Reklama

Jak zhubnout? Efektivně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 12:37
Jak zhubnout? Efektivně

Dobrý den… je mi 17,5 a vážím 105 Kg. Už mám několik let problémy s obezitou a chtěla bych s tím něco udělat… Nikdy mi to nijak v ničem nezaclánělo a zdravá jsem byla vždy… jen to mám dané po mamince. Také vím že nikdy nebudu krásné hubená jak si přeju, ale chtěla bych se dostat na moji vysněnou váhu 65-70kg. Jsem malá, měřim asi 160 Cm.
Nikdy jsem žádné diety nedržela a když ano tak mi to vydrželo par dnů a bez efektu.
Můj největší hřích je asi sladké pití i když se to snažím omezovat. A nejtěžší věc pro mě je, ze jsem neustále v kolektivu lidi co rádi smažené opečené tučné a s většinou to nic neudělá, pořád stejne hubení jen mě to prostě nedá, projdu kolem čokolády a jsem zase silnější o 5 Kg :D prosím o radu a vase zkušenosti ;) a žádný hate prosím, vím ze jsem měla začít už dřív ale studium a rodina mi to zrovna moc neumožňovala

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 10.08.18 12:52

Low carb strava. Na fb jsou skupiny. Bud zhubnout chces, nebo budes hledat vymluvy. Obezita zdrava neni a driv nebo pozdeji se to projevi. Jsi mlada, melo by to jit snadno.

Denisa56
Kelišová 5942 příspěvků 10.08.18 12:53

Musíš se hecnout, jinak to nezvládneš. Trvalé zhubnutí je o překopání dosavadních návyků. Na tvém místě bych okamžitě úplně vyloučila to sladké pití a smažené, tučné, sladké a taky cokoli z bílé mouky. Ráno k snídani si dej např. celzrnné pečivo s tvarohem a pažitkou a rajčetem, na svačinu jeden kus nějakého vooe, k obědu libové maso s kopcem zeleniny a minimem příloh, na odpolední svačinu bílý jogurt s okurkou, na večeři obodbu oběda. V průběhu den hodně pij, vodu, zelený čaj, zeleninové šťávy… poslední jídlo jez tak tři hodiny před tím, než jdeš spát. Vydrž první tři dny a nejhorší budeš mít za sebou, po týdnu se budeš cítit krásně odlehčená, po dvou týdnech zjistíš, že se ti krapet „zvětšilo“ prádlo, po měsíci se zvaž a uvidíš první úbytky. A to tě nakopne pokračovat dál, na sladký si tou dobou už ani nevzpomeneš. A z vlastní zkušenosti radím - dokud nespadneš na váhu, kterou chceš mít, nehřeš, neodměňuj se něčím smaženým, dortem apod., v takové chvíli člověk snadno sklouzne k tomu - no tak si dám ještě kousek, druhý den ještě… a už se zase vezeš. Vydrž, vyplatí se to. Přidej k tomu pohyb, i kdyby zpočátku jen každodenní procházky svižnou chůzí. Jsi mladá, půjde ti to dobře, nečekej zázraky ihned, vem to jako postupnou vlastní proměnu a dej si cíl, že příští léto bude holka jako lusku. Když zhubneš každý měsíc 3 kila (a to reálné je), máš za rok o 36 kilo míň. A to se vyplatí. Držím ti palce.

Svetluska.Lulu
Kecalka 273 příspěvků 10.08.18 12:54

Ahoj ???? je paráda, že s tím chceš něco dělat!

Našla bych si obezitologa / výživového poradce. Když dostaneš jídelníček, budeš mít něco, o co se můžeš opřít.

Jestli vaří doma rodiče, popros je o spolupráci. Třeba ať nekupují sladkosti nebo to sladké pití.

Ad sladké pití, pokud se ho nedokážeš vzdát, zkus si udělat domácí limonádu nebo ledový čaj. V těch kupovaných jsou takové dávky cukru, že to do domácích nenarveš ani omylem.. A postupně můžeš množství snižovat ;)

Jinak by pomohlo, kdybys popsala co tak ve dne jíš a piješ. Hlavně nevěř nikomu, kdo tvrdí, že máš držet dietu a hladovět :kytka:

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 10.08.18 12:59

Jsi mladá, začni se víc hýbat (kolo, brusle, plavání) a vyškrtni sladké pití, zkus místo toho třeba lemtat vodu s citrónem, s mátou, případně si dávej do vody třeba maliny, jahody, třeba tě to oblbne.
U té čokolády platí, že pokud máš slabou vůli, tak je lepší ji vůbec doma nemít, nebo si zkus koupit nějakou extra hořkou čokoládu, uvidíš, že té nebudeš schopna sníst tolik jako obyčejné mléčné. Někomu pomáhají proti chuti na sladké tabletky chromu.

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 10.08.18 13:21

@Denisa56 s
Spravne rady, jen nevim,jestli je pro ni realne otocit hned o 180 stupnu a byt schopna snidat celozrnne pecivo s tvarohem, ja radim jit na to mene nasilne -z jidel, ktera ma rada, sestavit pomoci Kalorickych tabulek vyvazeny jidelnicek s dostatecnym/sprav­nym mnozstvim kcal. ;) a treba se casem dopracuje i k tomu neochcenemu tvarohu (teda s pazitkou) ;)

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 10.08.18 13:23
@Nmdl píše:
Jsi mladá, začni se víc hýbat (kolo, brusle, plavání) a vyškrtni sladké pití, zkus místo toho třeba lemtat vodu s citrónem, s mátou, případně si dávej do vody třeba maliny, jahody, třeba tě to oblbne.
U té čokolády platí, že pokud máš slabou vůli, tak je lepší ji vůbec doma nemít, nebo si zkus koupit nějakou extra hořkou čokoládu, uvidíš, že té nebudeš schopna sníst tolik jako obyčejné mléčné. Někomu pomáhají proti chuti na sladké tabletky chromu.
:palec:

Lioness34
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 10.08.18 13:36

Chystat si jídlo den dopredu
Hlídat cukry
Jist víc bílkoviny
Každý den pohyb - večer procházky (rychlá chůze) a zvyšovat vzdálenost
Plavat kolo brusle
Pít pouze vodu a dostatečně množství 2,5l denně
Jeden den si nechat v týdnu volno a dat si zakusek a čokoládu klidně ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 13:43

Moc všem děkuji za rady a za podporu!!
Můj denní příjem já cca takový, že nesnídám (vím je to chyba), místo toho si dám třeba v 10 hodin sklenici mléka a nebo si dám ledovou čokoládu co si děláme doma. Je to takový prášek který rozmíchám v mléku. K obědu si dám to co rodiče uvaří a nebo jím minimálně. Odpoledne si ráda utrhnu na zahradě rajčátko a zobu ho třeba s Balkánským sýrem a večer si dám také co je k mání. Nejhorší je že se svým přítelem jsme si denně objednávali k večeři pizzu. A jelikož jsem měla pocit že mi to nestačí tak jsem tu pizzu snedla celou. Teď už to nedělám protože už s přítelem nejsem. Ale když jsem byla tak to byl denně fastfood a jelikož on po tom nepřibíral tak mi to Ani neprislo co za hnusy vlastně jím. Jak říkám nejhorší je to mé sladké pití protože mi prostě chutná. Obyčejnou vodu z kohoutku vypiju když mám opravdu žízeň. Jinak skoro vůbec…
teď čas od času zajdeme s rodinou na oběd nebo na večeři to si dam většinou nějaké těstoviny s masem nejčastěji syrovou omacku to miluji v naši restauraci… Takže tak ;) snad stačí kdyžtak rada odpovim ještě :)

Vendullinka
Kecalka 404 příspěvků 10.08.18 13:45

1. Budeš potřebovat podporu rodiny, především maminky - řekni jí, že chceš něco změnit a když píšeš že to máš po ní, tak by bylo dobré, kdyby se k tobě přidala. Ve dvou se to lépe táhne :hug:
2. Nevol žádné drastické diety, zkus změnit svůj životní styl - nejdůležitější je jídlo (můžu doporučit recepty Břicháče Toma - koupíš v knihkupectví), ale pohyb je také důležitý.
3. Nenechavej se strhnout s kamarády do Fast foodu - zkus jim říci, že chceš zhubnout, snad tě podpoři.

Zkus se podívat na internetu na pořad Jste to, co jíte - mě to dalo moc. Držím palečky, ať se ti to podaří :hug: I když mám vše dobře teoreticky nastudované, tak bojuji s váhou celý život, ale věřím, že pokud máš pevnou vůli, tak to zvládneš :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 13:48

@Vendullinka

Děkuji moc za radu :) :andel:

Lioness34
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 10.08.18 14:32
@Anonymní píše:
Moc všem děkuji za rady a za podporu!!
Můj denní příjem já cca takový, že nesnídám (vím je to chyba), místo toho si dám třeba v 10 hodin sklenici mléka a nebo si dám ledovou čokoládu co si děláme doma. Je to takový prášek který rozmíchám v mléku. K obědu si dám to co rodiče uvaří a nebo jím minimálně. Odpoledne si ráda utrhnu na zahradě rajčátko a zobu ho třeba s Balkánským sýrem a večer si dám také co je k mání. Nejhorší je že se svým přítelem jsme si denně objednávali k večeři pizzu. A jelikož jsem měla pocit že mi to nestačí tak jsem tu pizzu snedla celou. Teď už to nedělám protože už s přítelem nejsem. Ale když jsem byla tak to byl denně fastfood a jelikož on po tom nepřibíral tak mi to Ani neprislo co za hnusy vlastně jím. Jak říkám nejhorší je to mé sladké pití protože mi prostě chutná. Obyčejnou vodu z kohoutku vypiju když mám opravdu žízeň. Jinak skoro vůbec…
teď čas od času zajdeme s rodinou na oběd nebo na večeři to si dam většinou nějaké těstoviny s masem nejčastěji syrovou omacku to miluji v naši restauraci… Takže tak ;) snad stačí kdyžtak rada odpovim ještě :)

Mrkni i na Margit slimakovou hezky o jídle mluví… Brichac tom by ti taky mohl dodat motivaci… Žádné instantní jídla ani pití to bych úplně vynechala a pila jen vodu a ten pohyb víc zeleniny a bílkovin…a určitě popros mamku segru apod - žádné sladkosti doma ono jde fakt o zvyk a musíš si vybrat buď postava a cítit se skvěle a nebo holt bramburky tyčinky apod - jednou tydne bych si nechala volný den…a to byvh si dopřála i tu čokoládu

Svetluska.Lulu
Kecalka 273 příspěvků 10.08.18 14:38

Pokud si dáš k snídani mléko, k obědu normální porci, na svačinu rajče se sýrem a na večeři normální porci, tak možná jíš málo.

Jinak chlapcům prostě spaluje jinak ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 15:31

@Svetluska.Lulu
To si nemyslím jen mám velké skoky, jeden den si dam nálož všeho moc a další den třeba skoro vůbec nic :poblion:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >