Jaký fotoaparát pro začínající fotografku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikocka
Kecalka 163 příspěvků 02.09.19 00:23
Jaký fotoaparát pro začínající fotografku?

Ahoj!
Prosím o rady zkušenější fotografy.
Jsem amatér, ráda bych si pořídila z druhé ruky pro začátek lepší foťák. Nejdříve pro focení přátel, oslav - později bych ráda nějaké zakázky. Mám na výběr z kompatních foťáku Nikon CoolPix L330, nebo PANASONIC LUMIX DMC-FZ35.
Poradí mi tu někdo prosím?
Děkuji moc za rady :)))

Reakce:
Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 18248 příspěvků 02.09.19 04:54
@Nikocka píše:
Ahoj!
Prosím o rady zkušenější fotografy.
Jsem amatér, ráda bych si pořídila z druhé ruky pro začátek lepší foťák. Nejdříve pro focení přátel, oslav - později bych ráda nějaké zakázky. Mám na výběr z kompatních foťáku Nikon CoolPix L330, nebo PANASONIC LUMIX DMC-FZ35.
Poradí mi tu někdo prosím?
Děkuji moc za rady :)))

Nejdřív bych investovala do dobrého kurzu od profesionála. Dobrý foťák nevyfotí dobré fotky. Chce to oko.

svapi
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 02.09.19 06:11

Není to odpověď na tvou otazku, ale proc kompakt?

a12
Hvězda diskuse 38406 příspěvků 02.09.19 07:06

No ja si myslim, ze jestli bys chtela do budoucna nejakou zakázku tak to asi bude chtít zrcadlovku, nevim, ja mam podobnej typ fotaku ale uz starsi.. Fotky do rodinnyho alba to udela hezky, ale jestli to udela nejaky super fotky za ktery by mel člověk platit..
Ale pokud si dobra a mas pro to cit, tak treba jo, nevim :nevim:

K0čka
Povídálka 43 příspěvků 02.09.19 08:19

Na bezne foceni oslav takove fotaky staci. Pokud chces fotit zakazky (svatby, portrety atd) doporucuji investovat do poradneho fotaku. Podle specifikaci co ten nikon coolpix, co panasonic lumix nejsou delane na profi foceni. Nevim jestli mas za sebou nejaky kurz, ale taky je potreba umet postprodukci. :kytka:

Uživatel je onlineJTom
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 02.09.19 15:21

Ani jeden z vybraných se pro vážnější práci nehodí. Nikon nemá hledáček, žádný nemá sáňky na blesk.
Pro začátek si kup nějakou starší zrcadlovku Canon nebo Nikon a blesk s TTL řízením. Foťák se základním objektivem koupíš do pěti tisíc, blesk můžeš koupit v Číně. Padělek Speedlite nebo Yongnuo tam koupíš za tisíc. Až se naučíš fotit, dál si s výběrem poradíš sama. Nejdřív ale doporučuju půjčit si v knihovně nějakou literaturu o reportážní fotografii, kde se dočteš o kompozici, svícení, korekcích expozice a teplotě barvy, aby vůbec věděla, jaké vlastnosti takový foťák má mít.

Nikocka
Kecalka 163 příspěvků 02.09.19 19:13

Aha, dobře. Děkuji za názory :)
Kouknu po zdrcadlovkách.

roothaan
Nováček 7 příspěvků 02.09.19 22:11

@Nikocka
Na běžné kamarádské focení oslav a párty bude kterýkoliv z těchhle foťáků vhodný. Každý bude mít nějaké výhody, nějaké nevýhody, které posoudíš až se trochu s focením seznámíš. Jako první foťák bych si některý z nich asi koupil.

Focení zakázek není zrovna aktivita ani pro začátečníka ani pro takovouhle třídu foťáků. Jenže na focení zakázek mluvíme o jiné cenové kategorii jak foťáků, tak objektivů. Tam již výbava závisí od toho, jaké zakázky člověk fotí.

Možná si vyber něco z toho, o čem píšeš a za pár let, až si ujasníš, co a jak Tě baví fotit, co Ti jde a co Ti nejde, zjistíš, v čem Tě ten foťák omezuje a za jaký jiný jej vyměnit. Zrcadlovky a příslušné objektivy již nejsou univerzální a když je člověk kupuje, měl by trochu vědět, co od toho čekat. U těchhle kompaktů si můžeš užívat, poznávat a učit se.

Nikocka
Kecalka 163 příspěvků 03.09.19 07:53

Ještě jestli tedy mohu poprosit o názor. Mám možnost zakoupit digitalni zrcadlovku Panasonic FZ50. Pro začátek by byla vhodná? Díky moc za rady zkušenějších :))

Uživatel je onlineJTom
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 03.09.19 11:46

Je to lepší volba, než předešlé, je to ale model z roku 2006, na dnešní dobu s nízkým rozlišením. Neumím posoudit, jak se dá na elektronický hledáček ostřit. Neumožňuje připojení TTL blesku. Cena by měla být do 3 tis.
Na základní učení bude stačit, je ale potřeba si uvědomit, že při reportážní fotografii se bez blesku neobejdeš a TTL řízení významně zjednodušuje obsluhu. Bohužel není kompatibilní, každý výrobce má své a nejlevnější jsou pro Canon a Nikon. Spíš tedy doporučuju pravou zrcadlovku od nich i když bude o pár tisíc dražší.

janarosakova
Nováček 4 příspěvky 05.09.19 14:32

Pokud jsi začátečník, tak to chce najít někoho kdo fotí a trochu ti vysvětlí základy. Jinak na začátek je asi jedno, který z těch foťáků si koupíš. My máme doma například Kodak a fotí se s ním dobře.

Váš příspěvek
Reklama