mě čeká 4.IVF na nové klinice stimulace někdy v březnu. Příští týden jedu domluvit podrobnosti, čekali jsme ještě na vyjádření urologa. U nás hlavní problém spermie… Výsledný embryjka jdou taky na PGT-A. Loni v říjnu první těhotenství a následný potrat na začátku 7 týdne :(
Tak doufáme, že nám Nový rok a nová klinika přinese štěstí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
26.1.22 19:30

@Maty35 už 4. tak to si zatím neumím představit :? To mě mrzí, že to nedopadlo, ale alespoň víte, že už se vám jedno podařilo na těch pár týdnů a je velká šance, že se to nakonec podaří :hug: ale muselo to být těžké, budu držet palce ať to tentokrát vyjde a udrží se celých 9 měsíců, určitě si k vám andílek cestu najde :srdce:
My máme také problém ve spermiogramu, teď jsme ještě zkoušeli diagnostický na fragmentaci DNA a jestli zítra výsledek dopadne dobře, tak v příštím týdnu začínám se stimulací jak dojde ms.
A kolik jste měli celkem ET/KET?
Letos už to určitě vyjde :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
26.1.22 20:02

@Ardilera
Nějak věřím, že to v tý Praze klapne :D
My to spermio máme fakt špatný, nejde dělat ani žádné selekce, embryologové spermie vybírají jak popelky :roll:
1.IVF 5 embryjek všechny geneticky špatná. 2.IVF nic, 3.IVF jedno embýjko, to se teda chytlo. Takže jsme měli jen jeden transfér a ten se chytil na chvíly. Aspoň víme že otěhotním bez problému :)
A vy máte tedy šptnou DNA spermií?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
26.1.22 20:19

@Maty35 Tak to je super, že ten jeden jediný transfer se hned chytil, tak snad bude tentokrát více embryek :srdce: Takže u vás to vždy nedotáhnou do 6. dne kvůli těm spermiím?
Manžel měl před rokem na spermiogramu hodně špatnou morfologii pod 0,5%, z toho vše patologie hlavičky, takže tam je možné, že bude porušená ta DNA. O 3 měsíce později byl na kontrolním a tam se po profertilu ta morfologie spravila na 4% což už je v normě, ale pro změnu měl nízkou koncentraci a pohyblivost :zed: dělali jsme genetické vyšetření a to dopadlo v pořádku, pak jsme na podzim měli to ivf, ale tam nevím jak na tom spermie byli :nevim: U mě je problém nízké AMH 1,17 ng/ml, takže na můj věk ještě málo vajíček, jinak vše ostatní v pohodě. Měla jsem 12 folikulů, z toho 6 zralých k oplodnění, ale všechny se buď hned zastavili nebo byli zpomalené, nakonec to dohnalo jen to jedno, takže nakonec nešlo na pgt-a a zaváděli jsme hned další cyklus.
Teď jsme se na kontrole dohodli, že uděláme ještě ten rozšířený spermiogram s fragmentací, aby jsme věděli jestli má smysl hned začínat další ivf, nebo to zkusíme nějak zpravit a to ivf o pár měsíců odložíme. Výsledek budeme vědět až zítra, ale doufám, že bude v pořádku, už máme i podepsaný papíry a v lednici na mě čeká gonal :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
26.1.22 20:35

Všude říkají, že za to můžou hlavně spermie, máme všechny hodnoty pod normou. Hlavně se nám třeba z osmý vajíček oplodnění jen dvě… a za to prý můžou spermie.
A embrya se začnou zastavovat čtvrtý, pátý den.
Já teda AMH 1,9 ve 36 prý dobrý a reaguju na léčbu dobre.
Tak to držím palečky aby ta fragmentace byla co nejmenší :palec:
A kam chodíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
26.1.22 20:44

@Maty35 jinak tedy na ty spermie jsme připláceli spermpacket, ve kterém je ICSI, PICSI, MACS a Fertile chip :roll: takže taková olypiáda pro spermie :D tak už nevím, jak víc jim pomoct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
26.1.22 20:54

@Maty35 jojo tak to máme podobný problém, z těch 6 se 3 vůbec neoplodnili a ty další 3 už měli od 3. dne zpomalený vývoj a nakonec se dvě 5. den zastavili a jedno to teda zvládlo, ale jak bylo zpomalené, tak asi nebylo tak kvalitní a ani se nám nechytlo. Taky mi říkali, že za to hlavně můžou právě ty spermie :think:
Prý teď mám zkusit fertipronu, ať zvýšíme kvalitu vajíček a chlap bere folandrol, ale začal až teď. No uvidíme věřím, že to nebude tak hrozné a v týdnu se do toho ivf pustíme. Ale jak už mám jednou ten proces za sebou a předtím jsem hrozně spěchala, aby už jsem byla těhotná. Tak teď si říkám, že raději 3 měsíce počkám a zkusíme to něj vylepšit, kdyby to nebylo v pořádku, než zase zbytečně projít celým procesem a mít zase třeba jen to jedno.
Mě je 29, takže to AMH je dost nízké, dostala jsem maximální dávku gonalu 450UI :roll: ale reagovala jsem na to dobře, tak snad jich teď bude ještě více.
Chodíme do Repromedy v Brně a jsme tam spokojení, jen mi vadí to střídání doktorů, na každém ultrazvuku někdo jiný :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
27.1.22 13:24

@Maty35 Tak dneska volali výsledky rozšířeného spermiogramu a manžel má fragmentaci DNA jen 10% (do 18-30% je to v normě) :palec: má prý ale zvýšený oxidační stres a co jsem se dočetla, tak ten právě může způsobovat, kromě té fragmentace i poškození membrány spermií a tím snižuje jejich pohyblivost a splynutí s vajíčkem :zed: takže to bude asi ten problém, proč se nám většina zastaví.

Ale jinak hodnoty koncentrace, pohyblivosti a morfologie sice na spodních hranicích ale v normě.
Vy jste tu fragmentaci DNA testovali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
27.1.22 14:53

@Ardilera Ahojky :mavam: můžu se prosím zeptat jak prišli na ten oxidační stres? To bylo součástí toho testu fragmentace DNA spermií? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
27.1.22 15:12

Ahoj taky se k vám přidám jdeme do druhého IVF budeme mít dlouhý protokol a pokud jsem to pochopila dobře začneme
12.2… v září jsem přišla o oba vejcovody takže problém z mojí strany manžel má spermio krásný ☺️ První IVF nevyšlo měla jsem 10 folikulů ale 9 bylo prázdných vajíčko bylo jen jedno (nikdo nechápe proč) vajíčko se oplodnilo ale k ET nedošlo protože se 5. den ráno asi dvě hodiny před tím než jsme měli je do Caru přestalo vyvíjet… takže se teď snažím věřit že druhé IVF s jinými léky a dlouhým protokolem dopadne lépe… a Vám holky přeji hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
27.1.22 15:31

@Jerry2022 jojo bylo to součástí toho rozšířeného spermiogramu, kde kromě té fragmentace testují i ten oxidační stres. Na webu to mají pěkně popsané - mají to jako diagnostický spermpacket https://www.repromeda.cz/…etreni-paru/

@Lionly Vítej :mavam: určitě bude druhé mnohem lepší, zkoušeli jste nějaká další vyšetření aby přišli na důvod? Mě na tu kvalitu vajíček doporučili brát fertipronu, i právě kvůli nízkému AMH, že ten myo-inositol pomáhá vajíčkům dozrát, ale každý cyklus může být úplně jiný, tak určitě další bude mnohem lepší a třeba jim teď ten dlouhý protokol prospěje :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
27.1.22 17:49

@Ardilera
Tak to má dobrou hodnotu, super. No tak o tom oxidačním stresu jsem nikdy neslyšela…
Hele my máme tak málo spermií a jsou neaktivní, že u nás nejde udělat ani ta DNA fragmentace ani vlastně žádná selekce, bohužel…
Embryologové vybírají pod mikroskopem, co se jim zdá nejlepší, jinak to prostě nejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
27.1.22 17:51

@Lionly
Ahoj vítej a kam chodíš do centra?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
27.1.22 18:46

@Ardilera ahoj, ne ne žádná další vyšetření mi nedělali i když sem si myslela že třeba budou, jen mi řekli že se zkusí dlouhý protokol a jiné léky a větší dávky.. žádné vitamíny mi nedoporučili prý stačí vyváženě jíst přidat ovoce a zeleninu s podpořit to vitamínem D teď přes zimu.. ale o nějakých vitamínech uvažuju tak kouknu děkuju :hug:

@Maty35 Ahoj já chodím do Pronatalu v Teplicích a ty? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat