Jak se naučit nebýt závislá a věčně plačtivá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 20:21
Jak se naučit nebýt závislá a věčně plačtivá?

Dobrý večer. Je to skoro rok od rozchodu s bývalým. Byla jsem na něm závislá. Snažím se na sobě pracovat a zbavit se té závislosti na druhých a být nad věcí. Bojím se, že v dalším vztahu budu to samé a budu věčně v depce, že mi ten druhý chybí a nebudu mít svůj život. Nemáte prosím nějaké typy jak na sobě v tomhle ohledu zapracovat? Díky moc za všechny komentáře. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 5848 příspěvků 28.12.18 20:26

Vstup do psychoterapie.

Tarjei
Závislačka 4331 příspěvků 28.12.18 20:28

Venovat se sobe? Mit konicky a pratele a s tema se stykat i kdyz mas vztah? Obcas jim dát přednost pred pritelem?

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7066 příspěvků 28.12.18 20:30

Nežeň se do dalšího vztahu dřív než na sobě zapracuješ, najdi si své koníčky, buď finančně nezávislá, zvedej si sebevědomí.

Katrien
Kecalka 323 příspěvků 28.12.18 20:32

Bez k psycholozce;) fakt to moc pomuze

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 28.12.18 20:34

@Kriss Tina
Ale pokud zrovna potká toho pravého, mohla by tím, že bude otálet a bude chtít být radši sama, promarnit šanci…
Zakladatelko, řiď se hlavně svým :srdce:

Malike
Extra třída :D 13145 příspěvků 28.12.18 20:35
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Je to skoro rok od rozchodu s bývalým. Byla jsem na něm závislá. Snažím se na sobě pracovat a zbavit se té závislosti na druhých a být nad věcí. Bojím se, že v dalším vztahu budu to samé a budu věčně v depce, že mi ten druhý chybí a nebudu mít svůj život. Nemáte prosím nějaké typy jak na sobě v tomhle ohledu zapracovat? Díky moc za všechny komentáře. :mavam:

Nezačít další vztah dokud nebudeš vyrovnaná
Najdi si psychologa.

Malike
Extra třída :D 13145 příspěvků 28.12.18 20:37
@Anonymka.D. píše:
@Kriss Tina
Ale pokud zrovna potká toho pravého, mohla by tím, že bude otálet a bude chtít být radši sama, promarnit šanci…
Zakladatelko, řiď se hlavně svým :srdce:

A neurotickým chováním ho odežene..na vztah potřebují mít oba čistou hlavu a normální chování

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7066 příspěvků 28.12.18 20:38

@Anonymka.D. A pokud to nebude nakonec ten pravý, je zas tam kde je teď, akorát bude závislá na někom dalším. Do vážného vztahu musí jít člověk co je vyrovnaný sám se sebou

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 28.12.18 20:53
@Malike píše:
A neurotickým chováním ho odežene..na vztah potřebují mít oba čistou hlavu a normální chování

Je pravda, že je lepší, když se nový vztah začíná s vyrovnanou a čistou myslí. Ale život vždy prostě nejde podle plánu. Také jsem vztah s mým nynějším manželem začínala v době, kdy jsem řešila nějaké problémy, ale abych si ho nechala kvůli tomu znovu utéct? A čekala, až budu vyrovnanější? Pak by taky mohlo být pozdě a toho bych litovala mnohem víc. Život nepřišel s návodem, kdy co a jak nejlíp udělat. Člověk to musí nechat plynout a nenechat si utéct šanci když cítí, že by to mohlo být to pravé. Lepší něco zkusit a zmýlit se, než nezkusit a potom už nemít příležitost :kytka:

mary.27
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 28.12.18 21:03

naučit se si sama sebe vážit a nebudeš mít potřebu naplňování života jinými lidmi, ale zvládneš to sama se sebou…
psycholog terapeut je dobrý nápad, ale jsou děsně dlouhé čekací doby… :think:

Aduš8
Závislačka 3034 příspěvků 28.12.18 21:15

@Anonymka.D. Krásně a pravdivě napsané. Byla jsem v podobné situaci a nelituji toho, že jsem tenkrát do toho šla po hlavě. Dneska jsem šťastná, opět vyrovnaná sama se sebou a to vše za podpory úžasného muže.

terien
Echt Kelišová 8998 příspěvků 28.12.18 21:21
@Kriss Tina píše:
Nežeň se do dalšího vztahu dřív než na sobě zapracuješ, najdi si své koníčky, buď finančně nezávislá, zvedej si sebevědomí.

Přesně tak :palec: zdravé sebevědomí je absolutní základ spokojeného života.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 21:28

Holky díky moc za rady.Já se už od rozchodu snažím na tom sebevědomí pracovat.Týden je to třeba v pohodě, pak přijde něco co mi ho srazí a jsem zase na začátku.Moc řeším co si o mě druzí myslí a nejvíc se bojím, že si najdu stejný typ muže jako byl ex.Byl manipulativní a podváděl mě.Hlavně když se mám bavit třeba s hezkým chlapem tak znejistím, protože si říkám, že na něho nemám.

Anonymka.D.
Kecalka 253 příspěvků 28.12.18 21:32
@Aduš8 píše:
@Anonymka.D. Krásně a pravdivě napsané. Byla jsem v podobné situaci a nelituji toho, že jsem tenkrát do toho šla po hlavě. Dneska jsem šťastná, opět vyrovnaná sama se sebou a to vše za podpory úžasného muže.
:srdce: Děkuji, vážím si toho, vidím, že jsme na stejné vlně :hug: Můj manžel mi hodně pomáhá a s ním jsem vlastně víc vyrovnaná, než jsem byla kdy dřív. K úplné spokojenosti už mi vlastně chybí jen miminko, které se nám pořád ještě, už dlouhou dobu, nedaří.
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >