Jak se zbavit pampelišek

9901
28.4.17 14:54

Jak se zbavit pampelišek

Jak se zbavit pampelišek v trávníku? Celý trávník zlikvidovat nechci. Vytrhávat můžu, ale abych to do podzimu stihla… :lol: Má někdo něco vyzkoušeného, co fungovalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58895
28.4.17 14:56

Bofix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 15:07

Doufám, že nevadí, že neporadím a ještě se přicpu s dotazem, ale proč se chcete pampelišek zbavit? Já o tom nedávno někde četla, že lidi nechtějí v trávníku sedmikrásky, pampelišky a jiný „plevel“ a nechápala jsem proč, tak mě to opravdu zajímá. Díky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9110
28.4.17 15:10
@Sára 1 píše:
Jak se zbavit pampelišek v trávníku? Celý trávník zlikvidovat nechci. Vytrhávat můžu, ale abych to do podzimu stihla… :lol: Má někdo něco vyzkoušeného, co fungovalo?

Jsou lidi, kteří pampelišky sbírají včetně kořínků k léčivým účelům. Třeba někoho na inzerát v bylinkářské skupině najdete i ve vašem okolí. Pampelišky se květy sbírají na „med“, některé části na jídlo a kořeny se suší na čaj. Třeba si je někdo rád vyrýpá. Chemii bych nepoužívala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58895
28.4.17 15:11
@Petulda269 píše:
Doufám, že nevadí, že neporadím a ještě se přicpu s dotazem, ale proč se chcete pampelišek zbavit? Já o tom nedávno někde četla, že lidi nechtějí v trávníku sedmikrásky, pampelišky a jiný „plevel“ a nechápala jsem proč, tak mě to opravdu zajímá. Díky ;)

Tak jsou různý koncepty trávníku. S anglickým trávníkem se moc pampelišky nekamarádí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 15:11

@Petulda269 nam treba kvuli pampeliskam v trave lita strasne moc cmelaku a vcel a nevim co jeste. Taky bych se toho chtela zbavit nez zacnou deti litat po zahrade.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9901
28.4.17 15:12

@Lama Lama Bofix jsem zkoušela, moc to nepomohlo. Asi to stejně zkusím.
@Petulda269 Protože už je moc zapampeliškováno a zasedmikráskováno. Už to nevypadá hezky. Samozřejmě náš trávník je v okolí jediný zaplevelený - všichni mají ukázkovou travičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
28.4.17 15:14

Já chodím a rýpu je než vykvetou a když už kvete, tak jí nechám, ať se na ní hmyz napase a pak jí květ než začne dělat semena utrhnu nebo to stačím posekat sekačkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5386
28.4.17 15:15
@Včelička992 píše:
@Petulda269 nam treba kvuli pampeliskam v trave lita strasne moc cmelaku a vcel a nevim co jeste. Taky bych se toho chtela zbavit nez zacnou deti litat po zahrade.

Já se moc omlouvám za OT, nakoukla jsem sem, ani nevím proč, ale váš příspěvek dohromady s vaším nickem působí opravdu zvláštně :lol: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 15:16

@Correy tak to je sranda, ja sama jsem si to ted ani neuvedomila :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5969
28.4.17 15:59

Sedmikrásky jsou na „kyselé“ půdě- to ovlivnit jde. Žluté pampelišky v trávníku jsou hezké, ale pak už nic moc. Opravdu funguje vyrýpávání, ale není to lehká práce. Snad možná sekat, než se to rozletí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70721
28.4.17 16:02
@Ivan PPZ píše:
Snad možná sekat, než se to rozletí…

Viděla bych to stejně, dostatečně často sekat a nestihnou se vysemenit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
28.4.17 16:18

Já mám „multikulturní“ trávník a tři děti a nikdy s tím nebyl problém, dokonce běhají bosky, včely se zvednou, než by na sebe nechaly šlápnout :lol: A to nám tam toho kvete po celý rok opravdu hodně - každou chvíli něco jiného. Fialky odkvetly a teď kvetou popence :srdce: Nádhera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1310
28.4.17 16:21
@Včelička992 píše:

Tak jestli je to jen kvůli tomu; tak to bych neřešila. Nejstarší dcera lítá bosa kdykoliv to jde už 3 roky. Včela ji píchla jednou a to jen proto, že už x-ty den bylo přes 30 a včely byly zblbé. Jinak je to až neuvěřitelné, ale fakt vždycky uletí. A to se nebavím o sem tam pampeliška, ale po celém pozemku máme různé druhy kvetoucích luk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1536
28.4.17 17:41
@Petulda269 píše:
Doufám, že nevadí, že neporadím a ještě se přicpu s dotazem, ale proč se chcete pampelišek zbavit? Já o tom nedávno někde četla, že lidi nechtějí v trávníku sedmikrásky, pampelišky a jiný „plevel“ a nechápala jsem proč, tak mě to opravdu zajímá. Díky ;)

Přesně tento dotaz jsem si kladla celé dětství. Moji rodiče mě nutili na zahradě trhat pampelišky, protože je to plevel a není to hezký. Ale mě vždycky přišly krásné a dodnes přijdou. :) Asi je to věc názoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama