Impregnace na sportovní oblečení

3HE
22231
3.1.20 00:35

Impregnace na sportovní oblečení

Prosím, poraďte impregnaci na lyžařské oblečení, která funguje…prodává se jich spousta, ale chci koupit na jistotu. Chtěla bych takovou impregnaci, která se dává do praní… Ne jen sprej.
Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1232
3.1.20 01:03

Ahoj, pokud máš někde poblíž Hudy sport, rádi ti tam poradí, je zaměřený na vysokohorskou turistiku, lyže, horolezectvi a tam je impregnace důležitá..Já používám tento sprej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1232
3.1.20 01:05

Promiň nevyhrála se mě fotka…napravim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1232
3.1.20 01:08

Tak nenapravim…je to znacka Grangers (černá lahvicka)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1232
3.1.20 01:13

To je ono, od té značky je i prostředek na prani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
3.1.20 01:38
@35ja píše:
Ahoj, pokud máš někde poblíž Hudy sport, rádi ti tam poradí, je zaměřený na vysokohorskou turistiku, lyže, horolezectvi a tam je impregnace důležitá..Já používám tento sprej

Nemám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8541
3.1.20 06:55

@3HE Hudy Sport má i eshop, pokud budeš potřebovat poradit, mají chat. Prostředky značky Grangers, co psala @35ja, jsem tam našla:

https://www.hudy.cz/…cke-vybaveni?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5189
3.1.20 07:51

@3HE Pokud máte membránové oblečení tak impregnací do praní ho zničíte (naštěstí ne nenávratně, jen ho budete muset tak 10× vyprat a usušit), protože takový typ oblečení je nutné impregnovat pouze ze správné strany membrány, jen pak zůstane paropropustné, impregnací do pračky z něj uděláte prakticky igelit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57495
3.1.20 08:03

https://www.littleshoes.cz/…-carbon-pro/
dávám to na boty i textil s membránou a dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
3.1.20 18:01

@Heivka mám oteplovaky a bundu z Lidlu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5189
3.1.20 19:18

@3HE Tak teď jsem se koukla, ty by membránu mít neměly, ale vzhledem k tomu jak je udělaný vnitřek tak ta impregnace do pračky by mohla docela slušně poškodit tepelné vlastnosti, tohle se mi stalo u jednoho kabátu, byl nehorázně teplý a to i po několika vypráních, dokud jsem ho v pračce neimpregnovala, pak mi v něm byla zima i v +10. Naštěstí škoda nebyla trvalá, ale stejně to už nikdy nebylo ono.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
3.1.20 20:38

@Heivka tak raději koupím povrchovou impregnaci. Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17424
3.1.20 20:46

@3HE zakladem tohoto obleceni je ho moc neprat… Z vlastni zkusenosti, at to kmpregnuji cimkoli, tak se vlastnosti obleceni pranim zhorsuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5189
3.1.20 21:26

@Cuddy Tak tohle je ne moc dobrá rada, vlastnosti se naopak zhoršují když se pere nedostatečně, protože do materiálu se vsakuje pot a s ním sůl, mastnota z kůže a ty společně leptají nepropustnou vrstvu. Častým praním se vlastnosti zhoršují kvůli tomu, že se špatně provádí impregnace. Ta se provádí na rovném povrchu a vrstvy se nanáší tak dlouho dokud se nezačnou tvořit louzičky. Potom je potřeba impregnací tepelně zafixovat, nejlépe v sušičce na šetrný program, žehličkou na nejnižší teplotu, nebo v nouzi fénem na maximální teplotu. Cílem je dosáhnout teploty mezi 35-45°C. Po takové impregnaci efekt vydrží 10-15 praní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
4.1.20 16:54
@Heivka píše:
@Cuddy Tak tohle je ne moc dobrá rada, vlastnosti se naopak zhoršují když se pere nedostatečně, protože do materiálu se vsakuje pot a s ním sůl, mastnota z kůže a ty společně leptají nepropustnou vrstvu. Častým praním se vlastnosti zhoršují kvůli tomu, že se špatně provádí impregnace. Ta se provádí na rovném povrchu a vrstvy se nanáší tak dlouho dokud se nezačnou tvořit louzičky. Potom je potřeba impregnací tepelně zafixovat, nejlépe v sušičce na šetrný program, žehličkou na nejnižší teplotu, nebo v nouzi fénem na maximální teplotu. Cílem je dosáhnout teploty mezi 35-45°C. Po takové impregnaci efekt vydrží 10-15 praní.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama