Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ale to není pravda!!! Může bydlet u přítele i pokud je neplnoletá! Jen se to musí dohodnout na té péči o dítě - záleží jak budou vstřícní! Po porodu pujde k soudu, kde dokáže, že se MŮŽE postarat o dítě a bude matkou oficiálně (jo, je to ujetý). Ještě jsem nezažila, že by soud rozhodl v neprospěch matky pokud nefetovala atd.
No a ten jeji frajer je schopnej je uzivit? Ja nechci byt zla a hnusna, ale v tehle situaci bych se velmi zamyslela nad tim zda si dite nechat.
Vím že 600km je važně hodně daleko ale byli ste se za sestrou aspon podívat aby ste věděli v jakém prostředí žije? Přítel je odost starší ale oto přeci nejde už těhotná je a to by se mělo řešit..možná že osobní navštěva by udělal hodně a mohla by si ji apson pomoci oběhat sociálku atd…
Myslím si že to těhu bylo schválně aby se nedostala do dětského domova pokud na naše přijdou! holky naši už to udělali po třetí v životě, prošla jsem si s tou prostřední sestrou né jen bídou ale skoro i psych. týráním!!! prošly jsme si něčím neskutečným a myslely jsme si že to ta nejmladší nezažije-otec pracova jako pan předák na šachtě(vydělával 30tis. měsíčně) matka jako pečovatelka (11tis. měsíčně) a i přes to nadělala dluhy a za zpronevěru jí vyhodili z práce a pak už to puklo-měla tajné dluhy opět a mysleli si že když utečou jako vždy tak je nenajdou- hahaha. Prostě život hrozný
@pikola píše:
No a ten jeji frajer je schopnej je uzivit? Ja nechci byt zla a hnusna, ale v tehle situaci bych se velmi zamyslela nad tim zda si dite nechat.
no ale co si myslíš že mám dělat? nemůžu ji donutit jít na potrat!!!
@beručka píše:
Vím že 600km je važně hodně daleko ale byli ste se za sestrou aspon podívat aby ste věděli v jakém prostředí žije? Přítel je odost starší ale oto přeci nejde už těhotná je a to by se mělo řešit..možná že osobní navštěva by udělal hodně a mohla by si ji apson pomoci oběhat sociálku atd…
už jsme v kontaktu s jeho sestrou u které žijou, je jí 46let a tak vše víme, oni ji s manžele našim nechtějí už dát, protože mají o ní strach a ta jeho sestra to ještě neví že je těhotná, dozvěděla se to teprve včera ![]()
@Kornel píše:
už jsme v kontaktu s jeho sestrou u které žijou, je jí 46let a tak vše víme, oni ji s manžele našim nechtějí už dát, protože mají o ní strach a ta jeho sestra to ještě neví že je těhotná, dozvěděla se to teprve včera
jako má setra se dozvěděla včera že je těhotná
Takze ona do toho vlitla schvalne? Jak ji chces vlastne pomoct, s cim? S penezma, s bydlenim, s papirama?
@pikola píše:
Takze ona do toho vlitla schvalne? Jak ji chces vlastne pomoct, s cim? S penezma, s bydlenim, s papirama?
já myslela že je pochopitelné s tím aby nešla do děcáku- co máme dělat?
@pikola píše:
Takze ona do toho vlitla schvalne? Jak ji chces vlastne pomoct, s cim? S penezma, s bydlenim, s papirama?
To si jen myslíme!!!
@Kornel No myslím, že jediná cesta asi bude, aby se tvoje sestra vdala a současně se stala hlavou rodiny. Aby se nechala soudem zplnoletnit - a v úvahu přichází myslím jenom zplnoletnění pro účely sňatku. Tím ale nabyde plné způsobilosti k právním úkonům dřív než v 18 letech, takže pokud by ji pak tvoji rodiče chtěli nějak ovládat, může se jim klidně vysmát. A sociálka už ji taky nebude brát jako dítě, ale jako ženu a nastávající matku. No a nejspíš asi bude potřeba, aby svému příteli/pak už manželovi „naordinovala“, že půjde pracovat a vydělávat tolik, že finančně zabezpečí svou novou rodinu - a současně asi bude potřeba přerozdělit povinnosti v péči o maminku jejího manžela. Bez vzájemné pomoci v širší rodině se to zjevně neobejde.
Pokud někdo vidí jiné řešení, rád se přiučím.
@Jura007 píše:
@Kornel No myslím, že jediná cesta asi bude, aby se tvoje sestra vdala a současně se stala hlavou rodiny. Aby se nechala soudem zplnoletnit - a v úvahu přichází myslím jenom zplnoletnění pro účely sňatku. Tím ale nabyde plné způsobilosti k právním úkonům dřív než v 18 letech, takže pokud by ji pak tvoji rodiče chtěli nějak ovládat, může se jim klidně vysmát. A sociálka už ji taky nebude brát jako dítě, ale jako ženu a nastávající matku. No a nejspíš asi bude potřeba, aby svému příteli/pak už manželovi „naordinovala“, že půjde pracovat a vydělávat tolik, že finančně zabezpečí svou novou rodinu - a současně asi bude potřeba přerozdělit povinnosti v péči o maminku jejího manžela. Bez vzájemné pomoci v širší rodině se to zjevně neobejde.
Pokud někdo vidí jiné řešení, rád se přiučím. [/cit
Moc děkuji za odpověď, nevíš jak to probíhá- kam by měl přítel od sestry a vlastně i ona jít? na socialku?
@Jura007 píše:
@Kornel No myslím, že jediná cesta asi bude, aby se tvoje sestra vdala a současně se stala hlavou rodiny. Aby se nechala soudem zplnoletnit - a v úvahu přichází myslím jenom zplnoletnění pro účely sňatku. Tím ale nabyde plné způsobilosti k právním úkonům dřív než v 18 letech, takže pokud by ji pak tvoji rodiče chtěli nějak ovládat, může se jim klidně vysmát. A sociálka už ji taky nebude brát jako dítě, ale jako ženu a nastávající matku. No a nejspíš asi bude potřeba, aby svému příteli/pak už manželovi „naordinovala“, že půjde pracovat a vydělávat tolik, že finančně zabezpečí svou novou rodinu - a současně asi bude potřeba přerozdělit povinnosti v péči o maminku jejího manžela. Bez vzájemné pomoci v širší rodině se to zjevně neobejde.
Pokud někdo vidí jiné řešení, rád se přiučím.
Moc děkuji za odpověď, nevíš jak to probíhá- kam by měl přítel od sestry a vlastně i ona jít? na socialku?
Sestra by měla podat k místně příslušnému okresnímu soudu žádost o zplnoletnění - nejlíp s tím poradí právník. Zkuste v okresním městě najít bezplatnou právní poradnu. V době internetu by to neměl být problém.