Jaké pohádky mají rády vaše děti?

3.1.20 14:29

Jaké pohádky mají rády vaše děti?

Ahoj :mavam:

zajímalo by mě, které pohádky (případně postavičky) mají rády vaše děti a co nejvíc čtete před spaním. Můj tříletý syn miluje mašinky a auta, takže máme skoro vše s touto tématikou (což zrovna mě moc nebaví). Ještě vzal na milost Prasátko Peppu, ale zas ho to pustilo. Tak bych si celkem ráda rozšířila obzory, co frčí.. A starý pohádky z našeho dětství mi přijdou dost brutální - nebo to máte jinak?

Díky všem za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1396
3.1.20 14:53

Tak v tomhle věku jsme četli hlavně leporela, krtek frčel, o jabluňce, kam se ztratil nůž, co děláme ve školce, Paleček a spoustu dalších. Teď jsou větší, čteme všechno možné a milují Pejska a kočičku, já to nesnáším číst, podle mě pan Čapek hulil hašiš, když to sepisoval :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
3.1.20 15:06

Syn má rád jednu knížku z Ikei o stenatkach a listicce, pak Kremilka a Vochomurku, Makovou panenku a motýla Emanuela…

Holka Lociku, Ledové království a jiné podobné princezny plus tu Makovou panenku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.20 15:07

@Pantalaimon :-)) Souhlasím, hodně takovýchto starších českých pohádek je docela ujetých:) Ale toho mýho kluka zaujme spíš ten Pejsek a kočička, protože krtek a leporela jsou na něj moc krátký, on vyžaduje delší příběhy, proto už ho pustila ta Peppa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.20 15:10

@welovefashion Jé tak tu knížku z Ikey neznám, my odtamtud máme jen knížky o vlacích:-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55031
3.1.20 15:43

Ahoj. Anička má ráda Šmouly, Požárníka Sama, líbí se jí Tulik a Tinka. A taky se jí líbí Mrazík. 8) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2039
3.1.20 15:48

Pro tříleté se u nás osvědčilo toto:
KNIHY:
O zvědavém štěňátku
https://www.databazeknih.cz/…tenatku-8110

O mráčkovi (doporučuji celou tvorbu Pavla Čecha, až bude prckovi o rok víc, tak třeba Pavoučka Čendu…)
https://www.databazeknih.cz/…ackovi-47098

Krtkova dobrodružství (uvnitř jsou 3 příběhy-Krtek a autíčko, Krtek a paraple, Krtek a kalhoty-není to žádná zkrácená verze, jak píšeš o těch leporelech

Leporela- O jabloňce, Krtek a potopa

V TV:
Chaloupka na vršku, Včelí medvídci, Autíčko s červeným srdcem (starý večerníček z r.87)

Tak to bylo asi nejoblíbenější :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
3.1.20 18:39

@Michaela1110

https://m2.ikea.com/…di-50388348/

Mě se líbí, že to má takové hezké poselství o toleranci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.20 19:56

Vse co se tyka masinek, traktoru, stavebnich stroju atd. Pak O Jablonce, ruzna detska leporela, klasicke pohadky… ted mame od Jeziska Albi tuzku a ta je teda uplne top. Jinak vecer si spis v posteli povidame o tom co ho zrovna zajima…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.20 19:57

Vse co se tyka masinek, traktoru, stavebnich stroju atd. Pak O Jablonce, ruzna detska leporela, klasicke pohadky… ted mame od Jeziska Albi tuzku a ta je teda uplne top. Jinak vecer si spis v posteli povidame o tom co ho zrovna zajima…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat