Jak pomoct těhotné 16leté sestře?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4466
28.11.12 22:47

Ale to není pravda!!! Může bydlet u přítele i pokud je neplnoletá! Jen se to musí dohodnout na té péči o dítě - záleží jak budou vstřícní! Po porodu pujde k soudu, kde dokáže, že se MŮŽE postarat o dítě a bude matkou oficiálně (jo, je to ujetý). Ještě jsem nezažila, že by soud rozhodl v neprospěch matky pokud nefetovala atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4466
28.11.12 22:49

Sorry, jsem se rozohnila :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35967
28.11.12 22:51

No a ten jeji frajer je schopnej je uzivit? Ja nechci byt zla a hnusna, ale v tehle situaci bych se velmi zamyslela nad tim zda si dite nechat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1403
28.11.12 22:52

Vím že 600km je važně hodně daleko ale byli ste se za sestrou aspon podívat aby ste věděli v jakém prostředí žije? Přítel je odost starší ale oto přeci nejde už těhotná je a to by se mělo řešit..možná že osobní navštěva by udělal hodně a mohla by si ji apson pomoci oběhat sociálku atd…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
28.11.12 22:54

Myslím si že to těhu bylo schválně aby se nedostala do dětského domova pokud na naše přijdou! holky naši už to udělali po třetí v životě, prošla jsem si s tou prostřední sestrou né jen bídou ale skoro i psych. týráním!!! prošly jsme si něčím neskutečným a myslely jsme si že to ta nejmladší nezažije-otec pracova jako pan předák na šachtě(vydělával 30tis. měsíčně) matka jako pečovatelka (11tis. měsíčně) a i přes to nadělala dluhy a za zpronevěru jí vyhodili z práce a pak už to puklo-měla tajné dluhy opět a mysleli si že když utečou jako vždy tak je nenajdou- hahaha. Prostě život hrozný

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
28.11.12 22:56
@pikola píše:
No a ten jeji frajer je schopnej je uzivit? Ja nechci byt zla a hnusna, ale v tehle situaci bych se velmi zamyslela nad tim zda si dite nechat.

no ale co si myslíš že mám dělat? nemůžu ji donutit jít na potrat!!!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
28.11.12 22:58
@beručka píše:
Vím že 600km je važně hodně daleko ale byli ste se za sestrou aspon podívat aby ste věděli v jakém prostředí žije? Přítel je odost starší ale oto přeci nejde už těhotná je a to by se mělo řešit..možná že osobní navštěva by udělal hodně a mohla by si ji apson pomoci oběhat sociálku atd…

už jsme v kontaktu s jeho sestrou u které žijou, je jí 46let a tak vše víme, oni ji s manžele našim nechtějí už dát, protože mají o ní strach a ta jeho sestra to ještě neví že je těhotná, dozvěděla se to teprve včera :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
28.11.12 22:59
@Kornel píše:
už jsme v kontaktu s jeho sestrou u které žijou, je jí 46let a tak vše víme, oni ji s manžele našim nechtějí už dát, protože mají o ní strach a ta jeho sestra to ještě neví že je těhotná, dozvěděla se to teprve včera :(

jako má setra se dozvěděla včera že je těhotná

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35967
28.11.12 23:01

Takze ona do toho vlitla schvalne? Jak ji chces vlastne pomoct, s cim? S penezma, s bydlenim, s papirama?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
28.11.12 23:02
@pikola píše:
Takze ona do toho vlitla schvalne? Jak ji chces vlastne pomoct, s cim? S penezma, s bydlenim, s papirama?

já myslela že je pochopitelné s tím aby nešla do děcáku- co máme dělat?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
28.11.12 23:03
@pikola píše:
Takze ona do toho vlitla schvalne? Jak ji chces vlastne pomoct, s cim? S penezma, s bydlenim, s papirama?

To si jen myslíme!!!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18305
28.11.12 23:04

@Kornel No myslím, že jediná cesta asi bude, aby se tvoje sestra vdala a současně se stala hlavou rodiny. Aby se nechala soudem zplnoletnit - a v úvahu přichází myslím jenom zplnoletnění pro účely sňatku. Tím ale nabyde plné způsobilosti k právním úkonům dřív než v 18 letech, takže pokud by ji pak tvoji rodiče chtěli nějak ovládat, může se jim klidně vysmát. A sociálka už ji taky nebude brát jako dítě, ale jako ženu a nastávající matku. No a nejspíš asi bude potřeba, aby svému příteli/pak už manželovi „naordinovala“, že půjde pracovat a vydělávat tolik, že finančně zabezpečí svou novou rodinu - a současně asi bude potřeba přerozdělit povinnosti v péči o maminku jejího manžela. Bez vzájemné pomoci v širší rodině se to zjevně neobejde.
Pokud někdo vidí jiné řešení, rád se přiučím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
28.11.12 23:08
@Jura007 píše:
@Kornel No myslím, že jediná cesta asi bude, aby se tvoje sestra vdala a současně se stala hlavou rodiny. Aby se nechala soudem zplnoletnit - a v úvahu přichází myslím jenom zplnoletnění pro účely sňatku. Tím ale nabyde plné způsobilosti k právním úkonům dřív než v 18 letech, takže pokud by ji pak tvoji rodiče chtěli nějak ovládat, může se jim klidně vysmát. A sociálka už ji taky nebude brát jako dítě, ale jako ženu a nastávající matku. No a nejspíš asi bude potřeba, aby svému příteli/pak už manželovi „naordinovala“, že půjde pracovat a vydělávat tolik, že finančně zabezpečí svou novou rodinu - a současně asi bude potřeba přerozdělit povinnosti v péči o maminku jejího manžela. Bez vzájemné pomoci v širší rodině se to zjevně neobejde.
Pokud někdo vidí jiné řešení, rád se přiučím. [/cit
Moc děkuji za odpověď, nevíš jak to probíhá- kam by měl přítel od sestry a vlastně i ona jít? na socialku?
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4099
28.11.12 23:08
@Jura007 píše:
@Kornel No myslím, že jediná cesta asi bude, aby se tvoje sestra vdala a současně se stala hlavou rodiny. Aby se nechala soudem zplnoletnit - a v úvahu přichází myslím jenom zplnoletnění pro účely sňatku. Tím ale nabyde plné způsobilosti k právním úkonům dřív než v 18 letech, takže pokud by ji pak tvoji rodiče chtěli nějak ovládat, může se jim klidně vysmát. A sociálka už ji taky nebude brát jako dítě, ale jako ženu a nastávající matku. No a nejspíš asi bude potřeba, aby svému příteli/pak už manželovi „naordinovala“, že půjde pracovat a vydělávat tolik, že finančně zabezpečí svou novou rodinu - a současně asi bude potřeba přerozdělit povinnosti v péči o maminku jejího manžela. Bez vzájemné pomoci v širší rodině se to zjevně neobejde.
Pokud někdo vidí jiné řešení, rád se přiučím.

Moc děkuji za odpověď, nevíš jak to probíhá- kam by měl přítel od sestry a vlastně i ona jít? na socialku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18305
28.11.12 23:11

Sestra by měla podat k místně příslušnému okresnímu soudu žádost o zplnoletnění - nejlíp s tím poradí právník. Zkuste v okresním městě najít bezplatnou právní poradnu. V době internetu by to neměl být problém.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Umožňuje to nová legislativa. Zjistěte podrobnosti.

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová