Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
ali, líčím tu diskusi milanovi, je prej rád, že řešíme takový důležitý věci a prej už se nediví, že chodím spát ve dvě ráno ![]()
Tak, přátelé, děkuji všem za příspěvky, sešlo se nám tady 16 různých názvů.. Teď už valím spát
![]()
@zuzice píše:
u nás se tomu vždycky říkalo blechajsem z Ostravy, ale třeba manžel to vůbec nezná a je taky odtud
Jsem ze severu Moravy a říká se tomu u nás borůvka.
@Alpaka píše:
jižní Čechy jednoznačně stínka. Ani by mi nenapadlo, že se tomu dá říkat jinak.
Tak jednoznačně bych to netvrdila. Pocházím taky z jižních Čech (okr. ČB) a smozřejmě je to u nás stínka. Ale spolužačka ze střední bydlící 10 km od nás (táborsko) tom říkala štěnice.
A švagrová (z Třeboňska) pro změnu rak.
![]()
jižní Čechy - samozřejmě stínka
, si nebudeme pod nehtem dělat nějakou zoo s rakem a štěnicí
I když teď koukám do wikipedie a stínka je nějaký korýš ![]()
@renule2 píše:
Severní Morava - ovečka
HA! Jsem to říkala!
![]()
Díky za podporu
(taky sev. Morava, to jsem nenapsala…)
Přátelé, viz. strana č.9. Tam je názorně ukázáno, co vše můžete mít pod nehtem, rak z toho vychází jednoznačně nejlépe.. ![]()
Tuš děvuchy,aji u nas je to bloščka..A ani němusim psat,kaj bydlim,že
P.S.: Jinak jsme normální a „po našimu“ mluvíme jen doma ![]()
@Alberta píše:
Tuš děvuchy,aji u nas je to bloščka..A ani němusim psat,kaj bydlim,žeP.S.: Jinak jsme normální a „po našimu“ mluvíme jen doma
To jsem ráda, že jsem s bloščkou nezůstala sama
Normální jsme taky ![]()