Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Využijte notáře. Příjde i k Vám domů, pokud je to nutné.
My měli /v rodině/ sepsanou závěť se dvěma svědky, přesto byla napadena. Skončilo to až u soudu.
omluva za anonym M.
@Anonymní píše:
Využijte notáře. Příjde i k Vám domů, pokud je to nutné.My měli /v rodině/ sepsanou závěť se dvěma svědky, přesto byla napadena. Skončilo to až u soudu.
omluva za anonym M.
Ono to bývalo tak, že i když byla sepsána závěť, pořád měli neopominutelní dědici nárok na dědictví. Nevím, jestli je to už zrušené nebo to platí stále ![]()
Zakladatelko, co kdyby tvoje mamka majetek přepsala s věcným břemenem na sebe a vašeho otce?
@mag ne děti neměli to už nestihli. Ona má svoje dvě děti z předchozích vztahů
@Anonymní píše:
@mag ne děti neměli to už nestihli. Ona má svoje dvě děti z předchozích vztahů
No, takže ona dědit nebude a otce lze vyloučit závětí, takže lze napsat závěť, kde budeš dědit pouze ty a sestra.
Lze vlastnoručně, jinak (na počítači) s podpisem 2 svědků, nebo u notáře (což je samo nejspolehlivější).
@Z.jev no právě to já nevím jak to je s těma ostatníma dědicema Vím akorát, že děti vynechat nemůže to by nás musela vydědit, ale jak je to se snachou. A právě celkově nevíme jak to udělat nejlépe
@Anonymní píše:
@Z.jev no právě to já nevím jak to je s těma ostatníma dědicema Vím akorát, že děti vynechat nemůže to by nás musela vydědit, ale jak je to se snachou. A právě celkově nevíme jak to udělat nejlépe
Snachy nedědí ![]()
@mag my právě mysleli, že snacha je také právoplatný dědic a otce matka vyškrtnout nechce. Ona právě chce, kdyby se jí něco stalo, aby vše dostal otec a pak až my dvě. Jde to?
@Anonymní píše:
@mag my právě mysleli, že snacha je také právoplatný dědic a otce matka vyškrtnout nechce. Ona právě chce, kdyby se jí něco stalo, aby vše dostal otec a pak až my dvě. Jde to?
Ne, to nejde, budete dědit s otcem stejným dílem. Případně uděláte při dědickém řízení dědickou dohodu a pak může být vše otcovo.
Dědictví sice čekají velké změny s novým obč. zákoníkem, ale neopomenutelní dědicové zůstávají.
Příspěvek upraven 03.02.13 v 20:17
@mag a ty svědci musí být kdo? A nevíš podle jakého zákona snacha nedědí a musí být v té závěti napsáno, že ten barák odkazuje i včetně vybavení atd.
@Anonymní píše:
@mag a ty svědci musí být kdo? A nevíš podle jakého zákona snacha nedědí a musí být v té závěti napsáno, že ten barák odkazuje i včetně vybavení atd.
Svědek musí být někdo, kdo zároveň není dědicem, dědictví najdeš v občanském zákoníku. Snacha není příbuzná (a předpokládám, že ani osoba spolužijící), takže nemá nárok.
@mag a nebo teda druhá varianta, když jde mamce jenom o tu snachu, tak by teda nemusela žádnou závěť psát a pak by se to dělilo jen mezi nás tři? A snacha opravdu nic nedostane?
@Anonymní píše:
@mag a nebo teda druhá varianta, když jde mamce jenom o tu snachu, tak by teda nemusela žádnou závěť psát a pak by se to dělilo jen mezi nás tři? A snacha opravdu nic nedostane?
Opravdu ne, takže nemusí nic psát ![]()
Potřebovala bych poradit s naší rodinou situací. Mamka by chtěla pro jistotu napsat závěť kdyby se jí něco stalo. Tak bych se potřebovala informovat na pár věcí. byla bych ráda, kdyby tu měl někdo tyto informace
Předem moc děkuji jestli někdo poradí. Snad jsem to napsala srozumitelně