Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Nechce se mi to jít hledat, ale prarodiče ani prapra tam nejsou.
V rl jsou uvedeni pouze rodice, prarodice tam byvali, ale uz dlouho se neuvadi.
@Pipet není to tam, mas pravdu. My to tam ještě máme, ale teď už se to tam nepíše.
@smudlik.esta Já si vyřizovala nový RL, můj někam zašantročili naši po rozvodu… Tak je tam taky nemám ![]()
Ono je ve finále vlastně úplně jedno jestli jde o pra nebo prapra. Musím je uvádět??? ![]()
@Pipet já mám dva:-D starý a nový:-D ztratila jsem ho, pak se záhadne nasel:-D
Já myslím, že by šlo přepsat přímo i v tvém rodném listě maminku, kterou tam chceš mít. Myslím tím, že tě vychovávala jsi plnoletá tak si podáš žádost o osvojení na soud. Poraď se na sociálce a nebo u nějakého právníka, aby jsi to měla dobře sepsané.
Prarodiče tam nejdsou. Ale mě přijde, že je to vcelku jedno - i kdyby tam byly, v podstatě je to jen kus papíru. ![]()
No, nevím, ale můj syn prarodiče v rodném listě nemá, narodil se 2013. Leda by byla změna od roku 2015
Zdravíčko lidičky
Mám dotaz. Jsem ve třetím měsíci těhotenství a protože já a můj přítel nejsme svoji, musíme jít na matriku aby přiznal otcovství a byl zapsán do rodného listu našeho maličkého. Do rodného listu se krom rodičů uvádí i prarodiče a praprarodiče. Problém je ten, že jsem dítě, které vychovali pěstouni a tak nemám svou maminku která mě vychovala zapsanou ve svém rodném listě, ale mám tam zapsanou onu biologickou osobu (která mi mámou absolutně není a nikdy nebude) a já jí za žádných okolností nechci uvádět do rodného listu svého dítěte. Myslíte, že by to šlo? Otec se přeci také uvádět nemusí. Já ho uvedeného nemám