Jak komunikovat, když jsem naštvaná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 08:18
Jak komunikovat, jsem naštvaná

Ahoj, potřebovala bych radu. Jsem s přítelem rok a půl. Rozumíme si, jen každý bydlíme v jiném městě. Když je nějaký problém, chce, abychom o tom mluvili a říkali, co cítíme. Když to ale udělám, tak se mu to nechce řešit, že je zase hustá atmosféra a že když je se mnou, tak si ten čas chce užít. Můj dotaz: Je tady věc, kterou dělá. Na jednu stranu ji chápu, ale na druhou mi hodně vadí a on ji nezmění. Teď, když jsem zase naštvaná, je lepší nebrat telefony nebo to zvednout, ale být nepříjemná? Nechci se přetvařovat. Trápím se, ale nejsem schopna to ukončit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14668 příspěvků 18.11.18 08:46

Mluvila bych s nim. Nemám rada takovéto tiché vydírání ve stylu nezvednu ti telefon, i když nemůžu vědět, proč volas a jestli se neco neděje. Se zbytkem tezko radit, když jsi nenapsala, co ti vadí - rovna ti doma knihy podle abecedy nebo chlastá první ligu? Je široký rozsah v tom, co ti muze vadit ;)

Denisa56
Kelišová 6696 příspěvků 18.11.18 09:21

Jsem zastánce komunikovat, osobně nesnáším to citové vydírání ve smyslu - vytrestám tě, že s tebou nebudu mluvit. To pak s takovým člověkem nemusím vůbec být, když spolu o problémech nemluvíme. Ohledně toho, co ti na něm vadí, tak to si musíš rozhodnout sama, jestli je to věc, přes kterou se dokážeš přenést.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 1 inzerát 18.11.18 09:45

z komunikačního hlediska: až sním budeš mluvit, musíš se vyhnout frázím „Ty“ . nesmíš ho obvinovat že může za něco, že on ti dělá nebo nedělá, že on zase něco, že vždycky dělá, že nekdy neudělá.....Musíš sním mluvit o tom ve stylu „já“
Já jsem smutná, mě by pomohlo, Já to cítím tak a tak. Vynechat slova vždycky a nikdy, to je úplnej zabíják, který toho druhého vytočí.
Telefon zvedni, nezvednutí ho nevytrestá, jen si řekne no fájn buď si uražená, a budete uraženi oba.

Lalelale
Závislačka 4697 příspěvků 18.11.18 10:18

Každý má ve vztahu nekdy těžkou chvilku a třeba ujedou nervy, ale za deset let jsem na partnera nemusela nikdy být dlouhodobě nepříjemná, natož uvažovat o nebrání telefonů. Telefon bych mu vzala, ale pokud tvůj přítel není schopen věci konstruktivně řešit, je to podle mě známka toho, že vztah není v pořádku

Mazlika
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 17.12.18 10:51

Rada bych obnovila diskuzi…
V srpnu jsem se s nekym seznámila, ale schazime se tak nejak tri mesice.
Mu zrejme staci se vidat 1, max 2× tydne. Ma spoustu zájmů, kamarady atd.
Mne to nestaci. Ted k veci. Uz jsem na nej jednou byla nastvana, po tydnu co jsme se nevideli zapomnel, ze jsme spolu meli jit do kina. I přesto, ze videl, ze me to mrzi udelal si sve plany a v podstate jsme se ten vikend nevideli vubec, protoze jsem mu to hodne vycetla. No a ja udelala ten prvni udobrovaci krok. Pak se to zdalo ok, on je docela komunikativní a vzdy si vse řekneme na rovinu.
Ted jsme se videli v tydnu jednou a na to jsem navrhla schůzku na sobotu. Nepotvrdil ji, ale ani nevyvrátil. Kdyz jsem mu jako obvykle dopol napsala, v kolik tedy dorazi, odpovedel, ze jde tam, potom tam a ze teda vubec nevi.
Načež jsem mu napsala, ze to chapu, ze se na me zase vykaslal. Jeho odpoved, ze to chapu spatne… no a na to jsem uz nereagovala a on doted taky ne. Jsem z toho spatna a nevim, co si o nem myslet. Nechci byt zase ja ta, ktera se omluví a prileze. Rada bych videla, ze ma zajem i on. Ale zrejme je to v pytli :thinking:

arinecka
Kelišová 6363 příspěvků 17.12.18 11:01

@Mazlika Bohužel asi moc zájem nemá, to by si na tebe udělal víc času :nevim:

Venetia
Hvězda diskuse 42985 příspěvků 17.12.18 11:04
@Mazlika píše:
Mne to nestaci. Ted k veci. Uz jsem na nej jednou byla nastvana, po tydnu co jsme se nevideli zapomnel, ze jsme spolu meli jit do kina. I přesto, ze videl, ze me to mrzi udelal si sve plany a v podstate jsme se ten vikend nevideli vubec, protoze jsem mu to hodne vycetla. No a ja udelala ten prvni udobrovaci krok. Pak se to zdalo ok, on je docela komunikativní a vzdy si vse řekneme na rovinu.
Ted jsme se videli v tydnu jednou a na to jsem navrhla schůzku na sobotu. Nepotvrdil ji, ale ani nevyvrátil. Kdyz jsem mu jako obvykle dopol napsala, v kolik tedy dorazi, odpovedel, ze jde tam, potom tam a ze teda vubec nevi.
Načež jsem mu napsala, ze to chapu, ze se na me zase vykaslal. Jeho odpoved, ze to chapu spatne… no a na to jsem uz nereagovala a on doted taky ne. Jsem z toho spatna a nevim, co si o nem myslet. Nechci byt zase ja ta, ktera se omluví a prileze. Rada bych videla, ze ma zajem i on. Ale zrejme je to v pytli :thinking:

tedjemíč na jeho straně hřiště ,nedělat nic a v případě ,že se ještě ozve mít taky své plány .

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17671 příspěvků 17.12.18 11:09
@Mazlika píše:

Když není po tobě běsnej na začátku, tak už asi nikdy nebude. Vždyť začátky jsou nejkrásnější. :srdce: :srdce: Takhle jsi běsná ty po něm a fakt to takhle chceš - uhnat ho až padne a pak ho sebrat?

Mazlika
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 17.12.18 11:09

Prave jsem odesla od chlapa, bydlim s detma sama, ale jeste to nemame právně vyřešené. Mozna se boji i toho, ze se k nemu vratim. Ale to nemam v planu. Ne deti mu pry nevadi. Svoje nema a rikal, ze mozna ani svoje mit nemusi.

Mazlika
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 17.12.18 11:12
@Kobliha51 píše:
Když není po tobě běsnej na začátku, tak už asi nikdy nebude. Vždyť začátky jsou nejkrásnější. :srdce: :srdce: Takhle jsi běsná ty po něm a fakt to takhle chceš - uhnat ho až padne a pak ho sebrat?

Ne to prave vubec nechci. Ikdyz asi takove typy pritahuju.
A sam mi vycte, kdyz se delsi dobu neozvu, protoze vola zasadne jen on mne. Setkani vsak organizuju ja, mozna kvuli tomu, ze ja mam deti, on je sam. Bydli u mamky.
Pry je rad, kdyz uhani zena ho :nevim:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17671 příspěvků 17.12.18 11:18
@Mazlika píše:
Ne to prave vubec nechci. Ikdyz asi takove typy pritahuju.
A sam mi vycte, kdyz se delsi dobu neozvu, protoze vola zasadne jen on mne. Setkani vsak organizuju ja, mozna kvuli tomu, ze ja mam deti, on je sam. Bydli u mamky.
Pry je rad, kdyz uhani zena ho :nevim:

Napřed ho uženeš, pak zařídíš bydlení, pak ho dostrkáš zase někam........ nesvítí ti výstraha? Když se mu něco nebude líbit řekne, že jsi to všechno zařídila ty a proto za to můžeš. Necítíš z toho ten alibismus? A kromě toho - není to taky mamánek, který přejde od jedné maminky ke druhé? Já bych ho pustila do oběhu pro nějakou pečovatelku a trpitelku. A nebo by se ti to třeba líbilo, já nevím. :think:

káťa
Extra třída :D 13832 příspěvků 17.12.18 11:26

Připadá mi, že o tebe nemá moc zájem. To je celé. Je mu to fuk.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 11:52

Co budes delat za par mesicu ci let? Muzete spolu bydlet, mit deti a on te bude mit vzdy na poslednim miste? Nerikam, ze chlap musi byt imrvere s tebou ale tohle by me asi stvalo. Prijde jen kdyz na tebe ma naladu a nic jineho (lepsiho) se mu nevyvrbi nikde. Zkusila bych ho „proverit“ nejakou krizovou situaci jak by se zachoval :D vsazim na to,ze utekl.

smutny klaun2
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 17.12.18 12:00
@Mazlika píše:
Prave jsem odesla od chlapa, bydlim s detma sama, ale jeste to nemame právně vyřešené. Mozna se boji i toho, ze se k nemu vratim. Ale to nemam v planu. Ne deti mu pry nevadi. Svoje nema a rikal, ze mozna ani svoje mit nemusi.

Určitě najdeš muže,který se bude celý týden na setkání těšit a zcela jistě na něj nezapomene.Tenhle na to ale nevypadá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama