Jak dlouho vydrží malovat fixy?

508
9.1.12 12:31

Jak dlouho vydrží malovat fixy?

Prosím o vaše zkušenosti: syn dostal před měsícem poprvé fixy (centropen), od té doby s nimi docela intenzivně maluje, každý den. První dopsala už před 14 dny, to byla červená, tu se mi podařilo dokoupit jednotlivě, ale teď už dopisují další odstíny a ty už jednotlivě v obchodě nemají, takže budu muset koupit znova celé balení, přičemž je jasné, že situace se bude po měsící opakovat. Je to u vás taky tak? To opravdu ty fixy tak málo vydrží? Hledala jsem na stránkách výrobce a tam je jen uvedeno, že proti vyschnutí jsou odolné 3 roky, ale kolik toho člověk s jednou fixou namaluje, jsem nezjistila. Bohužel fixy malého chytly daleko víc než pastelky, kterými moc nemaloval. :nevim: Díky za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7223
9.1.12 12:41

Ahojky,tak jsem se ptala přímo naší maminy,která pracuje v Centropenu a fixy varábí,tak záleží taky na tom,jak dlouho a jak je kde skladovaly,jinak holky je mají už rok a pořád píšou.Je pravda,že červená,zelená a modrá už dopisují,ale opravdu kolem roku vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24511
9.1.12 12:43

Já jsem si ještě netěhotná koupila fixy v Ikea a Majda s nima pořád maluje :lol:
Ale jsou docela tlusté, tak asi i víc náplně.
My vždycky fixy „oživovali“, že jsme odloupli to víčko na nepíšícím konci a nakapali pár kapek vody, cca den nechat ve svislé poloze, ať se ta voda vsákne do celé náplně. Pak ještě chvíli psaly zas…
(otázka, co tam kapat, jestli fakt jen vodu nebo něco jiného…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
9.1.12 12:46

já bych řekla že taky záleží jak moc intenzivně se používají. já si vzpomínám že jajo malá, když jsem fixama i vybarvovala, tak byl hodne rychle pryc. Když jen píše, nebo podtrhavá, tak to logicky bude dele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17368
9.1.12 12:50

Fixy je dobré skladovat otočené dolů tou psací stranou. Déle tím vydrží. Jinak nám vydržely takhle docela dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
9.1.12 12:54

Ahoj. Tak já mám ještě fixy, které jsem dostala, když jsem pracovala před první mateřskou (tj bude to už 6 let). Je pravda, že celou dobu jsem s nimi nepsala, ale teď už na ně jsou dvě holky, malují denně na tabuli a fixy pořád píšou :nevim: . Dostala jsem je použité, bez obalu, takže značku neřeknu. Ale vypadají přesně tak, jako ty, které byly za mých školních let.

Od té doby dostaly moje holky fix několik a jediné, které jsem vyhazovala, že nepsaly, byly ty, co byly součástí velkého malířského setu v kufříku (od vietnamců), ty nepsaly už když jsme je poprvé otvřeli :pocitac: . Vodu ani nic jiného bych tam nelila, páč pak ty fixy píšou moc „mokře“ a propíjí to na druhou stranu (v sešitě i na další listy). A to jsme tam té vody dávali pár kapek. Moje zkušenost je taková, že stačí obyčejné fixy, co stojí asi 20Kč za 6 barev, a jak přestanou psát, tak je radši vyhodit. My máme rozhodně větší spotřebu pastelek :lol: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7499
9.1.12 12:58

Tyky doporučuju ty ikea,dcera je má už léta ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
9.1.12 13:03

Jé, děkuju moc za tolik názorů a hlavně za zprávy přímo z Centropenu :potlesk: To je tedy divné, že nám vydržely jen měsíc. Vodu nebo líh jsem si říkala, že tam dávat nebudu, dělala jsem to v dětství a stejně to pomohlo jen na chvíli a bojím se právě toho propíjení, drahoušek by s tím určitě někde vytvořil flek. Jinak on tím teda vybarvuje, to by mohl být ten problém. Asi zkusím koupit ještě jedny, postavit je hlavou dolů a uvidíme. Pitomý je právě to, že stejně nám brzo některé odstíny zase budou chybět a jiné, méně užívané, budeme mít už 2× :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
9.1.12 13:05

Ty IKEA myslíte s tím razítkem na druhé straně? Ty máme taky, ale s těmi moc nemaluje, je jich jenom 6. Jemu se líbí ty, kde je minimálně 18 barev :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
9.1.12 13:05
janabrno píše:
Jé, děkuju moc za tolik názorů a hlavně za zprávy přímo z Centropenu :potlesk: To je tedy divné, že nám vydržely jen měsíc. Vodu nebo líh jsem si říkala, že tam dávat nebudu, dělala jsem to v dětství a stejně to pomohlo jen na chvíli a bojím se právě toho propíjení, drahoušek by s tím určitě někde vytvořil flek. Jinak on tím teda vybarvuje, to by mohl být ten problém. Asi zkusím koupit ještě jedny, postavit je hlavou dolů a uvidíme. Pitomý je právě to, že stejně nám brzo některé odstíny zase budou chybět a jiné, méně užívané, budeme mít už 2× :roll:

Jo aha, vy s těma fixama malujete :jazyk: :jazyk: :jazyk: .

Já myslím, že jste mohli mít jen smůlu na balení, třeba to tam už měli dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
9.1.12 13:16

No právě :lol: Jak jsem si na stránkách Centropenu přečetla, že proti vyschnutí vydrží 3 roky, hned jsem je chtěla schovat někam nahoru do skříně, abych mohla za 3 roky vyzkoušet, jestli je to pravda. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat