Pořízení pitbula v dospělejším věku

31
26.11.20 01:27

Pořízení pitbul a v dospělejším věku

Ahojky, holky,
v sobotu jedu do útulku pro nádhernou fenečku amerického pitbulteriéra. Fenečka je prý čistokrevná, akorát nemá papíry. Do útulku ji dala sama majitelka poté, co jí fenka chňapla po synovi (jejímu klukovi je 5, ale kluk se jí stoural v oku nějakou hračkou. Fenečka prý několikrát uhla, pak se zvedla a poodešla, pak párkrát zavrčela a když ji kluk nedal pokoj a pořád ji pichal do oka, pak se po klukovi ohnala. Nekousla, jen se ohnala, ale chlapec už s ní má strach a vypěstovat si fobii - neptejte se mě, prosím, proč si paní syna nehlidala, nechápu to sama, kort když to viděla a sama popsala situaci, jak se to stalo, tak nevím, proč nezakrocilanuz když fenecka cukala..). No, moje otázka zní, zda si na mě fenka 2 leteho pitbulteriéra může zvyknout? Prý je mazlivá, moc hodná, přátelská, neštěká, tolerantní k ostatním psům a klidná. Chtěla jsem se poradit s někým, kdo má zkušenost.. Moc bych si ji přála poskytnout milující domov, protože si myslím, že za to, že se ohnala po klukovi potom, co jí několikrát pichnul do oka, prostě nemůže. Už nevěděla, jak má dát najevo, že se jí to nelíbí. Paní z útulku říkala, že u ní byly její děti a i děti od jiných rodin, že si ji hladili a ze si s dětmi hrála a olizovala je a nosila míček ajine hračky. Počítám s tím že si ji prostě přivedu v sobotu domu, jen mě zajímá, zda je možné, že si ve mně najde lásku, domov a hlavně získá pocit bezpečí a důvěru.. Já ji samozřejmě vše, co potřebuje, poskytnu. Bude mit ode mě spoustu lásky. Děkuji předem za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1315
26.11.20 05:36

Jestli si ji nikdy naživo neviděla, nevencila, tak nechápu, že ti ji dají na první setkání. Děti máš/plánuješ? Od posledních majitelů to mohla být taky milosrdná lež - může cokoliv- od toho být občas agresivní po demolici bytu že stesku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
26.11.20 05:57

Kamarádka vzala z útulku týraného pitbula. Začátky úplně jednoduché nebyly, ale kamarádka je zkušený chovatel, velmi se psovi věnovala, změnila i práci, aby mohla se psem být.
Neznám vychovanějšího psa a lepšího psího parťáka. Po zhruba 8 letech se jí narodilo dítě a z pitbula je perfektní chůva, nechá se sebou dělat cokoli.

Takže ano, zvyknout si na Vás může.
Dopřejte si společné procházky, než ji z útulku vezmete. Doma od Vás pak musí mít jasnou výchovu, pravidla, vědět, kdo je alfa, kdo chodí první do dveří,…

Pitbull je jako hyperaktivní dítě, potřebuje čas, pozornost a navíc utahat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
26.11.20 06:12

Jsi absolutně bez zkušeností. Psa s nejistou minulostí nebrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
26.11.20 06:57

Ja bych rekla ze to zvladnes :) jsi moc hodna urcite si na sebe zvyknete spolecne :srdce: ja nechapu proc si lidi porizuji pitbula k malym detem, lituju je pak to takhle dopada kdyz detem neumi vysvetlit ze je to taky zivy tvor a podle toho se k nemu maji taky chovat. Jinak ve dvou letech ma pitbulka jeste vsechno pred sebou myslim ze prevychova nebude zas tak tezka, hodne stesti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18416
26.11.20 07:08

@Alexa23 také si myslím, že to zvládneš, ale nesmíš být zas moc „hodná“, pes a hlavně pitbul potřebuje výchovu a příkazy
k dospělým lidem je pitbul úžasný, problém může být při venčení, když budete potkávat jiné psy - může na ně štěkat a chtít je napadnout, jsi fyzicky schopná ji udržet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6585

V první řadě pes bez PP NENÍ čistokrevný. U Bull plen se vyhrazuje z chovu i kvůli agresi vůči člověku. Takže „čistokrevný“ pes bez PP klidně může být potomkem dvou psů s PP, kteří nebyli uchovněni kvůli povahové vadě, zdravotnímu stavu nebo silně nevyhovujícímu exteriéru. Pokud vůbec nemáte zkušenosti s výchovou a výcvikem psa a v dohledné době (10-15 let) máte v plánu založit rodinu, tak bych dala od čubiny ruce pryč. Ono i když k lidem bude milionová, tak bez řádného vedení s ní můžete mít velké problémy kvůli agresi vůči ostatním psům. Jistě může být milionová, ale šance je opravdu malá. Pochybuji že někdo, kdo má psa pod kontrolou, pořádně vychovaného a vycvičeného, se ho zbaví po jediném incidentu, kdy se vlastně nic nestalo (a kdo má pořádně vycvičeného psa, tak vede svoje děti k tomu aby měly vůči psu respekt, protože ví, co se může pokazit). Tenhle bulík si na nos pověsit nenechte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6585
@Meleys píše:
Ja bych rekla ze to zvladnes :) jsi moc hodna urcite si na sebe zvyknete spolecne :srdce: ja nechapu proc si lidi porizuji pitbula k malym detem, lituju je pak to takhle dopada kdyz detem neumi vysvetlit ze je to taky zivy tvor a podle toho se k nemu maji taky chovat. Jinak ve dvou letech ma pitbulka jeste vsechno pred sebou myslim ze prevychova nebude zas tak tezka, hodne stesti :kytka:
:zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
26.11.20 07:17

@Heivka a nemeli by podle tebe vsechny psi bez PP utracet? :lol: takovyhle lidi miluju, hlavne zalezi na tom jak se k tomu psovi vzdycky chovas! Zalezi na vychove ne na puvodu krve, a rodicich papiracich…papiry ti nezaruci to ze ten pes nebude agresivni :zed: :zed: :zed: takze se taky prober, je to o lidech a vychove predevsim :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
26.11.20 07:19

A mnoho lidi co daji psa do utulku se ho zbavi jen tak ze se jim uz nehodi…nebo ho nezvladnou, takovy lidi jsou odpad :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
26.11.20 07:20
@Meleys píše:
Ja bych rekla ze to zvladnes :) jsi moc hodna urcite si na sebe zvyknete spolecne :srdce: ja nechapu proc si lidi porizuji pitbula k malym detem, lituju je pak to takhle dopada kdyz detem neumi vysvetlit ze je to taky zivy tvor a podle toho se k nemu maji taky chovat. Jinak ve dvou letech ma pitbulka jeste vsechno pred sebou myslim ze prevychova nebude zas tak tezka, hodne stesti :kytka:

Já nechápu, proč si někdo bere rozbitého bojového psa. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
342
26.11.20 07:23

@Černá vdova ty ses rozbita :lol: si myslis ze se nechaji provokovat od nevychovanych decek? Ja zas nechapu proc si lidi porizuji stene pitbula k detem…to mi prijde jako vetsi debilita, pak to tak dopada ze ty chudaci konci v utulku kvuli lidem co je nezvladnou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4112
26.11.20 07:34
@Meleys píše:
A mnoho lidi co daji psa do utulku se ho zbavi jen tak ze se jim uz nehodi…nebo ho nezvladnou, takovy lidi jsou odpad :mavam:

Odpad jsou lidi, kteří si dovolí hodnotit to, že někdo dal psa pryčproto, že ho nezvládl!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
26.11.20 07:37

@Meleys

Kolik psů jsi vycvičila? Jaké máš zkušenosti s bojovými psy? Z čeho pramení Tvůj optimismus, že pes, který už zažil špatné zacházení, bude mírumilovný pes, kterému nikdy nerupne v palici?

Já jsem chodila na cvičák s naším psem (kříženec NO a dinga, zlatý pes) a vím, že na bojové plemeno musíš mít dostatečnou mozkovou kapacitu. Já bych si bojového psa nepořídila ani jako štěně, protože vím, že nemám na jeho správnou výchovu. Pes by nedostal, co potřebuje a u nás doma jsem zvyklá vládnout já. :mrgreen:

Bojového psa pořízeného k dětem taky nechápu. Asi móda, či co :nevim:.

• Citovat
  • Nahlásit
5795
26.11.20 07:37

Jsi hodna, ale doporucuji hodne opatrnosti.
Uvedená příhoda nemusela takhle vůbec proběhnout, pochybuji, že paní koukala jak mu dite šťourá v oku, koukala na vrčícího psa a nic neudělala a ještě to na sebe vyžvanila. Tomuhle příběhu nevěřím.
Jinak zvaž zda-li máš dostatek času a trpělivosti se dospělému psu, třeba s problémy, věnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat