Jak se mám cítit u soudu?

212
26.11.20 18:50

Jak se mám cítit u soudu?

Zdravím dámy, ženy, slečny… Chci se vás zeptat, zda máte některá zkušenost s tím, že jste podali TO na osobu, která Vás týrala (v mém případě ex) a čekáte na soud. Mám z toho divné pocity, že najednou tam budu stát a vypovídat proti němu. Já vím, že si za to může sám…Zažily jste to některá? Jak byste se cítily vy? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.11.20 19:19

Já jsem byla jako obžalovaná v občanskoprávní při a připrav se na to, že to je hodně hodně nepříjemné. Jak právník protistrany i soudce byli nepříjemní. Soud jsem vyhrála. Chce to nenechat se vynervovat, připrav se, že budeš všechno opakovat x- krát. Jestli je účel, aby se člověk prořekl pokud lže nevím, ale je to psycho. A to v mém případě šlo „jenom“ o nemovitost. Pochopitelně anonym děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
19119
26.11.20 19:32
@Hiavnaan píše:
Zdravím dámy, ženy, slečny… Chci se vás zeptat, zda máte některá zkušenost s tím, že jste podali TO na osobu, která Vás týrala (v mém případě ex) a čekáte na soud. Mám z toho divné pocity, že najednou tam budu stát a vypovídat proti němu. Já vím, že si za to může sám…Zažily jste to některá? Jak byste se cítily vy? :nevim:

Hlavně klid! Rozhodně nelži ani si nedomýšlej -) pokud si už nepamatuješ, tak to řekni. Žádný domýšlení. Je jasný, že všechny detaily si už teď nemůžeš pamatovat. Drž se základních a jasných věcí. Klidně do toho promítej svoje pocity -) bála jsem se, měla jsem strach, styděla jsem se atd. Prostě to, co jsi v té době cítila. Pokud ti nebude otázka jasná, řekni to. Neodpovídej na nic, když si nejsi jistá, jak je to myšleno -) požádej o zopakování, nebo ať to řeknou jinak. Pokud jsi v něčem pochybila ty, přiznej to, jsi jen člověk.
Mluv jasně, pokud možno klidně, oční kontakt se soudcem. Pokud se dotyčného budeš bát, nebo se ho bojíš, požádej s předstihem soud o oddělený výslech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
27.11.20 07:43
@Keyllah píše:
Hlavně klid! Rozhodně nelži ani si nedomýšlej -) pokud si už nepamatuješ, tak to řekni. Žádný domýšlení. Je jasný, že všechny detaily si už teď nemůžeš pamatovat. Drž se základních a jasných věcí. Klidně do toho promítej svoje pocity -) bála jsem se, měla jsem strach, styděla jsem se atd. Prostě to, co jsi v té době cítila. Pokud ti nebude otázka jasná, řekni to. Neodpovídej na nic, když si nejsi jistá, jak je to myšleno -) požádej o zopakování, nebo ať to řeknou jinak. Pokud jsi v něčem pochybila ty, přiznej to, jsi jen člověk.
Mluv jasně, pokud možno klidně, oční kontakt se soudcem. Pokud se dotyčného budeš bát, nebo se ho bojíš, požádej s předstihem soud o oddělený výslech.
:palec: lépe bych to nenapsala :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.11.20 20:22

Hlavně klid, nebude to tak zle. Můžeš vypovídat v jeho nepřítomnosti, je to standardní postup. Bude poslán za dveře, ty budeš vypovídat a pak se vyměnite. A třeba k soudu ani nedorazi, to je taky bezne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat