Jak zvýšit sebevědomí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 19:49
Jak zvýšit sebevědomí?

Ahoj holky, mám problém, který bych chtěla vyřešit, ale nevím jak sama.. Prostě máte někdo problém s nízkým sebevědomím? Já asi ano, zjistila jsem, že poslední dobou třeba nedokážu jíst před jinými lidmi, nemám ráda když je všude moc lidí, necítím se dobře když jdu například sama po městě a kolem mě chodí partičky lidí v mém věku (je mi 15,za pár dní 16). Prostě necítím se dobře sama mezi cizími lidmi, nelíbim se sama sobě, moje postava, vlasy.. Nebo taky v poslední době mám skoro až deprese z toho, že jsem vysoká, měřím 170cm a skoro všechny mé kamarádky jsou o hlavu menší než já. Prostě stále zpochybňuju sama sebe, často jsem nervózní a nemám ráda cizí lidi.. Děkuji za jakékoliv rady:). Prosím o zachovani anonymity, protože jsou tu uvedeny dost osobní věci, děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LůcaSmith
Kecalka 232 příspěvků 04.01.19 20:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám problém, který bych chtěla vyřešit, ale nevím jak sama.. Prostě máte někdo problém s nízkým sebevědomím? Já asi ano, zjistila jsem, že poslední dobou třeba nedokážu jíst před jinými lidmi, nemám ráda když je všude moc lidí, necítím se dobře když jdu například sama po městě a kolem mě chodí partičky lidí v mém věku (je mi 15,za pár dní 16). Prostě necítím se dobře sama mezi cizími lidmi, nelíbim se sama sobě, moje postava, vlasy.. Nebo taky v poslední době mám skoro až deprese z toho, že jsem vysoká, měřím 170cm a skoro všechny mé kamarádky jsou o hlavu menší než já. Prostě stále zpochybňuju sama sebe, často jsem nervózní a nemám ráda cizí lidi.. Děkuji za jakékoliv rady:). Prosím o zachovani anonymity, protože jsou tu uvedeny dost osobní věci, děkuji.

Sociální fobie jak vyšitá. V tvém zájmu si hned najdi dobrého psychologa :roll: Vím o čem mluvím, mě se k tomu přidala ještě panická porucha, agorafobie a deprese…

Celeste97
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 04.01.19 20:07

Jo něco mám taky :) nesnáším jist před cizíma lidma, vždy si beru jídlo domu, nikdy bych nešla do KFC nebo k číňanům ke stolu :zed: Když jdu po náměstí mám pocit že na mě všichni koukají tak spěchám abych byla rychle pryč…jinak s tou výškou, já mám 174 a jsem hrozně spokojená, moje kamarádky mají kolem 160cm a je „lituju“ :D podle mě je tvoje výška super, modelkovská :mavam:

BloomingGorgeous
Závislačka 2866 příspěvků 04.01.19 20:08

Souhlasim s prispevkem nade mnou - prvni reakce. A vysku mas dobrou, i o pet centimetru vic mi pripada jako ideal, to jen na okraj :kytka:

ivisek85
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 04.01.19 20:09

V tomhle věku jsem na tom byla dooost podobně. Teď je mi jednou tolik a bojuju s tím pořád 8o

Ice79
Závislačka 2640 příspěvků 04.01.19 20:27

Tímto citlivým obdobím si prošel snad každý. Nechápu, proč ti tady někdo radí psychologa. :roll: Sociální fobie. :mrgreen: :zed: Ve tvém věku je málokdo spokojený sám se sebou. Nejsi rozhodně sama. Moje dcera je se svými 160cm zase skoro nejmenší ze třídy (osmačka) a taky to stále řeší. A nejen výšku. Srovnává se s ostatníma holkama, je to normální. :) Důležitá je i podpora rodičů, je třeba vysvětlovat, že každý je jiný, jedinečný, každý má své přednosti, nikdo není horší než ten druhý. Nevím, jaké máš vztahy s rodiči, ale je jisté, že rodina má na sebevědomí dítěte nemalý vliv. Určitě jsi hezká holka a za pár let se tomu, co zde píšeš, určitě zasměješ. Buď sama sebou a na okolí se vykašli. Nikdo se nedokáže zalíbit všem. :mavam:

Tyňule007
Nováček 2 příspěvky 04.01.19 20:39
@Anonymní píše:

Ahoj myslím že tenhle problém znám moc dobře je mi 18 a už jsem se z toho dostala většinou pomáhá když máš někoho blízkého vedle sebe třeba kamaráda nebo kamarádku. S nimi můžeš chodit na obědy a nemusíš se cítit špatně. Když jsi s někým jsi na tom mnohem lépe protože máš někoho kdo tě vždy podpoří. Psycholog podle mě není dobré řešení akorát ti pomotá hlavu a budeš si připadat špatně jen kvůli tomu že k němu chodíš. A jestli si sama nepřipadáš hezká změn se tak aby ses sobě líbila. Začni cvičit obarvi si vlasy nebo se ostříhej. Kup si jiné oblečení a výšku nemusíš řešit už vůbec 170 je nádherná výška a když si dívka která měří 188 najde přítele a připadá si skvělé ty musíš taky :srdce: protože to je hlavní srovnej se s ostatními co jiní mají a co ty ne. Věř mi o tomhle moc vím a tyhle změny jsou hlavní a potkají každou dívku 8)

Lenka0001
Nováček 2 příspěvky 04.01.19 20:43
Začni se mít ráda

Jsi mladá, vše máš ve svých rukou, vše tě teprve čeká. Tak si uvědom, že abys byla v životě šťastná, tak nejvíc na světě musíš milovat samu sebe. Dělej si radost, ber život s nadhledem, usmivej se. To sluší každému nejvíc. A s tím poroste i zdravé sebevědomí.

CHLAP.cz
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 04.01.19 20:57
@Anonymní píše:
Nebo taky v poslední době mám skoro až deprese z toho, že jsem vysoká, měřím 170cm a skoro všechny mé kamarádky jsou o hlavu menší než já.

Za mě Ti můžu napsat, že Tvá výška je naprosto normální a ideální.
Vždy najdeš k době vhodného partnera. To vše ostatní je v tomto věku u někoho také normální. Postupně to vše zvládneš.
Hodně štěstí. :kytka:

Malá nápověda:

http://www.lenkacerna.cz/…-sebevedomi/

http://www.lenkacerna.cz/…edomi-1-dil/

http://www.lenkacerna.cz/…edomi-2-dil/

http://www.lenkacerna.cz/…omi-iii-dil/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 21:02

Moc všem děkuji za rady. Překvapilo mě,že se s tím potýká tolik lidí. Souhrnně tu odpovím na vše na co mám odpověď :D padlo tu jestli mám dobrý vztah a rodiči,ano,mám vždyť tu jsou pro mě ale já v nich necítím takovou oporu a nedokážu se s nima bavit o všem,jsem strašně stydlivá,takže téma před pár lety ohledně první menses pro mě bylo strasny a ani teď s tím nejsem v pořádku,potom toho psychologa..já o tom už několikrát přemýšlela,dřív jsem k němu chodila protože jsem byla šikanovana a už si nechci zažít to jak na mě koukali ostatní skrz prsty,že jsem nějaká nemocná nebo co že chodím k psychologovi… Potom ty vlasy a cvičení, cvičím hodně,dělám gymnastiku,takže se bez toho neobejdu a vlasy jsem už udělala a chce se mi brečet protože to nedopadlo tak jak jsem chtěla a lituju,že jsem to udělala..nebo to s těma kamarádkama,moje nejlepší kamarádka se odstěhovala a k ostatním nemám takový vztah.. každopádně moc děkuju, neuvěřitelně mě to uklidnilo,že s tím mají potíže i ostatní. Moc dekuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 21:04

@CHLAP.cz děkuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 21:05

Ještě bych doplnila,že jsem přírodní blondýna s modrýma očima,takže narážky na to že jsem stvořená jen pro jednu noc a má inteligence je na bodu mrazu slýcham každý den..

CHLAP.cz
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 04.01.19 21:09
@Anonymní píše:
@CHLAP.cz děkuji

Není zač. :kytka:

Pracuj na sobě a změna přijde.

Největší Tvoje výhoda je Tvůj skvělý věk. :palec:

Dělej vše postupně a hlavně se za nic nestyď. Všichni děláme každý den spoustu chyb a tím se učíme. Celý život se učíme.

Přeji Ti krásný a šťastný život. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 21:11

@CHLAP.cz opravdu strašně moc děkuju,moc bych si přála mít víc takových lidí v životě. Také přeji hodně štěstí a ještě jednou, děkuji:).

CHLAP.cz
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 04.01.19 21:14
@Anonymní píše:
Ještě bych doplnila,že jsem přírodní blondýna s modrýma očima,takže narážky na to že jsem stvořená jen pro jednu noc a má inteligence je na bodu mrazu slýcham každý den..

To je jen závist - Jsi patrně krásná no a k tomu mladá.
Když Ti to bude hodně vadit - můžeš být třeba brunetka, ale v tomhle věku o Tebe budou mít kluci velký zájem, když zůstaneš blondýnkou.
Můj skromný názor. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >