Jak komunikovat, když jsem naštvaná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 08:18
Jak komunikovat, jsem naštvaná

Ahoj, potřebovala bych radu. Jsem s přítelem rok a půl. Rozumíme si, jen každý bydlíme v jiném městě. Když je nějaký problém, chce, abychom o tom mluvili a říkali, co cítíme. Když to ale udělám, tak se mu to nechce řešit, že je zase hustá atmosféra a že když je se mnou, tak si ten čas chce užít. Můj dotaz: Je tady věc, kterou dělá. Na jednu stranu ji chápu, ale na druhou mi hodně vadí a on ji nezmění. Teď, když jsem zase naštvaná, je lepší nebrat telefony nebo to zvednout, ale být nepříjemná? Nechci se přetvařovat. Trápím se, ale nejsem schopna to ukončit.

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 18.11.18 08:46

Mluvila bych s nim. Nemám rada takovéto tiché vydírání ve stylu nezvednu ti telefon, i když nemůžu vědět, proč volas a jestli se neco neděje. Se zbytkem tezko radit, když jsi nenapsala, co ti vadí - rovna ti doma knihy podle abecedy nebo chlastá první ligu? Je široký rozsah v tom, co ti muze vadit ;)

Denisa56
Kelišová 6439 příspěvků 18.11.18 09:21

Jsem zastánce komunikovat, osobně nesnáším to citové vydírání ve smyslu - vytrestám tě, že s tebou nebudu mluvit. To pak s takovým člověkem nemusím vůbec být, když spolu o problémech nemluvíme. Ohledně toho, co ti na něm vadí, tak to si musíš rozhodnout sama, jestli je to věc, přes kterou se dokážeš přenést.

Uživatel je onlinePennya
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 6 inzerátů 18.11.18 09:45

z komunikačního hlediska: až sním budeš mluvit, musíš se vyhnout frázím „Ty“ . nesmíš ho obvinovat že může za něco, že on ti dělá nebo nedělá, že on zase něco, že vždycky dělá, že nekdy neudělá.....Musíš sním mluvit o tom ve stylu „já“
Já jsem smutná, mě by pomohlo, Já to cítím tak a tak. Vynechat slova vždycky a nikdy, to je úplnej zabíják, který toho druhého vytočí.
Telefon zvedni, nezvednutí ho nevytrestá, jen si řekne no fájn buď si uražená, a budete uraženi oba.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 2707 příspěvků 18.11.18 10:18

Každý má ve vztahu nekdy těžkou chvilku a třeba ujedou nervy, ale za deset let jsem na partnera nemusela nikdy být dlouhodobě nepříjemná, natož uvažovat o nebrání telefonů. Telefon bych mu vzala, ale pokud tvůj přítel není schopen věci konstruktivně řešit, je to podle mě známka toho, že vztah není v pořádku

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >