Jak skloubit práci s rodinou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Camino
Stálice 73 příspěvků 01.05.19 06:33
Jak skloubit práci s rodinou?

Dobré ráno všem budoucím i přítomným maminkám. :mavam:
Chtěla bych se Vám svěřit s takovým palčivým tématem, které mě poslední dobou moc trápí a já nevím, co s tím. Jestli máte někdo osobní zkušenost, sem s ní.
Už půl roku mám novou práci a jsem v ní vážně spokojená. Mám skvělý post, hodně dobrý plat, skvělý kolektiv. Až na to, že je tý práce někdy až nad hlavu si vážně stěžovat nemůžu. Najednou si můžeme dovolit věci, o kterých se nám předtím ani nesnilo a jen jsme si u nich s manželem povzdechli, že tohle a tohle si nikdy nekoupíme. Problém je v pracovní době. Pracuji od 8:00 do 17:30. Protože nejsem z Prahy, musím dojíždět. Domu se tedy každý den dostanu v sedm večer. Kdybychom byli sami, čert to vem. Máme ale čtyřletého klučíka, který mi roste před očima a mně přijde, že u toho nejsem. :,( Orotože jsem od rána do večera v práci. Teď mu našel doktor oslabenou imunitu a my byli nuceni ho vyndat ze školky. Takže chudinka neustále pendluje po babičkách. Přijdu si hrozně. Klasická střídavá péče. Přijde mi, že jsem jako máma totálně selhala. :,(
Přemýšlela jsem o tom asi tisíckrát. Nejlepší by bylo si najít práci asi v našem regionu, abych nemusela dojíždět, ale tady nic není. Jen Penny a Lidl. Obdivuji všechny, kteří v těchto řetězcích pracují, ale já bych tam umřela.
Nebo jsem si říkala, že bych hodila řeč s vedením a zkusila domu odcházet dřív, ale to nevidím moc valně. Fakt nevím, co s tím :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26297 příspěvků 01.05.19 06:42

Zkusila bych promluvit s vedením, za to nic nedáš. Nevím, jestli se práce dá dělat i částečně z domu?
Pokud ne, tak bych zvážila hledat novou. Vidět dítě každý den v sedm, to někde mezi babičkami, výchova v prachu, no nevím.

vannilka
Kecalka 106 příspěvků 01.05.19 06:44

Můžeš požádat o zkrácený úvazek nebo částečně Home Office? Ze zákona máš myslím nárok na zkraceni.

Camino
Stálice 73 příspěvků 01.05.19 06:47

@vannilka částečný home office by se dal dát. Ale když o to žádala jedna moje kolegyně, moc se na to netvářili. Na home office už je asi rok a teď přemýšlí, že ji kvůli tomu vyhodí. :nevim:

Elessa
Kecalka 156 příspěvků 01.05.19 06:54

A co zkusit home office treba jen 3× v tydnu tak, ze byste v praci skoncila ve dve a pokracovala na HO doma? Kdyz je prace kvalitne odvedena, je jedno, zda pracujete z domova nebo jste pritomna, pokud ta osobni pritomnost neni z povahy prace nutna. Kolegyni jen proto, ze je na HO, vyhodit nemohou ;)

Camino
Stálice 73 příspěvků 01.05.19 06:57

@Elessa díkes. Zkusím to na ně takhle. 3× týdně by jim to asi až tak vadit nemuselo. Hodím s nimi řeč :hug:

blumen
Hvězda diskuse 49740 příspěvků 01.05.19 07:07

@Camino 3× tydne chodim domu pred 7 a dunguje to, do te doby se stara od 16:30-17:00 tatinek. Dva dny pracuju zkracene. Vikendy volne. Dite 4 roky. Funguje to tak pres 2.

baimoli
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 01.05.19 07:20

Je smutné, jak málo vychází zaměstnavatelé vstříc matkám s dětmi. Zvlášť, když tvoříme tak polovinu zaměstnanců. Jakoby sami neměli děti! Chtělo by to víc flexibilních úvazků :,(

Camino
Stálice 73 příspěvků 01.05.19 07:32

@baimoli jo, taky mě to napadlo. Musím s nimi promluvit

cecetka
Echt Kelišová 8209 příspěvků 01.05.19 07:34
@Camino píše:
@Elessa díkes. Zkusím to na ně takhle. 3× týdně by jim to asi až tak vadit nemuselo. Hodím s nimi řeč :hug:

Uprimne? Prijit mi novy pracovnik UZ po pul roce s takovou zadosti, tak se te zeptam, proc jsi k nam nastupovala. Vedela jsi uz pred nastupem, jaka je pracovni doba a kolik casu ti zabere dojizdeni.

Jinak jako matka te chapu. Jenze z pohledu zamestnavatele jsi toto mela zvazit driv :nevim:

Camino
Stálice 73 příspěvků 01.05.19 07:37

@cecetka tak jasně, že jsem to věděla, ale neměla jsem na výběr. Práci jsem akutně potřebovala (hodně akutně) a sem mě vzali ráz dva. Nic jinýho a za tyhle peníze se nenaskytlo

S.Berankinová
Kecalka 405 příspěvků 01.05.19 07:45
@baimoli píše:
Je smutné, jak málo vychází zaměstnavatelé vstříc matkám s dětmi. Zvlášť, když tvoříme tak polovinu zaměstnanců. Jakoby sami neměli děti! Chtělo by to víc flexibilních úvazků :,(

Ano, přesně tak. Ale obávám se, že budu mít fousatý děti, než toto někdo pochopí. Je spousta maminek, které by šly na částečný úvazek. Ale protože to zaměstnavatel nepodporuje, tak jsou doma na podpoře nebo jiných soc. dávkách. Zaměstnavatelé si stěžují, že mají málo zaměstnanců, přitom mamina by pracovala na 6 hodin nebo 2-3 dny v týdnu a všichni by byli spokojení.

Verun83
Echt Kelišová 9593 příspěvků 01.05.19 08:06

No podminky sis mela vyjednat asi na zacatku, ale co. Ja nastoupila v zari na 7h denne. Dojizdeni 40 min tam 40 min nazpatek. Musim vyzvedavat deti. Ale unavuje me to, a kdyz jsou nemocne, je to stres, protoze zadne velke hlidani nemame. Takze ted jsem se domluvila na polovicnim uvazku. Nastesti mi vysli vstric a na cast prace vzali jeste jinou pani. Mrzi me, ze si tolik nevydelam, ze spis pojedu na ziskavani praxe, ale rikam si, ze to je docasny a treba castecne budu delat z domu.

Zkus to tam probrat, uvidis. Treba najdou reseni, jestli jsou s tebou spokojeny, mohli by vyjit vstric.

Camino
Stálice 73 příspěvků 01.05.19 08:10

Ještě jsem si říkala, že bych to takhle mohla patlat tak rok a potom přejít na živnost (což taky jde). Musela bych se dvakrát rak tolik otáčet a asi mi i praskne hlava, ale zase bych byla pánem svého času.

sediza
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 01.05.19 08:15

Já bych se přestěhovala do Prahy, nebo alespoň do půl hodiny od Prahy a vaše stávajicí bydlení bych pronajala. Což by mohlo pokrýt část nákladů na bydlení, které v Praze budou vyšší. Pokud by to nešlo, žádné peníze by mi nestály za to, abych tu nebyla pro své takhle malé dítě. Já mám 3 vysoké školy a syna 4 roky. Taky jsem upozadila svoji kariéru. Mrzí mě to, ale nedokážu si to představit jinak.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama