Jak zatočit s únavou?

1313
9.7.11 00:32

Jak zatočit s únavou?

Prosím o radu, jak zatočit s únavou…
Připadám si pořád unavená, přestože prcek celou noc spí :-) a vstává kolem 8 hod ráno :-)
Mám teda problém, že se do postele nedokopu dřív jak o půlnoci, každý den si říkám, zítra půjdu spát dřív, ale nejde to.
Jím, si myslím, zdravě. Ale určitě málo piju :-(
Máme režim - snídaně, pak si malý hraje a já cvičím, pak sváča, procházka, oběd, spaní (já málokdy s ním), sváča a druhá delší procházka, hraní, koupání, UM a ve 20 hod už většinou spí.
Nevím, co dělám špatně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17568
9.7.11 00:58

Dokopej se dřív do postele :-D
Jestli jsi unavená, že se ti chce spát, tak opravdu potřebuješ víc spát. Jestli jsi unavená tak celkově, tak to může být počasím, nedostatkem železa, monotónností každého dne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16077
9.7.11 06:12

Zakladatelko, dyť si sama odpovídáš :mrgreen:
Málo piješ, spi i v poledne, a běž spát večer, nemusíš spát,stačí ležet, v klidu bez vnějšího ruchu,ať zrelaxuješ..

může jít i o něco patologického(př. onemocnění štítné žlázy) ale to bys poznala, že se děje něco s tělem..přibírání na váze,pocení a velká únava..je toho víc, i víc nemocí..ale podle mě málo spíš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
9.7.11 07:01

Já bych tak dlouho vzhůru nevydržela, padám už kolem deváté, desáté a jsem šťastná, že můžu jít spát-pokud mě teda naše malá nechá v klidu vyspat. Je hodně živá, takže přes den se nezastavím, jen když spí, a to většinou vařím, uklízím, no a v noci nás často trápí zoubky nebo te'd zrovna rýma. Někdy mám pocit, že už se z té únavy nevyhrabu, ještě v kombinaci s těmi změnami počasí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
9.7.11 07:58

Ahoj, jsi stejný případ jak já, taky padám unavou na pusu a nemůžu se dokopat k tomu abych šla dřív spát :nevim: No a s tím pitím, mě se osvědčilo mít stále u sebe lahev s vodou a denně si říct, že vypiji aspon dvě (má 1,5L), většinou se mi to i podaří :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15306
9.7.11 08:37

Základní problém je to pití.

Můžeš dělat psí kusy a spát třeba celý den, ale bez rozumného pitného režimu únavu neodbouráš - zvlášť teď v létě. Tělo bude stále unavené, protože nemá vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
9.7.11 09:39

jsem na tom úplně stejně. Malej ještě ve 23.00 jí, takže taky chodím spát pozdě. K tomu se v noci budí :zed: . Ale nemyslím si, že bych se cítila ráno nevyspaná, ale spíš celkově unavená. Bude to asi jednotvárností těch dnů. Zkus nasadit hořčík. Mohl by zabrat. Jo a vitamíny (jak já tomu říkám pro vystresované matky) by asi taky nebyly od věci. Třeba Femibion dělá dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.11 11:35

tohle je téma přesně pro mě, taky se cítím pořád hrozně unavená, přes den si lehnout a prospat neumím, v noci malá spí pěkně celou noc bez probuzení teda pokud zrovna nezlobí zuby ale máme kocoura který mě několikrát za noc vzbudí. každopádně i když jdu spát třeba v 10 a spím do rána, vzbudím se utahaná jak kotě.

léčím se na štítku, mám jí vyoperovanou a beru doživotně léky ale unavená jsem pořád ať mám hodnoty dobré nebo špatné. když mám menzes tak to je totální katastrofa, jsem totálně vyšťavená a chodící mrtvola

Nejhorší je že čím víc jsem utahaná tím hůř umím spát a usínat, manža lehne a spí i kdyby trakaře padali, v noci jsem zase spala blbě a teď malá spí a já se hodinu přemlouvala ať usnu ale prd, přes den to nedokážu a v noci to je taky děs a i když není a fakt spím tak stejně se probudím totálně hotová

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.11 11:38

jinak k těm vitamínům jak radíte, no já jsem jednou viděla letáček kde přímo byli nějaký vitamíny pro maminy (ne pro kojící jak bývají) ale bylo tam napsáno že je to pro matky/ženy které mají nabitý den a vydávají hodně energie doma i v práci jenomže si nepamatuju co to bylo za značku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
9.7.11 12:10

Femibion Energetic Mum - je super, s Q10, železem a zinkem, 30 tablet stojí přes 300 Kč, ale podle mě stačí brát obden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
9.7.11 15:10

jo, te je ten můj Femibion pro „vystresované matky“ :lol: :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.11 21:50
veritas píše:
Femibion Energetic Mum - je super, s Q10, železem a zinkem, 30 tablet stojí přes 300 Kč, ale podle mě stačí brát obden.

super tak to se po něm podívám, cena docela mazec ale femík byl vždycky drahej, hlavně když to pomůže, páč někdy jsem fakt chodící mrtvolka a přežívám na kafču a energy drinkách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1313
9.7.11 22:37

Tak pro začátek zkusím víc pít :wink:
Já s malým po obědě nerada chodím spát, protože jsem po té 1,5 hod ještě víc unavená, než kdybych nešla.
Nejvíc jsem čilá ráno (teda až se rozhýbu) a největší krizi mám odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.11 23:35
barique píše:
Tak pro začátek zkusím víc pít :wink:
Já s malým po obědě nerada chodím spát, protože jsem po té 1,5 hod ještě víc unavená, než kdybych nešla.
Nejvíc jsem čilá ráno (teda až se rozhýbu) a největší krizi mám odpoledne.

tak to máme stejný, přes den neumím spát, buď vůbec neusnu nebo na chvilku apak jsem ještě víc unavená takže radši to přes den ani moc nezkouším

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9940
13.7.11 20:49

no tak to se vetřu do klubu, jestli můžu :wink: zrovna řeším totéž-mám dvě děti-viz metříky :-) synek je hodně živý, i když už se trochu zklidnil, ale je takový, že potřebuje neustálou pozornost, dcerka už začíná být taky pěkný fiškus a chce už, abych se jí věnovala, ale dokáže se chvíli zabavít i sama, to potom samozřejmě vařím, uklízím apod…však to každá známe. Manžel samozřejmě chodí z práce až večer, takže je vše na mě. Od porodu nebylo chvilky klidu, nejdřív úřady, pak doktoři, páč malá má ABKM, ale než jsme přišli na to, co jí je, tak furt nějaké běhání po doktorech, vyšetřeních, lékárnách, tři dny ve špitále…pak x rodinných velkých oslav, tak zase ježdění a shánění dárků atd atd atd…samozřejmě všechno na mě, když chlap je furt v čudu. K tomu k smrti nesnáším horko, jak je nad dvacet stupňů, to je pro mě za trest, ale hodně unavená jsem byla už i před těma vedrama.
Jak píšete-malá spí krásně, budí se max. jednou za noc, tp jsme teda vzhůru min. hodinu, pak vstává kolem šesté, pokud se nevzbudí v noci, vstává v pět.Přes den nehrozí se dospat, páč jednak starší už nespává a jednak malá stejně spí tak půl hodiny. Takže teď přes prázdniny když spí malá věnuju se malému apod…když chodí do školky, je to taky celkem lítačka, páč ji máme daleko a celou cestu do kopce, takže když to dám 2× denně s tím kočárem, nemám rozhodně o pohyb nouzi.Takže se přiznávám-ke cvičení jsem se ještě nedostala,páč mi nějak nezbývá sil na to ani myslet, ne tak to realizovat a v tomhle ves´dru to ani nezrealizuju, to už bych odpala opravdu :-) Takže v deset-jedenást večer padám do pelechu na hubu, zatímco už zdřímnutý manža, který vytuhne s malým v pokojíku, příp, si zdřímne po příchodu do práce (respektuju to, jezdí v bagru bez klimy a má tam tak 50°C) se samozřejmě začne dožadovat nějakých manželských povinností,na které já nemám ani pomyšlení :oops: takže už to mezi nama začíná celkem váznout :roll: on je uražený, že já jsem chladná a já se k tomu prostě nemůžu dokopat, páč jsem neustále k smrti unavená a ospalá. Tak jsem taky přemýšlela, že bych zkusila ten Femibion a chtěla jsem zkusit najít nějakou diskuzi, jestli s ním má někdo zkušenosti, jestli opravdu pomůže, není to málo peněz a nerada bych je vyhodila z okna.
Omlouvám se za román :oops: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama