Jak pomoct kamarádce, manžel pije

Anonymní
24.5.20 19:44

Jak pomoct kamarádce, manžel pije

Dnes odpoledne jsem volala kamarádce a brečela mi do telefonu, že má manželskou krizi. Manžel si zabalil věci a odjel. Před tím ji ovšem stihnul zbít. Známe se 30 let, byla jsem jim na svatbě, jezdili jsme společně na dovolené s dětmi, slavili různé příležitosti atd. Je pravda, že kontakty v posledních letech nebyly tak časté, ale pravidelně jsme si volaly. Už dřív mi naznačila, že manžel nadměrně pije. Ale dnes z ní vypadlo, že pije každý den. Napije se okamžitě po návratu z práce a každý víkend se pravidelně opíjí se svými kamarády. Když se napije, je agresivní a často na ní vztáhne ruku. Fakt jsem neměla tušení, že je to u nich tak zlé. Sourozence nemá, rodiče už jsou staří a nikdy jí nepomáhali. A navíc se o celé situaci stydí mluvit. Nevím co jí poradit nebo jak jí pomoct. Navrhla jsem jí psychologa nebo nějakou krizovou linku pro oběti násilí. Máte nějaké další nápady?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10825
24.5.20 19:47

Nahlasit na policii. Zajit k lekari si to nechat zdokumentovat. Bude se ji to hodit v pripade rozvodu. A o tom by mela zacit vazne uvazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 19:50

To jsem jí také navrhla. Zajet k lékaři a nahlásit na policii, ale to odmítla.

• Nahlásit
  • Citovat
71993
24.5.20 19:50

Dojeď s ní na pohotovost, ať je ten útok zaznamenaný. A pořídit druhy telefon a pokud se bude opět opilý a agresivní, tak volat policii, mohou ho nechat odvézt na záchytku a vykázat dočasně z domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 19:52

@j.a.n.i1 Tam jí nedostanu. Vzala si prášky na uklidnění a šla si lehnout. Manžel odjel pryč a řekl, že se nevrátí. Vyhrožuje rozvodem.

• Nahlásit
  • Citovat
10825
24.5.20 19:54
@Anonymní píše:

Nepomuzes ji nijak, pokud ona sama nebude tvoji pomoc chtit. Musi si v hlave srovnat, ze to vsechno NENI JEJI ostuda ani JEJI SELHANI. Proste ma chlapa nasilnika a musi se tomu umet postavit, jinak ji znici :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
24.5.20 19:56

Tak asi zalezi na kamaradce, jestli to chce resit nebo ne. Protoze pokud od nej nechce odejit a nechce se rozvest, tak co chces delat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10825
24.5.20 19:56
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Tam jí nedostanu. Vzala si prášky na uklidnění a šla si lehnout. Manžel odjel pryč a řekl, že se nevrátí. Vyhrožuje rozvodem.

At tomu neveri. Vyhrozovani rozvodem k domacimu nasili patri. Tim ji dostane tam, kam on chce. A ona bude zadonit a doprosovat se jeho pozornosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 20:01

@cecetka Když ona asi jede v modelu z domova. Její muž je agresivní jen když se napije. Já bych to do něj nikdy neřekla. Ona asi uvažuje o rozvodu, ale má strach. Udělal z ní psychickou trosku. Zkusím ji přemluvit, aby šla aspoň k nějakému psychologovi, aby se vypovídala. Dnes to na mě nahrnula a já si připadám jak v Jiříkově vidění. Znám je přece roky a najednou tohle. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
10825
24.5.20 20:13

Protoze se to deje za zavrenymi dvermi a obet se casto za to stydi :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
24.5.20 20:27

Měli jsme v sousedství. Paní to taky neřekla. Provalilo se to až když muž zůstával opilý před obchodem nebo před domem. Rozvedli se a on skončil někde v důchoďáku s poškozeným mozkem. A ona je spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2546
24.5.20 20:38

Ahoj,
tyto případy řešívám občas v práci,
je to klasika, ONA se za to stydí, vnímá to i jako své selhání, nechce to nikde ohlašovat ani řešit, je to mazec.. tolik let s ním, má s ním i hezké vzpomínky, to říkají často.. a že je to táta jejich dětí a tak..
hele, udělala jsi maximum, Víc musí chtít ona (a to nechce), ji to zase přejde.. bylo by dobré jí poradit, aby měla aspoň jedno dvě hlášení od lékaře či PČR, že došlo ke zranění, kdyby se to stupňovalo, tak časem kvůli rozvodu, důkazům, dělení majetku a tak..
ale TAKTO ona zatím vůbec neuvažuje, ona potřebuje zatím od tebe náruč, ucho, tak jí to poskytni, aktuálně potřebuje pochopit, „pochovat“, zvláště když nemá mámu-tátu-sourozence - kdo by jí tu náruč poskytl.. a dál se uvidí.. nesnaž se hlavně tuhle tíhu jejího života stáhnout na sebe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
24.5.20 21:17
@Anonymní píše:

Dokud sama nebude chtít, tak není jak ji pomoct.. Bohužel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 21:29

@Lucy75 Je to jak píšeš. Odmítla doktora, policii, rodičům to také říct nechce. Děti jsou dospělé a prý ví, že táta pije. Ale ne, že ji mlátí. Vím, že jí teď pomůže vypovídat se. Já jí chci směrovat k nějakému psychologovi. Už jedné kamarádce jsem dělala vrbu, protože nikoho kromě dcery neměla. Ta se po rozvodu upila. A je docela psychicky náročné dělat to rameno, na kterém se může vyplakat.

• Nahlásit
  • Citovat
10825
25.5.20 10:49
@Anonymní píše:
@Lucy75 Je to jak píšeš. Odmítla doktora, policii, rodičům to také říct nechce. Děti jsou dospělé a prý ví, že táta pije. Ale ne, že ji mlátí. Vím, že jí teď pomůže vypovídat se. Já jí chci směrovat k nějakému psychologovi. Už jedné kamarádce jsem dělala vrbu, protože nikoho kromě dcery neměla. Ta se po rozvodu upila. A je docela psychicky náročné dělat to rameno, na kterém se může vyplakat.

To je prave to. Ty se trapis problemy a starostmi druhych. A to je spatne :? Ona se vypovida, ulevi se ji, protoze tu svou tihu prehodi na tebe. A ty hledas cestu, jak z toho ven :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama