Jak reagujete na řeči babiček?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
9023
14.10.20 22:34
@Joyeee píše:
@Hlaholice oni k nám teď nechtějí vůbec chodit, několikrát jsem je zvala, vždycky chtějí ať přijdeme my, což nás taky štve. A tchýně chce být prostě s malým za každou cenu sama bez nás, nechce být pod dozorem jak sama říká. Takže kdyby jich na syna bylo víc (ona, moje mamka a ještě švagrová), tak to by vůbec nechtěla. Nebo spíš by si malého urvala jen pro sebe a nikdo další by stejně neměl šanci.
U dárků k Vánocům trvala na tom, že musíme přijít my k nim 24.ráno, aby měl dárky pod JEJICH stromkem a trvala na tom, že si je tam musí hned i rozbalit, aby viděla reakci. Prostě si vydupala i to, že u nich si dárky rozbalí dřív než u nás doma, byly to jeho první Vánoce. Letos to všechno bude jinak a nic takového už nepřistoupíme.

tak na to bych vůbec nepřistoupila, u ročního dítěte fakt ne, ať si babky o 25. a 26. 12. dají kámen-nůžky-papír

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
650
14.10.20 22:40

@bublinek kdybys viděla jaký nátlaky a dohady kolem toho byly, letos už na to nemáme nervy, takže k nim půjdeme až po svátkách, ať se třeba zblázní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3236
14.10.20 22:41

@Joyeee Nepristupujte, jinak už to jiný nebude… Bych asi přemýšlela, co za mými zády dělá, že chce být s dítětem sama. Já teda nemam problem nechat dítě někomu na hlídání, ale tohle by mi přišlo divný, jsem se u nás nesetkala s tím, že by tohle po mně někdo chtěl.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9023
14.10.20 22:53
@Joyeee píše:
@bublinek kdybys viděla jaký nátlaky a dohady kolem toho byly, letos už na to nemáme nervy, takže k nim půjdeme až po svátkách, ať se třeba zblázní.

a když jste podlehli nátlaku loni, myslíš, že nebudou tlačit i letos a nebudou přitvrzovat?
držím Ti palce abyste to ustáli a tlak se zmenšil a vy si oddychli

Ale taky se můžou šprajcnout a dávat vám to sežrat. Pak se musí nést následky.

Já se šprajcla proti diktátu a následky nesu a ráda. :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
650
15.10.20 10:01
@Hlaholice píše:
@Joyeee Nepristupujte, jinak už to jiný nebude… Bych asi přemýšlela, co za mými zády dělá, že chce být s dítětem sama. Já teda nemam problem nechat dítě někomu na hlídání, ale tohle by mi přišlo divný, jsem se u nás nesetkala s tím, že by tohle po mně někdo chtěl.

No právě, taky nechápu, co s ním chce dělat, že s ním potřebuje být sama. Taky pořád trvá na tom, že ho chtějí domů. Dáváme jim ho jen ven, protože nevidím důvod, proč si ho od nás z domova mají odvést k nim domu a pak ho zas přivést zpátky. Když už si ho někdo bere, tak ať ho vyvětrá venku ne? V tomhle jsou taky věčné rozbroje a pořád na nás tlačí. Vsadim se, že by ho doma začala učit na nočník, když ten nočník pořád tak řeší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
650
15.10.20 10:05
@bublinek píše:
a když jste podlehli nátlaku loni, myslíš, že nebudou tlačit i letos a nebudou přitvrzovat?
držím Ti palce abyste to ustáli a tlak se zmenšil a vy si oddychli

Ale taky se můžou šprajcnout a dávat vám to sežrat. Pak se musí nést následky.

Já se šprajcla proti diktátu a následky nesu a ráda. :D

Tlačit budou, s tím počítáme a už se těšíme na to, až jim řekneme, že letos bude mít Ježíška prostě první doma a k nim půjdeme až někdy 28, protože je chlap v práci, dělá na směny. Taky nás čekají narozeniny syna a chceme si udělat oslavu jen my tři, protože po loňské zkušenosti chceme být jen jako rodina. Tchýně se taky snažila všechno dirigovat a zas jsme byli akorát naštvaní. Takže oslava bude jen pro nás a oni ať mu pak přijdou jen normálně popřát.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3265
15.10.20 10:16

Nereaguji, usměju se a myslím si své :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9023
15.10.20 10:50
@Joyeee píše:
Tlačit budou, s tím počítáme a už se těšíme na to, až jim řekneme, že letos bude mít Ježíška prostě první doma a k nim půjdeme až někdy 28, protože je chlap v práci, dělá na směny. Taky nás čekají narozeniny syna a chceme si udělat oslavu jen my tři, protože po loňské zkušenosti chceme být jen jako rodina. Tchýně se taky snažila všechno dirigovat a zas jsme byli akorát naštvaní. Takže oslava bude jen pro nás a oni ať mu pak přijdou jen normálně popřát.

tak hlavně vytrvejte, jste rodina, držím palce :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3236
15.10.20 11:03
@Joyeee píše:
No právě, taky nechápu, co s ním chce dělat, že s ním potřebuje být sama. Taky pořád trvá na tom, že ho chtějí domů. Dáváme jim ho jen ven, protože nevidím důvod, proč si ho od nás z domova mají odvést k nim domu a pak ho zas přivést zpátky. Když už si ho někdo bere, tak ať ho vyvětrá venku ne? V tomhle jsou taky věčné rozbroje a pořád na nás tlačí. Vsadim se, že by ho doma začala učit na nočník, když ten nočník pořád tak řeší.

Jo, to je možný. Tohle dělala jedna z mých babiček, že měla pořád pocit, že mi u sebe napraví, dokonce mi „slibovala“, že mě nechá sebrat sociálkou a budu bydlet s ní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3236
15.10.20 11:06
@Joyeee píše:
Tlačit budou, s tím počítáme a už se těšíme na to, až jim řekneme, že letos bude mít Ježíška prostě první doma a k nim půjdeme až někdy 28, protože je chlap v práci, dělá na směny. Taky nás čekají narozeniny syna a chceme si udělat oslavu jen my tři, protože po loňské zkušenosti chceme být jen jako rodina. Tchýně se taky snažila všechno dirigovat a zas jsme byli akorát naštvaní. Takže oslava bude jen pro nás a oni ať mu pak přijdou jen normálně popřát.

To já zas čekám, že zase bude chtít na Vánoce k nám a pak zase bude kvůli tomu jedna scéna za druhou. Narozeniny jsme letos oslavili v úzkém kruhu a taky to neproslo úplně hladce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
650
15.10.20 12:06
@Hlaholice píše:
Jo, to je možný. Tohle dělala jedna z mých babiček, že měla pořád pocit, že mi u sebe napraví, dokonce mi „slibovala“, že mě nechá sebrat sociálkou a budu bydlet s ní.

Fakt jo, to je strašný, nechápu to 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3236
15.10.20 13:16

@Joyeee To nechápe nikdo. A tchyně je ještě
silenejsi. V hodně ohledech jsou si podobné. Kolikrát když slyším řešit taťku věci ohledně babičky, tak je to jak přes kopírak s tím, co řeší manžel. A obě jsou úplně stejně ulhany.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová