Jaké jdou udělat změny v rodném listě dítěte?

Leeenilka
22.12.14 21:15

jaké jdou udělat změny v rodném listě dítěte?

Zdravíčko lidičky
Mám dotaz. Jsem ve třetím měsíci těhotenství a protože já a můj přítel nejsme svoji, musíme jít na matriku aby přiznal otcovství a byl zapsán do rodného listu našeho maličkého. Do rodného listu se krom rodičů uvádí i prarodiče a praprarodiče. Problém je ten, že jsem dítě, které vychovali pěstouni a tak nemám svou maminku která mě vychovala zapsanou ve svém rodném listě, ale mám tam zapsanou onu biologickou osobu (která mi mámou absolutně není a nikdy nebude) a já jí za žádných okolností nechci uvádět do rodného listu svého dítěte. Myslíte, že by to šlo? Otec se přeci také uvádět nemusí. Já ho uvedeného nemám

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24798
22.12.14 21:17

Nechce se mi to jít hledat, ale prarodiče ani prapra tam nejsou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1394
22.12.14 21:18

@Leeenilka prarodiče už se do rodného listu nepíšou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20807
22.12.14 21:18

Jsou tam jen rodice.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3681
22.12.14 21:18

V rl jsou uvedeni pouze rodice, prarodice tam byvali, ale uz dlouho se neuvadi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1394
22.12.14 21:18

@Pipet není to tam, mas pravdu. My to tam ještě máme, ale teď už se to tam nepíše.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24798
22.12.14 21:19

@smudlik.esta Já si vyřizovala nový RL, můj někam zašantročili naši po rozvodu… Tak je tam taky nemám :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Leeenilka
22.12.14 21:20

Ono je ve finále vlastně úplně jedno jestli jde o pra nebo prapra. Musím je uvádět??? :roll:

  • Citovat
  • Upravit
1394
22.12.14 21:20

@Pipet já mám dva:-D starý a nový:-D ztratila jsem ho, pak se záhadne nasel:-D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4982
22.12.14 21:20

Já myslím, že by šlo přepsat přímo i v tvém rodném listě maminku, kterou tam chceš mít. Myslím tím, že tě vychovávala jsi plnoletá tak si podáš žádost o osvojení na soud. Poraď se na sociálce a nebo u nějakého právníka, aby jsi to měla dobře sepsané.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1394
22.12.14 21:21

@Leeenilka vždyť píšeme ze ne

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Leeenilka
22.12.14 21:24

Ok. Na sociálce se určitě poptám… :)

  • Citovat
  • Upravit
552
22.12.14 21:34

Na 100% se prarodiče neuvádí :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
33005
22.12.14 21:35

Prarodiče tam nejdsou. Ale mě přijde, že je to vcelku jedno - i kdyby tam byly, v podstatě je to jen kus papíru. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24
6.1.15 13:56

@Leeenilka

No, nevím, ale můj syn prarodiče v rodném listě nemá, narodil se 2013. Leda by byla změna od roku 2015

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Umožňuje to nová legislativa. Zjistěte podrobnosti.

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová