Reklama

Nechci dlouhé návštěvy tchyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.18 09:17
nechci dlouhé návštěvy tchýne

Dobrý den,
jdu si pro radu a i se trochu vypovídat..

Mám tchýni, vždy bývala trochu vlezlá, ale jinak fajn ženská, měla jsme radost, že mám dobrou tchýni, zašly jsme i na kafe a pokecaly, ale hrozně se změnila, začlo to tím, že šla do důchodu, jak přestala dělat a vysedává doma a kouká jen na tv, max občas jde s kamarádkama na kafe a vždy u toho lamentuje jak se ji nikam nechce, že to nemá zapotřebí, že už ji to nebaví, jak se z toho vykroutí a v tomto duchu lamentuje třeba celé dva dny než má jít, jak kolovrátek, pořád, ale nakonec vždy jde..

Druhé období, kdy se změnila z fajn tchýně na otravnou bylo narození dcery, hlídat nechtěla, že se na to necítí, párkrát byla s kočárkem a vždy přišla a říkala jsk je vyřízená, ale ukázalo se, že s kočárkem se ji chtělo jen v době, kdy malá byla maličká a ukazovala ji kamarádkám, jak ji všem ukázala najednou ztratila zájem a vozit nechtěla, ale pletla se nám do všeho, věčně nevyžádané rady, jak to dělala ona, jak se dřív tohle nepoužívalo, jak se kojilo, krmilo, přebalovalo, když jsme chtěla pomoc od muže hned přošla s tím, že dřív chlapi nepomáhali, manžel byl zezačátku dost nadšený i do přebalování, ale s těma kecama ho hrozně ovlivnila, pořád říkala, že je to moda, že dnes chlapi pomáhají doma, s dítětem, přišlo mi, že žárlí, že je chlap takový a její nebyl, jenže manžel už není dávám to za vinu částečně ji, furt do nej šila, toho máš v práci málo? vždyt je doma, at se stará, musíš se vyspat do práce (i ve volnu, chudáček musí odpočívat, jedno, že jsme třeba 3 dny nespala, byla nemocná s horečkou, vždy říkala, to je udel matky, to musíš zvládnout, vždyt máš jedno, chlap je od toho, že vydělává, nmůžeš pořád po nem neco chtít, ale sma nepomohla a manžel pak přestal pomáhat a začal mít stejné řeči, že on chodí do práce, přitom jsme nechtěla víc než, že když přijde z práce, dá si chvilku a pak se venuje malé, já si neco poklidím, že o víkend me nechá nekdy dospat, druh ýden on třeba, prostěnormální fungování, pak jsme se kvůli tomu rozhádali..

Když s ní šel muž sám na hřiště, já poklidila a pustila si třeba film na chvíli, 1× za 3 měsíce třeba a ona jednou přišla (neplánovaně, že bylakolem) a že jakto že je ON na hřišti a já nic nedělám, že mám dát byt do gruntu a ne koukat na filmy, že za ní a bla bla, to už jsme ji neco řekla a i manžel se přidal na mou stranu, že ěml sraz s kámošem co má stejně staré dítě a proč bych si jako neodpočinula a stejně jela dál, všude o mě říká, jak jsme neschopná, že sama bych nic nezvládla..pořádnám do všeho mluví, i manželovi dokonce i do práce, jemu to už taky začlo vadit, říká mu vkolik má vstávat ráno, aby chodil včas, přitom chodí, prostě se chová fakt nevhodně, tak jsme omezili styk, urazila se..

no a od nového roku jsme na rok v zahraničí, manžel tu byl přeložen..ted tu byla, na 10 dní na návštěvě a bylo to peklo! už ji tu nechci! jenže manžel říká, že to mám vydržet, že jsme daleko, že je to jednou za čas, pomalu každý měsíc 10 dní, on tu není, je od rána do večera v práci a já ji nesnesu.

přijede a chová se tu jako doma, já se tu cítím jak na návštěvě, připravim si pračku, přetřídí mi prádlo nebo předělá typ praní na pračce, protože ona to pere takto, nacpe se do kuchyně, co uvařím, nejí, tak jsme řekla at si vaří, já chodim dopo ven s malou, pořád se nad vším ofrnuje, uklízí tu i když ji řeknu at to nedělá, přeskládala mi skřín, řeknu, že si to nepřeju a řekne mi, že mám být ráda, že to mám onečně správně srovnané, malou ven nevezme, ale řeba sedí na gauči a kouká na tv a komanduje, malá bere neco ze šuplíku, hele polila si rukáv a tak pořád, říkám, tak ted nemůžu, neco dělám, ji to vem z ruky ji říkám a ona, ooo, no musím vstít, já přijedu uplně zničená domů, mě nepoznaji, to jsou galeje tady, říkám že si to dělá sama. že uklízí co nemá, že je ti na návštěvě, hned se urazí, pak slyším jak volá kamarádkám, jak jsme nevděční, že doma je bordel, že nám pomáhá, že ani nepoděkujeme, že malá je chudák, že ji nikam nevemem, když jsme navrhla výlet, hned že je vedro, zima, fouká, nebo má špatný tlak, nikam neche, odjíždí a knučí jak nic neviděla..

ted už jsme se chytly, přijdu s malou z venku a sunadvámboty a syším, hlavně ji sundej to triko, at si hi neumaže, nereaguju, echci hádky, jsme máma a vím, co mám dělat znovu, to triko ji sundej, říkám, že snad vím, co ji mám nebo nemám sundat a i když ji ho nesundám a umaže ho, že se ji to netýká a ona, no mě to jedno, chudák dítě, převlíknu ji do domácího a zas hned za zadkem, to ji dáš tohle? nechcešš ji dát tamto, to má ráda (nemá), říkám má tohle, je to na doma, ji je jedno jaký triko, má ráda jen dvě na ven, kde jsou kočičky, ona hned no já bych ji dala tamto a mele o tom půl hodinu! jdu dělat svačinu a hned ji mám za zadkem, to dláš takhle jo, no my to vždy vařily takto, nemám to udělat, říkám, že umím udělat mléčnou rýži snad, malá to má takto ráda a furt, to je se vším, já jsme z ní uplně vyřízená..

dokonce nám přeřídila hodiny, aby manžel chodil dřív do práce! když je doma manžel, je umírněnější, ale jede i do nej, do jeho práce, měl možnost povýšení, ale nechce, ona furt, že se má víc snažit a bla bla, on říká, že nechde, protože by jezdul často na služebky a byl by doma ještě mín než je, on o to nestojí, jenže ona se chce chlubit kamarádkám, že on povýšil a fut o tom mele, pak to zakončí, njn, když by měl doma lepší zázemí, možná by do tho šel??! to už na i vyjel i muž, že zázemí má dobrý, že chce čas strávit ve volnu s rodinou a ne nás vidět jeden víkend v měsíci, že už nás takhle málo vidí a že o to nestojí o tuhle pozici, že uvažuje že dodělá rok a najde si neco jiného, že nemá tyhle ambice být workoholic, že ho to vytáčí a to mámel spadla ze židle, no opovaž se! ses vypracoval a půjdeš někam dělat řadového do kanclu, no to je ostuda a jede, se muž už naštval, že ji do toho nic neni a at se do nás necpe, že je tu na návštěvě a ona hned, že ho vydědí a bla bla..

ted se to trochu uklidnilo v posledním telefonu, že jak to bude na vánoce, říkám, že nevim, je to daleko a ona, že pokud nepřijedeme my, že přijede ona, tak říkám, že možná bude lepší, že vánoce každý zvlášt a my přijedem ve volnu po vánocích, já ji tu nechci! to by byl horor no a tchýně uražená a že přijede v srpnu a proberem to, říkám, že v srpnu máme návštěvy, že to nevyjde (ne celý měsíc, ale nechci ji tu) a zas uražená, že kdo jako přijede a na jak dlouho, říkám, kamarádi a nekdo z mé rodiny, hned volala manželovi, že jak jako že nemůže přijet, manžel ji řekl, no že to holt nevyjde a ona zas dělá všude zle, jak jsme zláí, jak ji neumožnujeme styk s vnučkou, v rodine se na nás všichni divaji už skrz prsty, nevim co jim vyprácí, já nevim, že se tak změnila, ale mám na ni užtotální averzi! a hodně mě vadí co o nás a jak vyprácí. nechci brát malé babičku )byt se ji skoro nevenuje), ale taky nechci, aby sem jezdila, jedno uza čas a na víkend, manžel jak vše utichne, tak je zas v poho, protože on tu s ní koro není a ted zas, že teda at přijede na začátku září, zas na 10 dní, ale já nechci, jsme sobecká? zas se kvůli tomu hádáme..on jak to utichne vždy řekne nj, znáš ji, neber si to tak a nevnímej ji, jenže to se mu řekne, když ji vidí jen víkend tady a já jsme tu s ní 10 dní 24 hod a jak se ke mně chová..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Diana69
Stálice 77 příspěvků 20 inzerátů 12.07.18 09:37

Upřímně tě lituji! :zed: Je to jak z nějakého amerického filmu :D tohle by nechtěl určitě nikdo! Dělej si to po svém a tchyni nech tchyni,jinak se z toho zblaznis. Ja vždy zvýšim hlas,když se mi něco nelíbí a dají pokoj. Buď silná!! :hug:

Peta02
Kecalka 297 příspěvků 12.07.18 09:42

Me přijde ze se ji moc nevymezujes. Ty ji vlastně necháš plkat a myslíš si jen něco o pr… já bych se už asi ve stadiu kdy by mi někdo vlezl do skříně nasra.. a to by byl hodně velkej vítr. Pravdepodobne bych to byla schopna ze skříně všechno vyhazet a srovnat si to po svém a ji bych oznámila ať se mi laskavě nehrabe ve věcech. Důsledně bych všechny její zásahy opravovala - předěla pracku, fain, vyperu znova atd atd. Bába nevychovana, se ti nedivim, ze ti leze na nervy.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 12.07.18 09:45

Sice je chlap „s tebou“ ale řekla bych mu důrazně, že fajn, ať si klidně přijede, ale bude se ji věnovat on a ne ty.. Normálně bych si během toho týdne (10dní) naplánovala program, třeba i s malou, nezávisle na tom, že má ježibaba přijet a hotovo.. Ona by zjistila že se kolem ní netočí vás volný čas.. Nebo bych ji řekla, že někam na měsíc vyrážíme, že tu nikdo nebude a šmitec.. nebo ignorace je taky dobrá ;) Mě sem tam tchýně napíše a taky ji moc nemusím tak její zprávy ignoruju…;)

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 12.07.18 09:48

Uf, tak na tohle by neměl nervy asi nikdo a vůbec se ti nedivím. Ona žije sama? Seženˇ jí chlapa :mrgreen:

Martha03
Kecalka 376 příspěvků 12.07.18 09:49

Mno těžko radit. Předně neměla by ses starat o to co kde vykládá a dělat si z toho nervy, ten kdo chce škodit bude škodit a nic s tím neuděláš. Pak za druhé já uznávám rodinné hranice vždy tak, že se každý postará o svou část rodiny. Tzn. Pokud by moje máma měla hemzy pošlu ji do patřičných mezi a totéž očekávám od partnera, pokud spolu s tchyni nemáte nadstandardní vztahy. Já je mám s tchyni dobre, ale prostě si nedovolím ji říct to co řeknu máme a jak ji odpalkuju když se mi něco nelíbí. Tedy hlavně by měl dupnout manžel a nastavit ji pravidla. Měli byste si o tom spolu promluvit a měla bys mu říct co ti vadí a jak to vyřešíte, to je asi základ pro to, aby to neudělalo navíc problém i mezi vámi. Moje tchyně bydlí kousek jezdí 2-3 týdně někdy ale jen jednou. Také je to chronická stezovatelka přátelé nemá a mluví jako kolovratek o tom samém. Trpím to je to matka mého partnera a respektuji ji (nikdo není dokonalý) jako on respektuje tu mou. Ale lhala bych kdybych řekla, že mě to občas nesere :D můj to poslouchat nechce takže si raději najde práci aby s námi nemusel sedět nebo je déle v práci když ví že přijede. Nicméně ona je jinak hodná, asi taky třeba někde něco vykládá ale jak jsem psala tím prostě nemá smysl se zabývat. Já ji ale už na začátku rovnou řekla jaká jsem a jak si to představuji (což jsem předtím řešila i s chlapem takže o tom věděl) dala jsem ji jasně najevo, že radu uvítám pokud se zeptám do života si ale nenechám kecat ani od svých rodičů natož od ní. Ona má občas taky tendence (svatba, dítě, domácnost, vaření, že si nechci vzít partnerovo jméno…) mi dělat přednášky, ale já se vždycky usmeju a řeknu jí razne NE, udělám to tak jak já chci a jak jsme se s chlapem domluvili. A stále spolu vycházíme dobře. Takže určitě společně nastavit hranice a být důslední.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 15 inzerátů 12.07.18 09:54

@Diana69 mně to taky přijde jak z nějaký béčkový komedie :mrgreen:
Ale zakladatelky je mi líto. Jediné, co můžeš udělat, je se jí postavit, dělat si to po svém a jí pořád opakovat, ať se ti do ničeho neplete. Stejně vás všude nejspíš pomlouvá už teď, tak je to jedno 8) Já teda mám tchýni zlatou, ale zároveň jsem dost drzá na to, abych si ji ve své domácnosti srovnala, kdyby tomu tak nebylo :lol:

Zoe1
Kecalka 186 příspěvků 12.07.18 10:34

Mít takovou tchýni, tak bych se sebrala a a na těch deset dnů jela ke svým rodičům, ať už sama nebo s dítětem,zkusila bych říct manželovi ať si vezme dovolenou, že s ní může být a postarat se i o dítě a když by si dovolenou vzít nemohl, tak bych se sebrala i s dítětem a na těch deset dní vypadla ke svým rodičům a ať si tam dělá taková tchýně co chce.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 12.07.18 10:36

pošli ji do prdele. Co s ní jiného.

Halka7
Stálice 78 příspěvků 12.07.18 11:32

Tak tohle bych psychicky nedala… Příště bych ji poprosila at ohlásí návštěvu předem a v případě že se začne montovat do toho do čeho nemá, vzala bych dítě a odjela někam…k rodičům, ke kámošce, do placeného ubytování prostě kamkoliv jen nebýt s ní pod jenou střechou. Nebo ji zaplatit ubytování poblíž a vyčlenit ji čas „na návštěvu a na kafe“.

nostress
Extra třída :D 12885 příspěvků 12.07.18 13:24

Je mi tě upřímně líto. :hug: Tohle bych teda vážně nedala.V tomto případě nevidím jiné řešení, než jít do otevřeného konfliktu, i za cenu přerušení kontaktů.Normálně bych si s ní sedla, a u kávy jí všechno řekla, tak jak to vnímám já.Řekla bych jí, že bych moc chtěla, aby malá měla babičku, a že jsem ji měla ráda, ale to, co předvádí od jisté doby, je už za hranicí mojí tolerance.Řekla bych jí, že mi vadí tak časté a dlouhé návštěvy, a že se chová v našem domě, jako by jí to tam patřilo. Že bych byly ráda, aby se chovala jako host, a že na nevyžádané rady nejsem zvědavá.Pokud by dělala zle, tak přerušit kontakty. Manžel může jezdit za mámou na návštěvy s vnučkou sám.

dedrichov
Závislačka 2696 příspěvků 12.07.18 21:09
@nostress píše:
Je mi tě upřímně líto. :hug: Tohle bych teda vážně nedala.V tomto případě nevidím jiné řešení, než jít do otevřeného konfliktu, i za cenu přerušení kontaktů.Normálně bych si s ní sedla, a u kávy jí všechno řekla, tak jak to vnímám já.Řekla bych jí, že bych moc chtěla, aby malá měla babičku, a že jsem ji měla ráda, ale to, co předvádí od jisté doby, je už za hranicí mojí tolerance.Řekla bych jí, že mi vadí tak časté a dlouhé návštěvy, a že se chová v našem domě, jako by jí to tam patřilo. Že bych byly ráda, aby se chovala jako host, a že na nevyžádané rady nejsem zvědavá.Pokud by dělala zle, tak přerušit kontakty. Manžel může jezdit za mámou na návštěvy s vnučkou sám.

jo, tohle je hezké, elegantní a citlivé řešení.
Pokud by nezabralo, nastoupila by tvrdší liga

jednoslunicko
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 12.07.18 21:29

Teda musím říct, že jako skorotchýni mně tohle děsí a nechápu to. Neumím si představit, že bych tohle dělala dceři nebo snaše. A vůbec - že bych se pletla do jejich věcí. Vždyť já jsem ráda, že jsou dospělí a mám čas pro sebe, svoje koníčky a partnera a taky jsem ráda, že je mám „z krku“ :-D. Fakt nechápu ženské, co se motají mladým do života. Myslím, že výchova dětí až do dospělosti dá zabrat - teď je čas na odpočinek a radost s vnoučátky. Kde ta Vaše tchýně bere ten elán ??? :-D

Clarity
Kecalka 230 příspěvků 13.07.18 10:00
@Peta02 píše:
Me přijde ze se ji moc nevymezujes. Ty ji vlastně necháš plkat a myslíš si jen něco o pr… já bych se už asi ve stadiu kdy by mi někdo vlezl do skříně nasra.. a to by byl hodně velkej vítr. Pravdepodobne bych to byla schopna ze skříně všechno vyhazet a srovnat si to po svém a ji bych oznámila ať se mi laskavě nehrabe ve věcech. Důsledně bych všechny její zásahy opravovala - předěla pracku, fain, vyperu znova atd atd. Bába nevychovana, se ti nedivim, ze ti leze na nervy.

Přesně, hezky všechno přerovnej, tak jak to CHCEŠ TY! A hezky ji to nenápadně ukaž (třeba až bude v té místnosti), pokud by Ti to chtěla přeskládávat, tak říct NE, pokud by i tak šla, zvýšit hlas, pokud by si i tak nedala, tak ji říct, že pokud na to vůbec jen sáhne, voláš partnerovi.

S těmi ostatními věci, když ona je udělá takhle říct rázně NE a klidně před ni to udělat znova.
Jinak asi už víc nevím :nevim: , nejde to po dobrém, půjde to po zlém :cert: . A přítelovi řekni, žen ji tu nechceš.

Clarity
Kecalka 230 příspěvků 13.07.18 10:01

A doufám, ze napíšeš pokračování. :dance:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama