Jarní čtenářské bingo 2018

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fazulina
Závislačka 3063 příspěvků 20.03.18 18:07
Jarní čtenářské bingo 2018

Ahojte,
po zimním odpočinku a bingu se můžeme naladit na jaro u nové sady témat ke čtení.

Jarní bingo startuje dnes, tedy 20.3.2018 (první jarní den) a končí 20.6.2018 o půl­noci.

Pro zopakování: Do binga se lze zapojit kdykoliv během jara a počítají se knihy přečtené v tomto období. Tato diskuze slouží k jejich nahlašování, sdělování dojmů z přečtených knih, apod. Já budu evidovat Vaše „úlovky“ do tabulky .

Generátor čísel vylosoval ze seznamu , který založila @Jahlina v zimním bingu a je rozšířen o další navržená témata, tato nová témata:

1. Kniha s jednoslovným názvem
2. Kniha, která má víc než jednoho vypravěče
3. Jihoamerický autor
4. Český autor píšící v cizině / cizí autor píšící u nás
5. Kniha s válečnou tematikou
6. Severská krimi
7. Francouzsky píšící autor
8. Kniha psaná pod pseudonymem
9. Kniha, kde je hlavní hrdina uniformovaný - MUSÍ mít uniformu (voják, policista, četník, pošťák, hasič, železničář, záchranář…)

Myslím, že některá témata jsou výzvou:-) a těším se na případné tipy, já taky pár tipů přidám.

Tady si můžeme tipy sdílet.

Příspěvek upraven 27.03.18 v 19:53

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18874 příspěvků 20.03.18 18:20

Oooo, tak to prubnu s vámi :)
Takhle hned na první dobrou, nebudu mít problém se severským autorem, francouzským autorem, jednoslový název jsem zrovna dnes vytáhla (Nespavost od Albertse Belse :), ani válečná tématika, tu mám ráda (y).
Víc než jeden vypravěč už mám v hlavě skvělý tip :dance: je to knížka na kterou se chystám už pár měsíců…

Fazulina
Závislačka 3063 příspěvků 20.03.18 18:30
@Mar__tanka1983 píše:
Oooo, tak to prubnu s vámi :)
Takhle hned na první dobrou, nebudu mít problém se severským autorem, francouzským autorem, jednoslový název jsem zrovna dnes vytáhla (Nespavost od Albertse Belse :), ani válečná tématika, tu mám ráda (y).
Víc než jeden vypravěč už mám v hlavě skvělý tip :dance: je to knížka na kterou se chystám už pár měsíců…

Super, kdyžtak, pokud budeš chtít, napiš tipy do toho dokumentu v úvodním příspěvku:-).

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 20.03.18 18:34

Jdu do toho :-) Koukla jsem do knihovny a vytáhla jsem Zvonokosy. Vadí, že jsem ji už četla? Já ji ráda čtu znova a znova :-D s tím víc než jedním vypravěčem nevím, jestli na něco přijdu… hodíte sem nějaký tip?

Fazulina
Závislačka 3063 příspěvků 20.03.18 18:40
@anivbl píše:
Jdu do toho :-) Koukla jsem do knihovny a vytáhla jsem Zvonokosy. Vadí, že jsem ji už četla? Já ji ráda čtu znova a znova :-D s tím víc než jedním vypravěčem nevím, jestli na něco přijdu… hodíte sem nějaký tip?
¨
Pokud ji přečteš znovu, tak nevadí:-). Tipy sem klidně každý dávat může, v úvodním příspěvku je i dokument, kde to můžeme sdílet, ať to tady nehledáme.

Jahlina
Kecalka 468 příspěvků 20.03.18 18:44

Ahoj, tak se tu hlásím a jdu si projít hromádku knih, co mám doma k přečtení. A už vidím, že tu mám Tmu od Miniera, která se hodí hned do dvou kategorií. :D A severskou krimi taky nebude problém obsadit. Koukám, že tentokrát nemáme žolíka, ale nevadí…

Fazulina
Závislačka 3063 příspěvků 20.03.18 18:52
@Jahlina píše:
Ahoj, tak se tu hlásím a jdu si projít hromádku knih, co mám doma k přečtení. A už vidím, že tu mám Tmu od Miniera, která se hodí hned do dvou kategorií. :D A severskou krimi taky nebude problém obsadit. Koukám, že tentokrát nemáme žolíka, ale nevadí…

Ahoj, no přiznám se, že jsem na žolíka zapomněla, ale myslím, že to nevadí:-))).

Zuzi.Woody
Stálice 55 příspěvků 20.03.18 19:03

Ahoj. Určitě se znovu zapojím :lol:. Super témata. Jsem zvědavá co objevím za autory u témat č.3 a 4 :).

Fazulina
Závislačka 3063 příspěvků 20.03.18 19:13
@Zuzi.Woody píše:
Ahoj. Určitě se znovu zapojím :lol:. Super témata. Jsem zvědavá co objevím za autory u témat č.3 a 4 :).

Tipy na jihoamerické tady:
http://www.lightpoint.cz/…u-v-cestine/

Zuzi.Woody
Stálice 55 příspěvků 20.03.18 19:22
@Fazulina píše:
Tipy na jihoamerické tady:
http://www.lightpoint.cz/…u-v-cestine/

Děkuji :). Také jsem se už koukala. Myslím že už mám vybráno :D

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18874 příspěvků 20.03.18 20:26

@Fazulina už jsem je tam dopsala :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18874 příspěvků 20.03.18 20:29

@anivbl už jsem dala tip do toho dokumentu ze zakládajícího příspěvku Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/…testi-310093?…
Je to jeden příběh, kdy se knížka čte jakoby ze dvou stran. Jednou to vypráví holka, jednou kluk a podle toho, kterou si vybereš jako první, tak ten příběh má úplně rozdílný náhled ;)

JIVaJaH
Kecalka 385 příspěvků 20.03.18 21:55

Všechny zdravím a hlásím se k jarnímu čtení! Kategorie vypadají sympaticky, ráda se začtu. :D

baccata
Kecalka 329 příspěvků 20.03.18 22:00

Taky se hlásím :)

baccata
Kecalka 329 příspěvků 20.03.18 22:07

@Fazulina Ja mam jeden asi hloupy dotaz, ale Adler Olson, dansko, bere se to jako severska krimi?

Příspěvek upraven 21.03.18 v 08:26

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Nejasnosti kolem smrti Václava Glazara. Kamarád popsal hrůzné podmínky v hospici

Zanedbali pracovníci kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné péči o náhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Reklama