Jak to bude o prázdninách?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 13:57
Jak to bude o prázdninách?

Zdravím vás všechny a ačkoliv až v listopadu nastoupí syn do školky, už teď mám z toho starosti. Jednak ohledně jeho mamánkovství a nepřizpůsobení se cizímu prostředí a lidem, to bude asi horor, ale o tom nyní ne-e, ale chci se zeptat, jak to bude, když budou prázdniny? Oba budeme chodit do práce, to abysme byl každý s klukem pak sám a druhý v práci, aby to nějak vyšlo a stejně i tak to vycházet asi nebude, prázdnin je hafo a dovolené celkem 8 týdnů v roce. Hlídat nemá kdo jiný. jak to děláte vy, co to máte podobně? dá se v práci vzít např. neplac. volno či jak? Nedokážu si to představit.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 49928 příspěvků 4 inzeráty 03.01.17 14:02

Dovolená na střídačku, kamarádky ( pohlídat vzájemně), příbuzní… Placené příměstské tábory, placené hlídání. Přes léto obvykle frčí alespon část prázdnin školka či možnost do jiné školky v lokalitě. Případně soukromá školka

cecetka
Echt Kelišová 7636 příspěvků 03.01.17 14:04

@misalin Pres prazdniny zpravidla funguji ostatni skolky, kde se deti sbiraji. Takze pokud mate ve meste vice skolek, pozadate si o docasne umisteni do jine skolky, ktera v tu sdobu zavrena nebude.

Hadumi
Extra třída :D 13670 příspěvků 03.01.17 14:04

O nás mš funguje o většině prázdnin, letos bylo zavřeno teď o vánočních, jinak jedou snad všechny volna. Loni jsme vánoční řešili tak, že jsme se prostřídali. ono to bez babiček snad ani jinak nejde. Pak případně nějaké kroužky, ale ty stojí celkem dost nebo nějakou hlídárnu.
Neplac. volno není samozřejmostí, záleží na zaměstnavateli.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17623 příspěvků 18 inzerátů 03.01.17 14:05

@misalin Pokud budete mít dobrou školku, tak školky by měla mít otevřeno i přes prázdniny v průbehu školního roku (podzimní, jarní, velikonoční, pololetní) a o velkých prázdnich domluvu s jinými školkami, takže část léta by se dala vykrýt po sběrných školkách.
To je optimální situace, ale jsou i školky, které prostě na tvrdo veškeré prázdniny zavřou Takže tam pomůže maximálně tlak rodičů na zřizovatele.
A jinak prostě placené hlídání - soukromá školky, příměstský tábor pro předškoláky nebo dohoda s nějakou podobně „postiženou“ kamarádkou či maminkou spolužáka bez hlídání.

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 14:06

@Lama Lama Jak jsem psala-malý je hrozný citlivka a s cizími má problém, ale o tom jsem psala už v jiných diskuzích a je to na delší povídání, ale proto tábory, placené hlídání či něco takového nepřipadá v úvahu. boj to bude už v té školce. Kamarádku s dětmi mám jednu a pochybuju, že by se chtěla nervovat s naším klukem, ona má hlídací rodiče v důchodu, takže tam to vzájemné nebude. jediná možnost asi ta místní školka v době prázdnin. i tak to bude naprd, copadk si neprožijem několik let dovolenou všichni spolu, ale jen na střídačku? ach jo. :(

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 14:08

@cecetka BYdlíme na vsi a jen tu jen jedna malá školka.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49928 příspěvků 4 inzeráty 03.01.17 14:08
@misalin píše:
@Lama Lama Jak jsem psala-malý je hrozný citlivka a s cizími má problém, ale o tom jsem psala už v jiných diskuzích a je to na delší povídání, ale proto tábory, placené hlídání či něco takového nepřipadá v úvahu. boj to bude už v té školce. Kamarádku s dětmi mám jednu a pochybuju, že by se chtěla nervovat s naším klukem, ona má hlídací rodiče v důchodu, takže tam to vzájemné nebude. jediná možnost asi ta místní školka v době prázdnin. i tak to bude naprd, copadk si neprožijem několik let dovolenou všichni spolu, ale jen na střídačku? ach jo. :(

no, tak to si musíš vybrat, jestli prostě to bude muset kluk zkousnout nebo jestli radši zkousnete oddělenou dovolenou nebo oželítě měsíční výplatu. :nevim:

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 14:11
@Lama Lama píše:
no, tak to si musíš vybrat, jestli prostě to bude muset kluk zkousnout nebo jestli radši zkousnete oddělenou dovolenou nebo oželítě měsíční výplatu. :nevim:

No nějak to bude muset jít no :? Snad by mohl občas zafungovat děda…Kéž by oželit jeden plat šlo..Nebo jak říkal manžel-jít on na neschopenku..

Lama Lama
Hvězda diskuse 49928 příspěvků 4 inzeráty 03.01.17 14:13
@misalin píše:
No nějak to bude muset jít no :? Snad by mohl občas zafungovat děda…Kéž by oželit jeden plat šlo..Nebo jak říkal manžel-jít on na neschopenku..

a strávíš s dítětem léto zavřená doma…

Xiraxinek
Generální žvanilka 23046 příspěvků 03.01.17 14:14

U nás ve školce je zavřeno pouze na vánoční prázdniny. Na hlavní je omezený provoz, kdy se vykrývají další školky mezi sebou. Jinak jarní, podzimní apod funguje. Zavřeno na státní svátky.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64102 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 14:15
@misalin píše:
@cecetka BYdlíme na vsi a jen tu jen jedna malá školka.

Tak to moc nepočítej s tím, že by měla o prázdninách nějak výrazněji otevřeno, u nás mají tak max 14 dní z celých prázdnin.

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 03.01.17 14:15
@Lama Lama píše:
a strávíš s dítětem léto zavřená doma…

Nemyslela jsem zrovna v létě, ale o jiných prázdninách, pokud by to jinak nešlo..A celý den by zavřený doma určitě nebyl..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64102 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 14:22
@misalin píše:
Nemyslela jsem zrovna v létě, ale o jiných prázdninách, pokud by to jinak nešlo..A celý den by zavřený doma určitě nebyl..

To předem nikdy nevíš, lékař není povinen dát vycházky a spousta jich je ze zásady nedává, když mají pocit, že dotyčný simuluje.

Moise
Hvězda diskuse 37702 příspěvků 18 inzerátů 03.01.17 14:23

@misalin do listopadu máš skoro rok, dítě se ti může změnit, to bych až tolik neřešila..
když už teď víš, že oba budete chodit do práce, tak vybírej i školku s ohledem na to.
Třeba aby měla co nejdelší provoz o letních prázdninách. Naše školka funguje ještě prvních čtrnáct dní v červenci a posledních 14 dní v srpnu. Tudíž se o letních prázdninách vykrývá jen ten měsíc. Já jsem to nikdy nevyužila, ale vím, že tam děti chodí, jezdí se koupat, když je hezky a tak. Pro větší děti příměstské tábory..
My třeba využíváme i pomoc v rodině, kamarádi - často míváme jejich děti doma a naopak, když potřebuju, tak se můžu spolehnout, že mám kam upíchnout děti a vykrýt pár plonkových dní..
Dovolenou si vybíráme jen společně :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >