Jaké vlastnosti vám vadí na ostatních, a které naopak oceňujete?

94
9.9.21 10:46

Jaké vlastnosti Vám vadí na ostatních, a které naopak oceňujete?

Ahoj, zakládám téma jen tak ze zvědavosti.

Jaké vlastnosti Vám nejvíce vadí na ostatních, a které naopak nejvíce oceňujete?

Já si na ostatních nejvíce cením tolerance, empatie, vnitřní slušnosti…a obecně když je člověk prostě,,hodný".

Naopak nemám ráda aroganci, přemrštěné sebevědomí, zákeřnost, rychlé odsudky a uznávání jen svého názoru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32449
9.9.21 11:05

Vážím si upřímnosti, pracovitosti, mám ráda lidi veselý, usměvavý, oceňuju finanční gramotnost, jak se říká :palec:
Nesnáším, když se se mnou někdo do krve hádá. Nemá pravdu, a když se tak ukáže, tvrdí, že to myslel jinak 🤯 😤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7591
9.9.21 11:08

Nesnáším aroganci, namyslenost.. prostě velke nezdravé sebevedomi, agresivitu. Co se mi na ostatních lidí je upřímnost, a hlavně když člověk umí podpořit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
9.9.21 11:30

@Fiducia Také si vážím upřímnosti, jen to nesmí být taková ta upřímnost za každou cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
9.9.21 11:31

Nemám ráda nezodpovědnost, nedochvilnost, aroganci, faleš, sebestřednost, agresivitu a když mi někdo vnucuje svoje názory za každou.

Naopak oceňuji upřímnost, empatii, pracovitost a moudrost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3637
9.9.21 11:34

Čím jsem starsi, tim vice oceňuju zdrave sebevedomi. S takovymi lidmi je snadne vyjit, protoze si kazdou pitomost neberou osobne, nesrovnavaji se chorobne s ostatnimi, nemaji pocit, ze jim nekdo, neco, život cokoli dluží. Umeji neagresivne a jasne formulovat sve pozadavky na ostatni a zaroven neberou ukorne, kdyz se neco chce po nich.

Nerada se stykam s lidmi zakernymi, malichernymi, lháři a chorobne lakotnymi. A samozrejme zakomplexovanymi 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9159
9.9.21 11:46

Nemám ráda ufňukánky a hypochondry, pesimisty, nekomunikativní lidi, chytré (hloupé) lidi (většinou inženýry). Naopak mám ráda upřímnost (co na srdci, to na jazyku), výřečnost, spontánnost, kreativitu, vtipnost, ironii a sarkasmus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
9.9.21 12:25

Nemám ráda namyšlené, netolerantní, ukecané, snobské, hyperaktivní a přehnaně pozitivní lidi.

Mám ráda dobrosrdečné, vstřícné, klidné a empatické lidi (zároveň, však oceňuji i racionální typy, jelikož jsem sama občas až přehnaně emocionální).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
9.9.21 12:39

Oceňuji lidi uvážlivé, přemýšlivé a věčně zdravě pochybující. Hrozně se mi, hlavně u chlapů, líbí stoicismus. Chtěla bych umět nejednat v panice :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
9.9.21 12:54

A u některých lidských vlastností (např. vztahovačnost a negativismus) cítím, že jimi dotyčný strádá víc než okolí a je mi takových lidí obecně líto, ale přesto mě při osobním kontaktu štvou, za což se potom cítím trošku provinile.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7591
9.9.21 13:05
@FlorenceF Jenkins píše: Čím jsem starsi, tim vice oceňuju zdrave sebevedomi. S takovymi lidmi je snadne vyjit, protoze si kazdou pitomost neberou osobne, nesrovnavaji se chorobne s ostatnimi, nemaji pocit, ze jim nekdo, neco, život cokoli dluží. Umeji neagresivne a jasne formulovat sve pozadavky na ostatni a zaroven neberou ukorne, kdyz se neco chce po nich.Nerada se stykam s lidmi zakernymi, malichernymi, lháři a chorobne lakotnymi. A samozrejme zakomplexovanymi 8)

V první části jsi skvěle popsala meho manzela. S přibývajícími roky je to čím dál horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1884
9.9.21 13:19

Já si na lidech nejvíc cením empatie a otevřené mysli, spravedlivosti, inteligence, laskavosti. Líbí se mi, když mají lidé blízko k přírodě a zvířatům, dokážou vystoupit ze své komfortní zóny a cíleně to někdy vyhledávají. Lidé s aktivním stylem života, co se starají o své zdraví. Vášniví, bez předsudků a s čerty v očích :srdce:
Naopak mi vadí lidé svázaní stereotypy, co nevidí ani na špičku vlastního nosu, s nenávistí ke všem, co věci vidí jinak než oni. Lidé, co mají touhu za každou cenu urazit a ublížit. Egoisté, lidé, co hodně lpí na pořádku, majetku, penězích. Lidé, co jdou vždy cestou nejmenšího odporu. Hlupáci, sobci, lidé bez empatie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2958
9.9.21 13:39

Vadi mi lide sebestredni, lidi, co mluvi „na me“ o sobe, ale nekdy se ani nezeptaji, jak se vubec mam ja. A az jak se vypovidaji a ja mam nejaky prostor neco rict, tak „vypnou“ a klidne treba v polovine toho, kdy jim neco vypravim, vytahnou telefon zkontrolovat treba Facebook. Mam v okoli 2 takove exemplare, ja treba i prestanu uplne mluvit a oni to ani nezaregistrujou. Nebo v pulce vety zmeni tema, aby to opet bylo o nich. Nejvetsi prca je, ze tito 2 lide si casto stezuji jeden na druheho, protoze jim ten druhy „nevenuje dostatecnou pozornost a neustale chce mluvit jen o sobe“. :lol: Jinak nesnasim, kdyz lidi nedokazou uznat chybu a hodi to na druheho, obecne nemam rada manipulatory a lidi, co maji tendence vyuzivat dobrosrdecnosti jinych. Taky mi vadi pomlouvaci, co radi vytvari drama. :pocitac:

Mam rada lidi s pozitivnim pristupem, lidi empaticke a se smyslem pro humor, co se neberou moc vazne a lidi dobre citelne, co si na nic nehraji a clovek vi, na cem s nima je - jsou uvolneni a nemaji potrebu se nejak hlidat. Ocenuji spolehlivost. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8950
9.9.21 13:43

Ocenuju, nebo dobre se citim s lidmi, kteri maji charakter, uprimnost, laskavost, soucit, soucit ke zviratum, tvorivost, velkorisost, citlivost, originalitu, nekonvencnost, nekonformitu, proste jdou svou jedinecnou cestou a klidne at jsou povazovani za blazny…pak taky ocenuju spiritualitu, ale tim nemyslim prislusnost k nabozenstvi, ocenuju vnimavost, intelektualni zvedavost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32449
9.9.21 15:41
@Kristi93 píše:
@Fiducia Také si vážím upřímnosti, jen to nesmí být taková ta upřímnost za každou cenu.

Myslíš nevyžádaný komentáře? To podle mě není upřímnost :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat