Jak resite rodinne finance

Anonymní
9.12.09 14:57

Jak resite rodinne finance

Ahojte,
mame s manzelem ucty zvlast, ja na svuj dostavam pouze rodicak, kdyz dojde musim o penize rikat manzelovi(vzdycky mi je baz ptani da), ale docela mi na tom vadi, ze vlastne nemam prehled jak na tom jsme… tak me zajima jak to mate vy a jak vam to vyhovuje?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7927
9.12.09 15:06

ahoj máme to stéjně každý má svůj účet peníze dohromady. Manža platí všechny složenky, jídlo, já vše pro Terinku, pojistky, jídlo také když jdu nakupovat. Jinak dárky a tak kupuji já když nemám penízky řeknu manželovi a když manžel nemá peníze neřekne mě , ale já to vím protože mám přehled takže mu je dám :-)))
Vyhovuje nám to tak oběma :-)
Ještě jsem zapoměla napsat, že prehled mám kolik kde jde peněz přesně vím kolik za co platíme i když to jde s výplaty manžela platím to já :-)z jeho účtu. Také samo vím kolik má příjem a tak :-)Platí co je moje to je tvoje. A každý má nějaký penízek i pro sebe :-)

Příspěvek upraven 09.12.09 v 15:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
9.12.09 15:10

Ahoj,
my máme všechno společně, veškeré platby provádí manžel přes internet a neustále mi říká, co kam a kolik. Já jsem na tohle hroznej flink…jedním uchem tam, druhým ven, kdyby se s ním nedejbože něco stalo, jsem nahraná. O příjmech mě taky neustále informuje, o výdajích se radíme. Prostě co je moje, to je i tvoje :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27281
9.12.09 15:11

My máme jeden účet, měli jsme dva, ale platili jsem zbytečně za poplatky plus jsme neměli přehled kolik dohromady vlastně máme. Teď zas teda se stane, že si zapomenem říct, že budem něco platit /muž auto obvykle), já věci pro Matesa (myslím jednorázový nákupy) a pak najednou zmizí peněz víc naráz a je tam míň než jsem já počítala (nebo obráceně muž). A taky máme kreditku, tak tam už jsem úplně ztracená, tu máme nově a disponuje s ní muž, tak jsem trochu out. Ten si zas založil svůj účet k živnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
9.12.09 15:11

Ahoj.Já nebudu psát,jak to u nás řešíme z penězi.Nechci to psát do veřejné diskuze a nechci to napsat ani anonymně.

Ale to co píšeš,mi přijde nesprávné.Ať už vede účet a rodinné finance kterýkoliv z manželů,oba by měli mít přehled o příjmech a výdajích.A to i přesto,že jeden z manželů má třeba příjem relativně nižší.Ať už trvale nebo dočasně z důvodu mateřské.O důležitých výdajích a investicích by měli rozhodovat oba společně a nerozdílně.Každý z manželů by měl mít určitou malou částku jen pro sebe,něco jako kapesné.Za které si nakoupí věci podle svého uvážení nebo věci osobní potřeby,kosmetiku,drobnosti.Bez ohledu na to,aby to ten druhý komentoval.

U nás to funguje na podobném principu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
9.12.09 15:16

Ahoj, máme každý svůj účet, u nás finance vede perfektně manžel ( v tom je opravdu precizní ), pokaždý se mě ptá, jestli chci vidět, jak na tom jsme, vede velmi podrobnou, přehlednou, excelovou tabulku, kam zapisuje výdaje - plyn, voda,elektřina, auto, úvěr atd. atd. a kolik nám bude na účtu přibývat, nebo ubývat.
Já mám rodičák, ale manžel mi vždycky dá na ruku peníze na měsíc a ty, abych utratila nejdřív a pak si brala od sebe z účtu, když potřebuju víc, není problém si říct, ale každopádně se u nás NIKDY nestalo, abych neměla možnost vědět, kolik a co se měsíčně platí, taky by mi to vadilo, kdybych nevěděla, co si můžu ještě dovolit a co už je nad rámec našich možností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7241
9.12.09 15:25

účty máme dokonce tři kvůli bezpečnosti, ať nejsou všechny finance u jednoho ústavu. Když mám u sebe na účtě málo, manžel mi převede. Přehled kolik je na těch dalších nemám, věříme si.
Když jsme spolu začali bydlet, snažili jsme si vše psát - manžel psal a já na konci měsíce vždy dumala … noviny a časopisy… hmmm… kolik to asi bylo… :mrgreen: Takže nic než důvěra asi fungovat nebude, prostě psaní výdajů nejsem schopná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
9.12.09 15:39

Máme společný, každý na něj posíláme ze svého účtu. Ale samozřejmě kdyby se nedostávalo, tak manžel pošle. Kolik vydělává neví ani on :roll: Má dva internetové obchody a ty peníze se tam pořád točí, pořád jsou nějaké faktury ke splatnosti, pořád někde visí částky za dobírky, takže jedním koncem přitéká, druhým odtéká. A pořád se něco bere na sklad.

Já věřím, že manžel neprohrává své peníze v kartách, on věří, že všechny platby, které odcházejí ze společných pěněz, jdóu na domácnost a ne na moje milence :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1024
9.12.09 15:42

ahojky,u nás je to stejné jak u Hamy-co jsme začali spolu žít-9 let-máme vše společně,o platby se stará manžel,já vím prd :lol: ,starám se hlavně o oblečení holek a jídlo,obden muž kontroluje účet a když je potřeba,tak mi řekne:vpátek se stáhnou peníze na hypotéku,tak moc neutrácej :-D ,
prostě mu ve financích plně důvěřuju,mě by to ani nebavilo se o to starat,on se v tom vyžívá,má vše ve složečkách,taky zapisuje spotřebu plynu,vody,elektř..
a když potřebuju vědět,jak na tom jsme,najedu si na netu na banku a jsem hned v obraze :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
9.12.09 16:01

Tak mi nejsme manželé, ale od začátku je to tak.( už 11 let) Já nevím kolik vydělává ( tedy né přesně) a nevím kolik má na účtě ušetřeno, ale za to se nemusím starat o nájem, pojištění, obědy do školy, kroužky, dovolenou..Ze svých pěněz ( at už to byla výplata, ted rodičák) dám pouze cca 3 tisíce na jídlo do společné kasičky odkud nakupujeme na domácnost a zbytek si nechávám. :dance: Nakupuji oblečení, dárky a šetřím si. :-) Ano, nevím co přítel má a nedisponuji tím, ale zase mi zůstane dost mých peněž do kterých mi nidko nemluví. Dokázala jsem si i ušetřit na novou kuchyn. Ale je to samozřejmě tak, že nejsme žádní škrti a podílíme se svými penězi na životě rodiny oba. Ale není tam takové to společné vlastnictví.Jsme oba klidní lidé a na všem jsme se vždy domluvili. Nám to vyhovuje. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2011
9.12.09 16:23

Ahoj, nás to je tak, že sice máme dva účty, ale oba máme k oběma karty. Vím kolik manžel vydělává, disponujeme s jeho platem oba. I s mojí mateřskou. Asi by mi vadilo, kdybych nevěděla jak na tom chlap s financema je. Nebo abych si musela o peníze říkat.. To mi přijde ponižující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
9.12.09 16:28

Tak my máme každý svůj účet a rozdělené, kdo co platí. Já platím bydlení (takže energie), a jídlo, většinou věci pro Samíka, drahý zase auto, pojistky, půjčky… a posílá mi „kapesné“ :lol: To až teď, co mám rodičák, jinak by mi nic totiž nezbylo pro mě :roll:

Taky moc nemám přehled, kolik má na účtě, každopádně když potřebuju já nebo Samík, tak řeknu a když penízky jsou, tak dostanu, když ne, tak se nedá nic dělat :lol:

Zase mi vyhovuje, že se nemusím zpovídat, jestli tam to či ono stálo dvě nebo tři stovky, můj úkol je vyjít :lol: :lol: :lol: A drahý je šťastný, že může potají šetřit na něco pro nás nebo mi koupit tajně dárek, aniž bych hned na výpisu viděla, kolik kam a za co zmizelo - což mi teda vyhovuje taky, že ho můžu překvapit. Nevím, jak bych mu jinak objednávala dárky z netu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
9.12.09 16:40

Ahoj, máme dva účty, z jednoho odchází komplet poplatky na bydlení, můj telefon a pojištění pro starší dceru, druhý je manželův, tam chodí výplata, ale všechno obhospodařuji já. Taky jsme si začala vést tabulky v excelu, zapisuju platby kartou, výběry kartou a TP a mám přesný přehled, kolik peněz ještě máme. Manžel si peníze, co dostane stranou buď schová a pak něco koupí nebo je dá doma do úschovy a když je potřeba, použijí se. Takže u nás jsem finančník já a ptá se manžel :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18518
9.12.09 16:49

My mame ucty dva, manzel na vedeni domacich penez(ani svych) moc nema talent, kdyz ma penize, vzdy se najde neco, co nutne potrebuje ted hned. On plati povinne platby krome skolky, ja platim skolku a domaci vydaje - nakupy, drogerii, obleceni a veci pro deti apod…setri se u me, jinak to nejde. Ted mam rodicak a asi by nam to nestacilo(mam ho prvni mesic), takze pocitam, ze budu lehce ukrajovat z uspor. Nerekla bych, ze je nutne aby manzele hospodarili spolecne, u nas by to neslo, jen musi vedet o dulezitych nakupech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
9.12.09 18:02

Podle mě je jedno, kolik těch účtů v rodině je, ale zásadní je vědět, kolik peněz má rodina k dispozici a jaké jsou příjmy i výdaje. Ať to teda zkoumá podrobně jen jeden nebo oba, oba by měli mít přístup k těmhle datům. Nejde mi o brutálně vykazování každý kačky, ale o informace principielní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama