Jak se naučit mít ráda sport?

2164
25.8.20 20:53

Jak se naučit mít ráda sport?

Od mala mě nebaví cíleně sportovat, z tělocviku jsem mívala dvojky z milosti, aby mi horší známka nekazila vysvědčení a ač jsem jeden „pseudosport“ dělala závodně, tak jsem ho z duše nenáviděla. S postupem času jsem vyzkoušela pár sportů, ale k žádnému jsem si nenašla vztah. Na kole a bruslích se bojím, míč je kulatý nesmysl, při plavání mi vadí lidi v bazénu, zkoušela jsem kalanetiku, zumbu, aerobik, jógu… jediné co mě baví je chůze. Klidně 10-20 km rychlým tempem, kam můžu dojdu raději pěšky než abych jela MHD. Roky jsem hřešila na dobrý metabolismus a ani na kilech ani na zdravotním stavu nebyla absence sportu vidět. Jenže kombinace blížící se čtyřicítky a home office přinesla pár kilo navíc (sice stále v normě, ale komfortně se necítím) a vyšší cholesterol. Takže bez pohybu to asi nepůjde. Přihlásila jsem se na jógu, ale už teď se mi tam strašně nechce. Je tu někdo, kdo neměl rád cvičení, ale nakonec se to po několika týdnech, měsících, letech 8o zlomilo a sport ho baví? Mně se endorfiny v souvislosti se cvičením vždycky vyplaví až v okamžiku, kdy dorazím domů, osprchuju se a padnu s knížkou do postele :mrgreen: Dá se to změnit? Nebo se smířit s tím, že sport je něco jako nakupování, úklid kuchyně nebo praní. Sice opruz, ale dělat se to halt musí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19167
25.8.20 21:01

@Jahru a co se naucit behat? Ja tedy take mam nejlepsi pocit po dorazeni domu, kdy unavena padnu do sprchy a pak jdu neco delat, ale sport obecne mam moc rada, jedno, zda kolo, squash, plavani… Nejake jogy a spinningy moc pro me nejsou, to hledam jakoukoli vymluvu, proc nejit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
25.8.20 21:05

Ta chůze je super základ! Takže buď chodit dál, svižným tempem, nebo začít běhat nebo třeba nějaký tanec?! Jsou i kurzy jen pro holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20835
25.8.20 21:09

V zimě jsem chodila jako dozor s dětmi na kruháč (protože tam s nimi musel být někdo dospělý) - a akční cvičitel prohlásil, že jen tak sedět tam nebudu, že se mám zapojit. Jak já ho nenáviděla… celý listopad a prosinec jsem byla po cvičení na umření, doma jsem padla za vlast, další 2 dny jsem se plazila v práci, protože mě bolely i svaly, o kterých jsem nevěděla, že je mám.

V lednu po Vánocích jsem tam šla s hrůzou - a najednou už jsem nebyla zpocená jak vepř hned po warm-upu, plíce nestávkovaly, balanční cviky mi šly nějak lépe… a jako bonus jsem na druhý den cítila ve svalech jen lehkou únavu. Dost mě to překvapilo. Docvičila jsem zimní sezónu a už se těším, až v listopadu začne nový běh. Ne že bych se v letní sezóně nehýbala, ale fakt se na zimu těším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.8.20 21:14

Zkoušej vše možné a třeba najdeš sport nebo jeho variantu, co tě bude bavit. Když se bojíš na horským kole, zkus silniční. Baví tě chodit? Choď do kopce a třeba to časem dokopeš ke běhání. Nějaký zumby, aerobic nebo jógy, to je hrozná votrava, to by se mi taky nechtělo. V zimě můžeš běžkovat nebo jestli bydlíš někde na horách, tak skialpy… Na řece se dá jezdit na kajaku, raftu, na jezeře třeba na skifu, těch možností je, prostě každý týden zkus něco novýho a třeba tě něco chytí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50533
25.8.20 21:21

Mi bavi beh, kolo. Kolo je u nas nejcastejsi dopravni prostredek. Chuze mi bavi pouze, kdyz mam cil. To strasne obdivuji moji nadrizenou, ktera pravidelne straduje ruzne a v ruce ty hulky. A vetsinou jde stejnou trasu. Mi by to brzo prestalo bavit. Pristi leto si chceme poridit stene BSP. Medvidek malinky :mrgreen:. Ktery potrebuje chodit. Tak to mi bude bavit chodit, ze to ma smysl. Ale plouzit se po obci od rohu do rohu, tak to mi nebavi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64113
25.8.20 21:27

Tak asi nejsem uplně tvůj případ, v dětství a pubertě jsem nebyla žádný velký sportovec ani sportovní taltent. Ale začla jsem už tak mezi dvacítkou a pětadvacítkou. Hlavně na kole. A pak nějk víc až těsně před dětma, v 27, s dětma to tak nějak opadlo a ke sportu jsem se vrátila víc v 35, po rozvodu, na vyčištění hlavy a už mi to zůstalo.
Já potřebuju na sport svobodu - ját si kdy chci, co chci. HOdně to střídat. Nemám ráda jakékoli organizované lekce. Takže čistě indivindi sporty - kolo, běžky, inline, turistika. V nouzi běhám. Důležitá na začátku byla rutina - prostě nepřemýšlet o tom, jestli jo nebo ne. Hodně té rutině pomohlo to, že sportuji cestou do práce, z práce. Takže nachystám kolo, oblečení na kolo, helmu večer. Ráno o tom nepřemýšlím a jedu. V práci už to kolo taky bylo, takže moc polemiky na to, zda jo nebo ne, nebylo. HOdně mi pomohla k motivaci korespondeční soutěž rekreačních sportovců. Posílám počty naježděných a naběhaných km, pak je nějaké vyhodnocení. Můžu si porodvnávat měsíce sama se sebou nebo s ostatními. Přitom takové ty klasické prezenční soutěže a závody nesnáším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
25.8.20 21:30
@Kelsey píše:
Mi bavi beh, kolo. Kolo je u nas nejcastejsi dopravni prostredek. Chuze mi bavi pouze, kdyz mam cil. To strasne obdivuji moji nadrizenou, ktera pravidelne straduje ruzne a v ruce ty hulky. A vetsinou jde stejnou trasu. Mi by to brzo prestalo bavit. Pristi leto si chceme poridit stene BSP. Medvidek malinky :mrgreen:. Ktery potrebuje chodit. Tak to mi bude bavit chodit, ze to ma smysl. Ale plouzit se po obci od rohu do rohu, tak to mi nebavi.

S pejskem naprostý souhlas… za mě optimální řešení, jak se donutit k pohybu, který člověka baví… když to tak tuze baví i toho chlupáče :palec: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
708
25.8.20 21:39

Sport ráda fakt nemám. Nikdy jsem neměla. Co ale většinou motivuje, je ten pocit, který se v mém případě dostavuje už během cvičení. Dělám totiž zásadně takový pohyb, který mi dělá dobře na svaly, klouby, záda. Pilates, protahování, posilování středu těla. Vím, že když polevím, tak mě to dožene a budou bolesti - a naopak už když cvičím, tak cítím, jak dobře mi to dělá. Chůzi miluju, ale tím už úplně končím. Týmové sporty jsem se nikdy nenaučila mít ráda, vrcholem je, když mě někdo jednou za rok vytáhne na bowling :lol: teď si trochu říkám, jak k tomu vést děti, takže asi budu muset začít něco dělat, ale fakt se na to netěším :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
25.8.20 21:43

Muj nejvetsi konicek se zrodil tak, ze jsem mela chut to zkusit, ale: neumim to!, bolest!, manzel nechtel byt na deti sam, potreba hodne nastudovat, pocit, ze na mne vsichni cumi, unava… No a rozhodla jsem se, ze tomu dam mesic. Nebudu studovat sve pocity, jestli me to bavi, vypla jsem si ty negativni myslenky a jak vojak trikrat tydne makala. Asi bych to jinak hned vzdala. Ale po mesici byly pryc svalove horecky, vznikla rutina a nasla jsem nova pozitiva: vycistena hlava, dve hodiny bez mimin (nemam zadne hlidani), pryc z domu, novi znami.

Za mne pomuze, kdyz zrusis tu volbu, jestli to zkusis podruhe, potreti. Nikdy nevis, co bude tvuj novy nejlepsi kamos. Musis chvili vytrvat, delat to poradne a treba si v tom neco pozitivni najdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6587
25.8.20 22:26
@Jahru píše:
Od mala mě nebaví cíleně sportovat, z tělocviku jsem mívala dvojky z milosti, aby mi horší známka nekazila vysvědčení a ač jsem jeden „pseudosport“ dělala závodně, tak jsem ho z duše nenáviděla. S postupem času jsem vyzkoušela pár sportů, ale k žádnému jsem si nenašla vztah. Na kole a bruslích se bojím, míč je kulatý nesmysl, při plavání mi vadí lidi v bazénu, zkoušela jsem kalanetiku, zumbu, aerobik, jógu… jediné co mě baví je chůze. Klidně 10-20 km rychlým tempem, kam můžu dojdu raději pěšky než abych jela MHD. Roky jsem hřešila na dobrý metabolismus a ani na kilech ani na zdravotním stavu nebyla absence sportu vidět. Jenže kombinace blížící se čtyřicítky a home office přinesla pár kilo navíc (sice stále v normě, ale komfortně se necítím) a vyšší cholesterol. Takže bez pohybu to asi nepůjde. Přihlásila jsem se na jógu, ale už teď se mi tam strašně nechce. Je tu někdo, kdo neměl rád cvičení, ale nakonec se to po několika týdnech, měsících, letech 8o zlomilo a sport ho baví? Mně se endorfiny v souvislosti se cvičením vždycky vyplaví až v okamžiku, kdy dorazím domů, osprchuju se a padnu s knížkou do postele :mrgreen: Dá se to změnit? Nebo se smířit s tím, že sport je něco jako nakupování, úklid kuchyně nebo praní. Sice opruz, ale dělat se to halt musí?

To jsem já. Až na ten sport v dětství. :) Zamilovala jsem si plavání, ale pozor, s plaveckou Mp3, takže me muzika úplně odřízne od okolí. No a asi přede dvěma lety jsem objevila běžecký pás - ovšem opět pozor, jen na rychlou chůzi a s knihou plus zase s muzikou.

Boží záležitost a skvělý výplach hlavy.
Plus kolo, ale tam teda bohužel bez muziky a bez knihy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64113
25.8.20 22:35
@SAJ píše:
To jsem já. Až na ten sport v dětství. :) Zamilovala jsem si plavání, ale pozor, s plaveckou Mp3, takže me muzika úplně odřízne od okolí. No a asi přede dvěma lety jsem objevila běžecký pás - ovšem opět pozor, jen na rychlou chůzi a s knihou plus zase s muzikou.Boží záležitost a skvělý výplach hlavy.
Plus kolo, ale tam teda bohužel bez muziky a bez knihy…

Sim tě, co máš? Já o tom uvažuji, ale nejlevnější jsem našla v řádech vyšších tisíců a to dát nechci. Plavání mám moc ráda, ale cyklit v bazénu by baví tak max 40 min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45715
26.8.20 02:03

Mě baví turistika a kolo. Když jsem se rozhodla se sebou něco udělat, našla jsem si fitko a trenéra. Tam mi bylo ze začátku blbý rušit hodiny a hledat výmluvy, proč se mi nechce. Po časem jsem si na tu rutinu zvykla a teď tam chodím ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13991
26.8.20 06:49

Zkus HIIT treninky. Na youtube Joe Wicks The Body Coach TV. Jsou to 20 minutova HIIT videa. Je to fakt skvele. Zkus par tydnu a uvidis jak te to chytne. Taky me bavi chuze. Takze hodne chodim a tyhle HIIT treninky. Kolektivni lekce nemam vubec rada. Pak je fajn kolobezka - pro dospele. Je to lepsi jak kolo a mene narocne jak beh. Jeden cas jsem behala a dost me to bavilo. Pak se ale objevili zdravotni problemy. Takze ted chuze, kolobezka a HIIT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2164
26.8.20 06:58

Díky všem :) Asi zkusím běh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu