Je etiketa důležitá, nebo je to archaismus?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
9373
13.12.16 21:45

@majdula1 My měli jinou pomůcku - v 6. pádě 3 písmnenka - mně (to jsme si nějak asi pamatovaly - jako my děti ) a v jiných pádech - kde se dá říct mne, tak bude mě a kde se dá říct mi, tak bude mně. Tedy spravedlivě rozdělený počet písmenek - 3 + 2, nebo 2 + 3. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9373
13.12.16 21:59

Ty mnemotechnický pomůcky jsou hustý :lol:. Teď jsem ještě našla jednu ještě víc vychytanější - když se dá říct dvojslabičně Vaš-ka, tak mě a když se dá říct trojslabičně Vaš-ko-vi, tak mně. Teď se dá pomocí strýčka googla zjistit úplně všecko. S takovým přístupem k informacím musejí mít dneska školáci samý jedničky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
610
13.12.16 22:38
@Lenisha píše:
@glitterballUf, no to je síla. Tak to už bych se od ní taky začínala lehounce distancovat. Ale jak tak na to tady koukám, hodně snach má problém se svou tchýní.

A hodně tchýni se snachami. Ale tak ta moje je opravdu extrém po všech stránkách, takže se od ní distancovalo více lidí. Včetně partnera a syna…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová