Jak oznámit těhotenství tchánovcům?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.18 16:05
Jak oznámit těhotenství tchánovcům?

Ahoj holky, mám problém. Jsem ve 13. týdnu a s přítelem jsme si říkali, že bysme to tak ten příští víkend oznámili jeho rodičům. Upřímně nějak nevím jak něco takového oznámit. Dost kamarádů už to ví, protože si prostě všimli že je něco jinak, tak jsem to jen potvrdila a všichni to vzali v pohodě a bylo to super. Bohužel kdybych čekala až si všimnou tchánovci, tak se nedočkám, vidíme se totiž dvakrát do roka, nemají zájem. Vlastně si říkám že když už jsme tam letos jednou byli a pozveme se znovu, tak už by mohli předem pojmout podezření, tak by to o to mohlo být lehčí. Jak byste to řekli někomu, kdo vás nemusí a sdělujete mu to jen ze slušnosti, ne proto že byste tu radost chtěli sdílet s ním? Mít hezký vztah tak jim to oznámíme třeba perníkovým srdcem s nápisem „babičce a dědečkovi“, nebo tak že potencionálním prarodičům podám fotoalbum se slovy: „Byli jsme na dovolené a chceme vám ukázat fotky“ a tam fotky z ultrazvuku. A ne jen „Chceme vám říct, že jsem těhotná“. Ale v tomhle případě asi bude lepší jen ta poslední verze co?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
leyllae
Stálice 100 příspěvků 12.07.18 16:12

Tak vždycky záleží na tobě, respektivě na tom, co je tobě vlastní. Vzhlem k rodinným vztahům naprosto stačí verze „budeme mít dítě“.

terien
Extra třída :D 11739 příspěvků 12.07.18 16:13

Když mě někdo nemusí, tak nemám potřebu s ním sdílet své radosti. Zvedla bych telefon a zavolala jim to.

jannina1
Závislačka 4766 příspěvků 12.07.18 16:14

Pokud s nimi nemam dobry vztah nerikala bych to.Bud si vsimnou nebo ne.Navic je to zatim vase soukroma vec.

Russet
Neúnavná pisatelka 17100 příspěvků 12.07.18 16:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám problém. Jsem ve 13. týdnu a s přítelem jsme si říkali, že bysme to tak ten příští víkend oznámili jeho rodičům. Upřímně nějak nevím jak něco takového oznámit. Dost kamarádů už to ví, protože si prostě všimli že je něco jinak, tak jsem to jen potvrdila a všichni to vzali v pohodě a bylo to super. Bohužel kdybych čekala až si všimnou tchánovci, tak se nedočkám, vidíme se totiž dvakrát do roka, nemají zájem. Vlastně si říkám že když už jsme tam letos jednou byli a pozveme se znovu, tak už by mohli předem pojmout podezření, tak by to o to mohlo být lehčí. Jak byste to řekli někomu, kdo vás nemusí a sdělujete mu to jen ze slušnosti, ne proto že byste tu radost chtěli sdílet s ním? Mít hezký vztah tak jim to oznámíme třeba perníkovým srdcem s nápisem „babičce a dědečkovi“, nebo tak že potencionálním prarodičům podám fotoalbum se slovy: „Byli jsme na dovolené a chceme vám ukázat fotky“ a tam fotky z ultrazvuku. A ne jen „Chceme vám říct, že jsem těhotná“. Ale v tomhle případě asi bude lepší jen ta poslední verze co?

Máme s tchánovci vztah dobrý a řekli jsme jim to normálně. Osobně tanečky kolem toho nemusím. I budoucímu otci jsem to neoznámila s dudlíkem na dlani, ale celá roztřesená mu volala do práce :mrgreen:

tininas
Ukecaná baba ;) 1902 příspěvků 12.07.18 16:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám problém. Jsem ve 13. týdnu a s přítelem jsme si říkali, že bysme to tak ten příští víkend oznámili jeho rodičům. Upřímně nějak nevím jak něco takového oznámit. Dost kamarádů už to ví, protože si prostě všimli že je něco jinak, tak jsem to jen potvrdila a všichni to vzali v pohodě a bylo to super. Bohužel kdybych čekala až si všimnou tchánovci, tak se nedočkám, vidíme se totiž dvakrát do roka, nemají zájem. Vlastně si říkám že když už jsme tam letos jednou byli a pozveme se znovu, tak už by mohli předem pojmout podezření, tak by to o to mohlo být lehčí. Jak byste to řekli někomu, kdo vás nemusí a sdělujete mu to jen ze slušnosti, ne proto že byste tu radost chtěli sdílet s ním? Mít hezký vztah tak jim to oznámíme třeba perníkovým srdcem s nápisem „babičce a dědečkovi“, nebo tak že potencionálním prarodičům podám fotoalbum se slovy: „Byli jsme na dovolené a chceme vám ukázat fotky“ a tam fotky z ultrazvuku. A ne jen „Chceme vám říct, že jsem těhotná“. Ale v tomhle případě asi bude lepší jen ta poslední verze co?

Tak to udělej tak, jak navrhuješ. Určitě je dobré takovou událost oznámit osobně.

A ještě se zeptej partnera, jak to vidí on.

My jsme taky s oznamováním nedělali velké štráchy, a to s rodiči manžela vycházíme dobře. Pozvali jsme je i s mými rodiči na oběd, otevřeli šampaňské a manžel při přípitku řekl: „Tak hlavně aby se to narodilo zdravé.“ A oni se už dovtípili. :)

Příspěvek upraven 12.07.18 v 16:25

Russet
Neúnavná pisatelka 17100 příspěvků 12.07.18 16:22
@tininas píše:
Tak to udělej tak, jak navrhuješ. Určitě je dobré takovou událost oznámit osobně.

A ještě se zeptej partnera jak to vidí on.

My jsme taky s oznamováním nedělali velké štráchy, a to s rodiči manžela vycházíme dobře. Pozvali jsme je i s mými rodiči na oběd, otevřeli šampaňské a manžel při přípitku řekl: „Tak hlavně aby se to narodilo zdravé“. A oni se už dovtípili. :)

Nám tchýně nabízela k obědu pivo a budoucí otec odtušil - řidiči a těhotné nemůžou. Babča hned vytáhla lahvinku :mrgreen:

tininas
Ukecaná baba ;) 1902 příspěvků 12.07.18 16:24
@Russet píše:
Nám tchýně nabízela k obědu pivo a budoucí otec odtušil - řidiči a těhotné nemůžou. Babča hned vytáhla lahvinku :mrgreen:
:palec:
catherine100
Vesmírná mluvilka 30569 příspěvků 12.07.18 16:27

:nevim: Máme dobré vztahy a jaksi stačilo říct: budeme mít miminko :think:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10458 příspěvků 12.07.18 16:29

První jsme oznámili tak že jsme prostě ukázali fotku z utz a řekli na kdy čekáme - a to máme s tchýni super vztah i s našima.
Teď zrovna budeme oznamovat zítra - synovi dám tričko s nápisem Velký brácha - leden 2019 a uvidíme kdo si první všimne - budeme na rodinné akci :lol:

Bábrdl
Generální žvanilka 24100 příspěvků 12.07.18 16:31

Já jsem to oznámila svému muži následujícím způsobem.
Dítě navrhl on, já jsem kýval. Myslela jsem, že to bude trvat tak rok a pak to třeba odpískáme. Bylo mi sto let a na první šťouch. 8o 8o 8o

Byli jsme na návštěvě. Já měla v kabelce test, že si ho udělám doma. Nevydržela jsem a udělala si ho u nich. Byl pozitivní. Vydržela jsem držet kušnu celou návštěvu, ale hned pod jejich domem v autě jsem mu vrazila do ruky tu plastovou tyčinku.

Konverzace byla následující:
Já: „Podívej, cos udělal!!!“
On: „Na tenhle konec jsi čůrala, vid.“ :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 24100 příspěvků 12.07.18 16:32
@Kristyna.Vechtova píše:Teď zrovna budeme oznamovat zítra - synovi dám tričko s nápisem Velký brácha - leden 2019 a uvidíme kdo si první všimne - budeme na rodinné akci :lol:

Hezký :lol: Taková bojovka. :potlesk: :potlesk:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10458 příspěvků 12.07.18 16:39

@Bábrdl tak musí být nějaká sranda že jo :mrgreen: třeba si nikdo nevšimne a budeme to „muset říct“ :)

_0812_
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 12.07.18 16:44
@Anonymní píše:

Pokud jsou vztahy pod bodem mrazu, poslala bych pouze SMS, tedy řekla bych manželovi ať pošle. Něco ve stylu Ahoj, Anča je těhotná, termín má v únoru třeba. Pokud s někým nemám dobrý vztah, nemám potřebu s ním sdílet svou radost. Až my budeme někdy čekat druhé oznámíme to jen mé mamce a babičce. Ostatním do toho nic není, takže třeba švagři se to dozví až mě uvidí s kočárkem nebo s obřím břichem. Nestýkáme se, tak proč by to měli vědět.

Anna766
Hvězda diskuse 79656 příspěvků 12.07.18 16:51
@Kristyna.Vechtova píše:
První jsme oznámili tak že jsme prostě ukázali fotku z utz a řekli na kdy čekáme - a to máme s tchýni super vztah i s našima.
Teď zrovna budeme oznamovat zítra - synovi dám tričko s nápisem Velký brácha - leden 2019 a uvidíme kdo si první všimne - budeme na rodinné akci :lol:

To je zajímavý.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama