Jak být sama se sebou za dobře?

Anonymní
6.4.21 13:22

Jak být sama se sebou za dobře?

Dobrý den.
S pár lidmi jsem o tom už mluvila, ale většinou se mi dostalo toho názoru, že oni, respektive ony to takto nemají a že vlastně nevědí, jak mi pomoci. Takže teď k jádru věci.
Myslím si o sobě, a to z velké části z toho důvodu, že mi to lidi často říkají, píší atp…, že vypadám dobře, vzhledově, že se chovám dobře a hezky k druhým. Jenže jak říkám, není to úplně z mé hlavy, nevím, jak se mám začít vidět hezky i já sama. Můj současný partner, když přiletěl ze zahraničí za mnou a začali jsme spolu být (nebylo to jen za mnou, má tu i část rodiny), vše bylo super, viděl mě jako bohyni a zkratka mi věnoval veškerou pozornost. Ale postupem času, protože Čechy a Češky miluje, si začal velmi a když říkám velmi, tak velmi, aktivně všímat i ostatních žen/holek. Je nám 22 a chápu, že se potřebuje dívat, i já čas od času na hezky objekt, ale rozdíl je v tom, že nezírám na ostatní jak na kus masa. Nedávno přijela kamarádka k nám, protože měla cestu a tak u nás spala a jasné, partner je introvert, je to takový tichý pozorovatel, takže se to dá jednoduše splést, ale my se známe takřka cely život, takže já ten rozdíl pociťuji. Ta kamarádka si toho všimla taky, aniž bych cokoliv řekla, vzala si mě pak bokem a sdělila mi, ze ji to nebylo moc příjemné. Mluvila jsem s nim o tom a on se naštval a řekl, ze jasně, že budeme za jedno. Každopádně problém je, ze já mám velký problém se sebedůvěrou a nevím, jak mám přestat zarlit na ostatní ženy. Už jsme spolu měli i takovou zkušenost na začátku vztahu, ze ještě neměl dořešenou minulost s jednou slečnou pouze na sex a ještě s ni byl venku před příjezdem. Ta důvěra je tam pošramocená kvůli těmto dvěma věcem a on se pořad diví, proč mu nevěřím. Mám problém s důvěrou od vždycky, ale tohle jsem myslela, ze bude jiné. Jsme spolu rok a toto mi nepomáhá v tom cítit se sebevědomá. Měla jsem i vztah par let a nikdy to nebylo takové. Takže nevím, co bych měla dělat proto, abych neměla problém už jen s tím, ze jde do práce, kde je mnoho žen, které mluví stejným jazykem. Chápu, zní to cele debilně, ale už mě to jen vyčerpává.
Dekuju za každou radu, či zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.4.21 13:23

Edit

My jsme spolu byli už než přiletěl, aby nedošlo k omylu, ale začali jsme aktivně řešit bydlení atp…

• Citovat
  • Nahlásit
2747
6.4.21 13:38

Psychoterapie, dlouhodobá s pečlivým výběrem terapeuta, se kterým si sednete. Přijít na to, kde je počátek tvé malé sebedůvěry (ale většinou to bývá rodina, rodiče) a pracovat na tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 13:44

@ZuzaM Děkuji moc za názor. Zkusila jsem 4× na čtyři hodiny kinezioložku a vždycky to má chvíli pomohlo, rozebraly jsme to opravdu do hloubky, snad úplně všechno, táta hraje roli a tyto věci, spis nevím, jak s tím pracovat dal potom. S ni jsem vždycky plna síly a po čase to na mě zase padne a nevím, kam se obrátit, ale měla bych zkusit i toho terapeuta…

• Citovat
  • Nahlásit
9021
6.4.21 13:54

Taky koukat po cizích chlapech a flirtovat ;). Jsi mladá, tak užívej života :dance:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
6.4.21 13:58

Z toho kouká mega průser pro tebe, třeba otěhotníš a co potom? Partner cizinec = je z toho popisu cítit, jak tě bere povrchně jen jako mladou holku na ten sex, jak si tě pěkně zpracovává a motá ti hlavu, protože to nevidíš. Zas tak velkou křišťálovou kouli nemám, ale pokud on je zvyklý žít na vysoké noze, tak je to jasný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1247
6.4.21 14:04

Najít si partnera, který Tě bude zbožňovat :hug:
A to myslím zcela vážně. Pokud máš již z dětství nízké sebevědomí a k tomu partnera, který očividně zírá po jiných, nemůžeš čekat, že se to zlepší. Bohužel.
Jinak sebeláska a body positivity jsou teď velké téma a mluví se o tom poměrně dost - určitě doporučuju projekt Moje tělo je moje. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 18:05

Já z něho cítím lásku, pomáhá mi s materiálními věcmi, i když nemusí a za to si ho velmi vážím. Nikdy na mě nekřičí, ukazuje mi lásku, především doma, ale on si zkratka mysli, že mi pomáhá s mým mentálním zdravím, které je pošramocené z mého bývalého vztahu, protože to byl manipulátor, tam to ale bylo o něčem jiném, ale on ví, že tu důvěru v muže nemám, že můj otec bil a podváděl mou mamku, že mi partner opravdu ublížil s tou slečnou, která o mne ani nevěděla a že mi proste ubližuje a nepomáhá se přes ty věci přenést, když má oči i pro ostatní, i když mě pak nazývá, že jsem divná a slepá, když si to myslím. Je to takový začarovaný kruh, máme se rádi, ale například jsem měla i partnery o několik let starší, o 15, 9 atd, kde jsem viděla vyzrálost a i to někdy ne, ale tady si proste nejsem 100% jistá, protože na světě je spousty žen a jak jsem řekla, každý se podívá, ale tohle je o něčem úplně jiném. Proste jsem si myslela, že mi pomůže se z těch vzpomínek na to špatné dostat, že mi nebude přitěžovat a že se alespoň nějak pokusí mou důvěru zlepšit k němu a mužům a celkově na ne zlepšit pohled. On tvrdí, ze mi pomáhá s mou psychikou a sebeduverou, tím ze mi pomáhá v domácnosti, což ano, umyje par talířků, čehož si taky vážím a což mu i dávám najevo, že se i :zed: snaží dělat dobrou atmosféru, atd a ze si toho prý nevážím, ale potom to zabije tímto chováním… až si potom taky říkám, jestli nejsem moc přecitlivělá, když chci někoho, kdo vytvoří žárlivé pohledy na nás dva jako super par jako predtim, a ne, ze jediný nejistý tu budu pořad já. Achjo…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 18:05
@Anonymní píše:
Já z něho cítím lásku, pomáhá mi s materiálními věcmi, i když nemusí a za to si ho velmi vážím. Nikdy na mě nekřičí, ukazuje mi lásku, především doma, ale on si zkratka mysli, že mi pomáhá s mým mentálním zdravím, které je pošramocené z mého bývalého vztahu, protože to byl manipulátor, tam to ale bylo o něčem jiném, ale on ví, že tu důvěru v muže nemám, že můj otec bil a podváděl mou mamku, že mi partner opravdu ublížil s tou slečnou, která o mne ani nevěděla a že mi proste ubližuje a nepomáhá se přes ty věci přenést, když má oči i pro ostatní, i když mě pak nazývá, že jsem divná a slepá, když si to myslím. Je to takový začarovaný kruh, máme se rádi, ale například jsem měla i partnery o několik let starší, o 15, 9 atd, kde jsem viděla vyzrálost a i to někdy ne, ale tady si proste nejsem 100% jistá, protože na světě je spousty žen a jak jsem řekla, každý se podívá, ale tohle je o něčem úplně jiném. Proste jsem si myslela, že mi pomůže se z těch vzpomínek na to špatné dostat, že mi nebude přitěžovat a že se alespoň nějak pokusí mou důvěru zlepšit k němu a mužům a celkově na ne zlepšit pohled. On tvrdí, ze mi pomáhá s mou psychikou a sebeduverou, tím ze mi pomáhá v domácnosti, což ano, umyje par talířků, čehož si taky vážím a což mu i dávám najevo, že se i :zed: snaží dělat dobrou atmosféru, atd a ze si toho prý nevážím, ale potom to zabije tímto chováním… až si potom taky říkám, jestli nejsem moc přecitlivělá, když chci někoho, kdo vytvoří žárlivé pohledy na nás dva jako super par jako predtim, a ne, ze jediný nejistý tu budu pořad já. Achjo…
Každopádně vám mockrát děkuji za názory!!
  • Citovat
  • Nahlásit
20571
6.4.21 18:17

A zkama hoch je, jako na kus masa na mě čučeli jen chlapci z Blízkého východu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 18:23

@divine woman Alberta…

• Citovat
  • Nahlásit
20571
6.4.21 20:05

A to je jako co? Myslíš provincii v Kanadě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 20:10
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat