Jak je to s vrácením zboží

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 23.01.10 19:54
Jak je to s vrácením zboží

Ahoj, koupila jsem u Vietnamců plesové šaty. Až doma jsem si všimla jak jsou špatně šité a za další jsou zdobené flitrama, které jsou až na tělo a škrábou. Šla jsem je reklamovat, že je chci vrátit. Odmítli, jenom vyměnit za něco jiného. Jak to, že v jiných obchodech to jde a u Vietnamců ne.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jindřiš
Extra třída :D 10484 příspěvků 23.01.10 20:02

Tak já pracuji v obchodě s textilem jedné značky a peníze taky nevracíme, je možnost vybrat si jiné zboží a pakliže je nějaká závada probíhá reklamace.

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 23.01.10 20:15

Ze zákona to jde vrátit do 14 dnů snad jen u zásilkových služeb, kdy si zboží nemůžeš prohlédnout. Jinak je to pouze dobrá vůle obchodníka. Třeba kdysi v CA jsem toho hojně využívala, nechtělo se mi zkoušet v kabince :mrgreen: Upřímně, když koupím něco u Vietnamců, tak ani nepočítám s nějakou reklamací, tak pokud ti dokonce nabízejí výměnu, neváhej :wink:

bamba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.10 20:30

Podle reklamačního řádu,máš právo na výměnu za stejné zboží,ale pokud je nekvalitní a lepší nemají,máš nárok na vrácení peněz.Já osobně i u vietnamců trvám na vydání paragonu.Pohroz jim ČOI a uvidíš jak budou ochotni.4lověk se nesmí nechat odbýt a Jindřiš promiň,ale na vrácení peněz má zákazník nárok,jednou mi v tescu taky nechtěli vrátit peníze za vadný výrobek,prý mají vlastní reklamační řád,ale ten je neplatný,platí pouze jeden a to je ten v zákoně.
Zrovna včera jsem četla na netu příběh o reklamaci,bylo to na žena.cz.Paní po dlouhých tahanicích uspěla a peníze ji vrátili.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 23.01.10 20:32

Není to náhodou i o tom že ke zboží musíš mít účtenku? Vietnamci ji většinou nedávají, navíc na vietnamské tržnice bývají (nebo jen bývaly?) často zátahy, tak bych řekla že i proto to asi nejde. Ale možná že jde celkově o dodavatele, dostali jsme pro prcka tepláčky, po prvním vyprání se vysypala látka a paní je odmítla jak vrátit peníze, tak vyměnit, že - je to přece neznačkové, tak co by jste chtěla. A to mne půl roku předtím ujišťovala že ona vadné zboží taky mění.

Jindřiš
Extra třída :D 10484 příspěvků 23.01.10 20:49

Pakliže se objeví nějaká závada při používá, tak záruka je ze zákona 24 měsíců. Probíhá klasická reklamace, při které výrobce rozhodne, jestli se opraví nebo nám pošlou stejné zboží a pakliže již není na skladě vrací se peníze.

Jindřiš
Extra třída :D 10484 příspěvků 23.01.10 20:51

NA VADNÉ ZBOŽÍ PROBÍHÁ VŽDY REKLAMACE, JÁ ANI NEJSEM OPRÁVNĚNA POSOUDIT ZBOŽÍ JESTLI JE REKLMACE OPRÁVNĚNÁ NEBO NE, TO DĚLÁ VŽDY VÝROBCE.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 23.01.10 21:16

Ahoj,
podle toho, jak jsi to popsala, nepostupoval prodávající správně. Jestliže šaty (flitry) při nošení škrábou (a nešlo to poznat v obchodě při zokušení), tak jde o vadu, která brání užívat věc jako věc bez vad a zřejmě jde o vadu neodstranitelnou.
V takovém případě máš právo buď na výměnu - ale kus za kus (tj. stejný výrobek za stejný výrobek) nebo odsoupení od smlouvy (tj.vrácení peněz)
Jak píše Jindřiš, povaha vady se posoudí v rámci reklamace, kterou musí prodejce vyřídit do 30 dnů. Pokud tuto lhůtu překročí, platí, že vada je neodstranitelná (i kdyby odstranitelná by­la).

V Tvém případě bych kontaktovala ČOIku.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 23.01.10 23:22

Jejich prodavačka (důchodkyně Češka) mi řekla, že co čekám od šatů za 450 Kč, pokud chci kvalitu mám jít do domů moódy a koupit si šaty za 2000 Kč, které budou bez chyb. Říkala, že prý na plese při zábavě si nikdo nevšimne těch chyb. A když jsem ji řekla, že moje mamka si toho všimla hned, že má na takové věco oko, tak prý by ji chtěla poznat a změřila by si ji od hlavy až k patům a pak by posoudila zda je ona nóblesní nebo si hraje na něco co není. A nejvíc mně na všm štve, že jsem nic nedokázala říct a s těma šatama zpět odkráčela domů.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 24.01.10 14:00

Prodavačka nemá co omlouvat kvalitu zboží jejich cenou (pokud to zboží nebylo zlevněno z důvodu té vady - to ale musí být výslovně uvedno). Takže doporučuji se obrátit na ČOI :wink:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.15 22:47
Maminky jsem zoufalá - prosím o radu !

Dobrý večer,
dnes jsem jela 150 km tam + zpět, do obchodu, kde jsem mela objednány kočárek, autosedacku a základnu. Objednávala jsem vse přes telefon, s tím, ze si zboží osobně vyzvednu.
Tudíž jsem dnes vyjela, zboží na prodejně zakoupila. Základnu jsem jeste chtěla, aby mi ukázali do auta, jak dat, nasadili ji a tvrdili, ze takto ma byt, ja, ale po vracení domu a vracení manžela z práce, základnu jeste zkoušeli a základna v autě proste nesedí, respektive, neni pro me auto vhodná. Tudíž i sedačka je mi k ničemu.
Otázka zní, mám nárok zboží vrátit? :,( Byla to nemalá částka.
Zde příkladem prosím podmínky obchodu konkrétního :oops:

http://www. detske-kocarky. cz/Obchodni-podminky/#ODSTO­UPENÍ%20OD%20KUP­NÍ%20SMLOUVY

radkakinc
Kecalka 158 příspěvků 11.03.15 02:03

Ze zakona muzes odstoupit od jakekoliv kupni smlouvy, cili jim to klidne vrat. Muzes si i zavolat na www.coi.cz

Kauree
Závislačka 4564 příspěvků 3 inzeráty 11.03.15 02:22

Ze zákona můžeš odstoupit od jakékoliv kupní smlouvy uzavřené „na dálku“ - typicky přes internet, ale i po telefonu. smyslem je, že když nakupuješ na dálku, tak si zboží nemůžeš prohlídnout. v tomto případě sis ale zboží prohlédla, zkoušeli ti to dát do auta, takže je to na hraně - na jednu stranu jsi objednala po telefonu, ale oni můžou tvrdit, že sis to jen rezervovala a koupilas to normálně v obchodě - na to by se možnost odstoupit do 14ti dnů nevztahovala.
problém je praktický - můžeš na tom odstoupení trvat, pokud ale oni nebudou souhlasit, tak se vrácení peněz budeš moct domoci jen soudně a to ještě s rizikem, že soud to posoudí jako nákup v provozovně a ne distančním způsobem. na ČOI si můžeš stěžovat, vezmou to pravděpodobně jako podnět pro kontrolu - jen tím obchodu způsobíš komplikace (pokud jednají nelegálně, zaplatí pokutu), ale vrácení peněz se tak nedomůžeš.
tolik k možnosti odstoupení bez důvodu

jiné to ovšem je, pokud bys tvrdila rozpor s kupní smlouvou - chtělas sedačku do konkrétního auta, oni to vyzkoušeli a jako vhodnou ti jí prodali - pak máš na odstoupení pro rozpor s kupní smlouvou podle mě skutečně nárok. každopádně bych se snažila se nejdříve s nimi domluvit, to bývá nejjednodušší

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.15 05:45

@Kauree ; Celou dobu jsem komunikovala s paní přes mail a pouze telefonicky.
Mám uloženy mail, kde stojí :

Dobrý den paní *******,
zasílám souhrnný přehled objednaného zboží, které je již naskladněno, prosím o platbu v hotovosti. 1)
KOČÁREK JOOLZ DAY 2014 KOMPLETNÍ SET VČETNĚ AUTOSEDAČKY –tzn. autosedačka MC šedá,,slunečník, adaptery, fusak, taška, hl. korba, sportovní sedačka – ***** Kč

Maxi-Cosi základna – Maxi Cosi 2WayFix Base za ******,–
Celková částka je **** Kč.

Jméno paní
Prodejna: adresa

Přijela jsem na pobočku, tam zaplatila, kočárek jsem si prohlédla v obchodě, ale autozakladnu až po zaplacení v autě, kde mi tvrdili, ze urcite součástky nemají vliv na funkci, později se ukázalo doma, ze jsou to adaptéry pravé k tomu, aby neletala autosedačka tam a sem… Tudíž pro me zásadní věc.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >