Jak vyřešit- nepřijetí do školky, nehlídací babičky

Anonymní
5.6.21 10:40

jak vyřešit- nepřijetí do školky, nehlídací babičky

Předem prosim o anonimitu- informace o rodině.

Nevím ani, jestli chci nějak poradi, nebo se jen potřebuji svěřit.

Abych nastínila situaci, ve městě, kde bydlíme máme jednu školku a 2 dětské skupiny. Ve školce je i jedna třída pro dvouleté děti. Mladší dceru (2,5) jsem do této třídy hlásila, jelikož v jejích 3 letech (duben 2022) musím zpět do práce. Bohužel se nedostala. Dětské skupiny jsou také plné. Dcera trpí kinetózou, tak vozit ji někam autem nepřipadá v úvahu. Tak teď přemýšlím co teď. Jde mi vlastně o 3 měsíce ( duben, květen, červen), jelikož přes prázdniny to pokryjí dovolené. Moji rodiče jsou již v důchodě, ale nechtějí dceru ty 3 měsíce pohlídat. Mě to strašně mrzí, nenutím je, ale strašně by mi to pomohlo. Vím, že s tím nic neudělám, nevadí mi ani to, že vych zůstala doma déle, ale, že v tom případě přijdu o dobré zaměstnání a to kvůli třem měsícům.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8995
5.6.21 10:42

Ve skolce podej odvolání, nebo se domluv se zamestnavatel na neplaceném volnu. Nebo zkoušej oslovovat průběžně ty soukromy, ono se často stava, že to dítě nezvládne tak se uvolní místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 10:45

Neplacené volno mi dát nechce, práci mi drží jen do tří let. Odvolání podám, ale moc se na to neskládám.

• Citovat
  • Nahlásit
20753
5.6.21 10:48

Najdi si soukromou chůvu. Sice tě to bude stát většinu platu, ale nějak ty tři měsíce překlepete…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
5.6.21 10:56

Zkusila bych se domluvit s rodinou na střídačku třeba s chůvou. Pokud by to nešlo, asi bych opravdu našla, jak je zmíněno, je chůvu - najdete v různých cenových rozpětích, a 3 měsíce by se to dalo možná zvládnout. :)

Dnes je mnoho osvědčených chův, takže bych se rozhodně tomuto nevyhýbala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53485
5.6.21 10:56

Jsem na tom stejně, byť já teda doufám, že to neplacené volno dostanu. A pokud ne, já svou práci zas natolik nemilovala a klině bych těch pár měsíců zůstala doma a pak si hledala novou. V tvém případě bych se zkusila s rodičema domluvit, jestli by nebyli ochotní hlídat třeba 2-3 dny v týdnu, pokud by se jednalo jen o ty 3 měsíce. Co partnerovi rodiče? Zaměstnavatele bych kusila na ty 3 měsíce poprosit o zkrácený úvazek, třeba 4 dny v týdnu. Popřpíadě to samé partner. Aspoň jeden den v týdnu homeoffice, jde-li to. Prostě dát najevo, že já pracovat opravdu chci, ale na ty tři měsíce bych prostě potřebovala úlevu. Rozumný zaměstnavatel by snad mohl vědět, že pustit dobrého zaměstnance jen kvůli tomu, že na něj nebudu tři měsíce „hodnější“ může být dost škoda. Zbytek vykrýt chůvama nebo jiným hlídáním, holt finančně by to bylo nula od nuly pošla, což teda i tehdy, kdybys zůstala neplaceně doma. A v těch dětských skupinách dát vědět, že tvůj zájem stále trvá, takže jakmile se uvolní místo, máš okamžitý zájem. Se státní školkou je to těžké, tam tě vezmou, jen když bude fyzicky místo a pokud nebude mít zájem nikdo, kdo byl v pořadí před tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8082
5.6.21 11:03

Ahoj zakladatelko, byla jsem ve stejne situaci, zkus odvolani, kdyz ani tak neuspejes zkus MS kterou mas po ceste, kdyby nahodou pak uz zbyva bud prijit o misto to jsem take nechtela tak jsem dite dala na par mesicu do soukrome skolky, ceny jsou ruzne, davala jsem tehdy skoro cely plat jen za skolku, ale misto jsem si udrzela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 11:06

Moc děkuji za rady.
Jen doplním.
Home office ani zkrácený úvazek není možný, stejně tak neplacené volno. Do zaměstnání bych se chtěla vrátit, jelikož nejsme velké město a míst zde až tak není. Nad chůvou jsem přemýšlela, mám trochu strach nechat dceru samotnou s někým koho vůbec neznám…vím, že to je hlavně můj problém. Manželovi rodiče jsou už velmi staří a hlídat by nezvládli a moji nechtějí( bratrovi hlídají), klidně bych mamce i zaplatila, jen aby dcerka nebyla s cizím, ale bohužel…

• Citovat
  • Nahlásit
16685
5.6.21 11:07

Soukromá chůva, začněte včas ať je na ni holka zvykla. Sice to bude drahé, ale když to nutně potrebujes nedá se svítit. Případně co dělá chlap? Nemohl by on mít neplacené volno a být s malou doma, pokud bys ty ze své výplaty vše poplatila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53485
5.6.21 11:14

Tak v tom případě opravdu ta chůva, začala bych hledat dost s předstihem, nechat občas pohlídat třeba na pár hodn, poznat se, aby pak už nebyla tak cizí. No a zkusit zapojit muže. Nejde přeci o trvalou změnu, ale tři měsíce. Od vlastních rodičů by mě to teda sakra mrzelo, pokud hlídají sourozenci, ale tobě ani nárazově ve chvíli, kdy tu pomoc opravdu hodně potřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1672
5.6.21 11:19
@Anonymní píše:
Moc děkuji za rady.
Jen doplním.
Home office ani zkrácený úvazek není možný, stejně tak neplacené volno. Do zaměstnání bych se chtěla vrátit, jelikož nejsme velké město a míst zde až tak není. Nad chůvou jsem přemýšlela, mám trochu strach nechat dceru samotnou s někým koho vůbec neznám…vím, že to je hlavně můj problém. Manželovi rodiče jsou už velmi staří a hlídat by nezvládli a moji nechtějí( bratrovi hlídají), klidně bych mamce i zaplatila, jen aby dcerka nebyla s cizím, ale bohužel…

Jak už tady psali jiní. Obětovat peníze na chůvu, ve školce i ve skupinách dát vědět, že pokud by se místo uvolnilo Tvůj zájem trvá. Nemáš nějakou kamarádku, která bude od dubna do června ještě na rodičáku a byla by ochotná za nějaký rozumný obnos dcerku hlídat? To by mohlo vyjít levněji než chůva.
Rodičům bych velice důrazně vysvětlila na koho se mají obrátit až budou cokoliv potřebovat/ na bratra/ a nebála se omezit kontakty na slušnéa stručné minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 11:20

Budu muset asi tu chůvu, no snad se tu něco najde, zatím jsem projela stránky města apod., volala jsem i známým, ale nikdo z nich chůvu neřešil a ani o žádné neví. S rodiči jsem ještě jednou mluvila, ale prostě nepohlídají. Napsala jsem už do těch dvou dětských skupin, že kdyby se něco uvolnilo, tak máme velký zájem. V pondělí podám odvolání do školky. A pak už nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
53485
5.6.21 11:24

Ono to odvolání je spíš o tom, že prokontrolují celý ten rozhodovací proces, spousta administrativy navíc, ale v reálu stejně musí brát děti v tom stanoveném pořadí… U nás se odvolání vlastně ani nedávají, prostě když je někdo dvacátej pod čarou, jak se uvolní místo, obvolávají těch dvacet před ním po pořadí… Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
5.6.21 11:25

A manžel by si vzít neplacené volno nemohl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14307
5.6.21 11:26
@Anonymní píše:
Moc děkuji za rady.
Jen doplním.

Určitě zkus tu chůvu a začni driv, aby sis na ni zvykla i Ty :) Plus bych průběžně obepisovala skolku i dětské skupiny, jestli se neuvolnilo misto. A preckat do léta. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat