Reklama

Jak to bude o prázdninách?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 13:57
Jak to bude o prázdninách?

Zdravím vás všechny a ačkoliv až v listopadu nastoupí syn do školky, už teď mám z toho starosti. Jednak ohledně jeho mamánkovství a nepřizpůsobení se cizímu prostředí a lidem, to bude asi horor, ale o tom nyní ne-e, ale chci se zeptat, jak to bude, když budou prázdniny? Oba budeme chodit do práce, to abysme byl každý s klukem pak sám a druhý v práci, aby to nějak vyšlo a stejně i tak to vycházet asi nebude, prázdnin je hafo a dovolené celkem 8 týdnů v roce. Hlídat nemá kdo jiný. jak to děláte vy, co to máte podobně? dá se v práci vzít např. neplac. volno či jak? Nedokážu si to představit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 47783 příspěvků 03.01.17 14:02

Dovolená na střídačku, kamarádky ( pohlídat vzájemně), příbuzní… Placené příměstské tábory, placené hlídání. Přes léto obvykle frčí alespon část prázdnin školka či možnost do jiné školky v lokalitě. Případně soukromá školka

 
cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 03.01.17 14:04

@misalin Pres prazdniny zpravidla funguji ostatni skolky, kde se deti sbiraji. Takze pokud mate ve meste vice skolek, pozadate si o docasne umisteni do jine skolky, ktera v tu sdobu zavrena nebude.

 
Hadumi
Extra třída :D 13262 příspěvků 03.01.17 14:04

O nás mš funguje o většině prázdnin, letos bylo zavřeno teď o vánočních, jinak jedou snad všechny volna. Loni jsme vánoční řešili tak, že jsme se prostřídali. ono to bez babiček snad ani jinak nejde. Pak případně nějaké kroužky, ale ty stojí celkem dost nebo nějakou hlídárnu.
Neplac. volno není samozřejmostí, záleží na zaměstnavateli.

 
Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 14:05

@misalin Pokud budete mít dobrou školku, tak školky by měla mít otevřeno i přes prázdniny v průbehu školního roku (podzimní, jarní, velikonoční, pololetní) a o velkých prázdnich domluvu s jinými školkami, takže část léta by se dala vykrýt po sběrných školkách.
To je optimální situace, ale jsou i školky, které prostě na tvrdo veškeré prázdniny zavřou Takže tam pomůže maximálně tlak rodičů na zřizovatele.
A jinak prostě placené hlídání - soukromá školky, příměstský tábor pro předškoláky nebo dohoda s nějakou podobně „postiženou“ kamarádkou či maminkou spolužáka bez hlídání.

 
misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 14:06

@Lama Lama Jak jsem psala-malý je hrozný citlivka a s cizími má problém, ale o tom jsem psala už v jiných diskuzích a je to na delší povídání, ale proto tábory, placené hlídání či něco takového nepřipadá v úvahu. boj to bude už v té školce. Kamarádku s dětmi mám jednu a pochybuju, že by se chtěla nervovat s naším klukem, ona má hlídací rodiče v důchodu, takže tam to vzájemné nebude. jediná možnost asi ta místní školka v době prázdnin. i tak to bude naprd, copadk si neprožijem několik let dovolenou všichni spolu, ale jen na střídačku? ach jo. :(

 
misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 14:08

@cecetka BYdlíme na vsi a jen tu jen jedna malá školka.

 
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 47783 příspěvků 03.01.17 14:08
@misalin píše:
@Lama Lama Jak jsem psala-malý je hrozný citlivka a s cizími má problém, ale o tom jsem psala už v jiných diskuzích a je to na delší povídání, ale proto tábory, placené hlídání či něco takového nepřipadá v úvahu. boj to bude už v té školce. Kamarádku s dětmi mám jednu a pochybuju, že by se chtěla nervovat s naším klukem, ona má hlídací rodiče v důchodu, takže tam to vzájemné nebude. jediná možnost asi ta místní školka v době prázdnin. i tak to bude naprd, copadk si neprožijem několik let dovolenou všichni spolu, ale jen na střídačku? ach jo. :(

no, tak to si musíš vybrat, jestli prostě to bude muset kluk zkousnout nebo jestli radši zkousnete oddělenou dovolenou nebo oželítě měsíční výplatu. :nevim:

 
misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 14:11
@Lama Lama píše:
no, tak to si musíš vybrat, jestli prostě to bude muset kluk zkousnout nebo jestli radši zkousnete oddělenou dovolenou nebo oželítě měsíční výplatu. :nevim:

No nějak to bude muset jít no :? Snad by mohl občas zafungovat děda…Kéž by oželit jeden plat šlo..Nebo jak říkal manžel-jít on na neschopenku..

 
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 47783 příspěvků 03.01.17 14:13
@misalin píše:
No nějak to bude muset jít no :? Snad by mohl občas zafungovat děda…Kéž by oželit jeden plat šlo..Nebo jak říkal manžel-jít on na neschopenku..

a strávíš s dítětem léto zavřená doma…

 
Xiraxinek
Generální žvanilka 23008 příspěvků 03.01.17 14:14

U nás ve školce je zavřeno pouze na vánoční prázdniny. Na hlavní je omezený provoz, kdy se vykrývají další školky mezi sebou. Jinak jarní, podzimní apod funguje. Zavřeno na státní svátky.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 14:15
@misalin píše:
@cecetka BYdlíme na vsi a jen tu jen jedna malá školka.

Tak to moc nepočítej s tím, že by měla o prázdninách nějak výrazněji otevřeno, u nás mají tak max 14 dní z celých prázdnin.

 
misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 14:15
@Lama Lama píše:
a strávíš s dítětem léto zavřená doma…

Nemyslela jsem zrovna v létě, ale o jiných prázdninách, pokud by to jinak nešlo..A celý den by zavřený doma určitě nebyl..

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 14:22
@misalin píše:
Nemyslela jsem zrovna v létě, ale o jiných prázdninách, pokud by to jinak nešlo..A celý den by zavřený doma určitě nebyl..

To předem nikdy nevíš, lékař není povinen dát vycházky a spousta jich je ze zásady nedává, když mají pocit, že dotyčný simuluje.

 
Moise
Hvězda diskuse 35340 příspěvků 15 inzerátů 03.01.17 14:23

@misalin do listopadu máš skoro rok, dítě se ti může změnit, to bych až tolik neřešila..
když už teď víš, že oba budete chodit do práce, tak vybírej i školku s ohledem na to.
Třeba aby měla co nejdelší provoz o letních prázdninách. Naše školka funguje ještě prvních čtrnáct dní v červenci a posledních 14 dní v srpnu. Tudíž se o letních prázdninách vykrývá jen ten měsíc. Já jsem to nikdy nevyužila, ale vím, že tam děti chodí, jezdí se koupat, když je hezky a tak. Pro větší děti příměstské tábory..
My třeba využíváme i pomoc v rodině, kamarádi - často míváme jejich děti doma a naopak, když potřebuju, tak se můžu spolehnout, že mám kam upíchnout děti a vykrýt pár plonkových dní..
Dovolenou si vybíráme jen společně :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >


Reklama