Je to nadměrné pití?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
36556
8.7.18 13:25
@Ou píše:
To je klasická situace, která se stává každému kdo už na svým pitím ztrácí kontrolu. Základním znakem je, že si nic takového nechce přiznat, lže sám sobě a pokouší se to před okolím maskovat.

To je zase od tebe citát jako z knihy :lol:
90% Čechů pije, žijeme prostě na hraně :mrgreen:
Většina z nás to zvládá, někteří z nás do toho spadnou. :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
8.7.18 13:31
@Ou píše:Pokud ne - pokud to nezvládneš vydržet a nebo si najdeš sebelepší důvod, proč ten test nemůžeš zkusit, máš s alkoholem problém a velmi pravděpodobně začíná alkohol přírat kontrolu nad tebou.

Tohle u nás, myslím v Česku, příliš neplatí. :think:
Většina lidí by tě s takovým testem poslala ho háje, a přesto se nedá říct, že by všichni měli problém.

Alkohol tady patří ke kultuře (dáme dvojku, pojď, připijeme Béďovi, odchází do důchodu). My jsme jednou drželi s kolegou suchý únor a nejtěžší bylo právě odmítat to společenské pití. Lidi to vnímají negativně (u něj, o mně si všichni mysleli, že jsem těhotná :mrgreen: ).

V praxi se alkáč pozná spíš podle toho, že mu pití působí problémy - rodinné, pracovní, zdravotní…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
71
8.7.18 14:08

@Kobliha51 tak 3-4 pivka, jak kdy..ano temer kazdy vikend

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
71
8.7.18 14:11

@Sůvička80
Spis o vikendu si dame patek sobota a ted kdyz bylo volnicko, tak i ty 3 :nevim: ale neni to tak ze bych se opila do nemoty..jeden den vic pak treba jen dve pivka… :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21593
8.7.18 14:17
@Bábrdl píše:
Tohle u nás, myslím v Česku, příliš neplatí. :think:
Většina lidí by tě s takovým testem poslala ho háje, a přesto se nedá říct, že by všichni měli problém.

Alkohol tady patří ke kultuře (dáme dvojku, pojď, připijeme Béďovi, odchází do důchodu). My jsme jednou drželi s kolegou suchý únor a nejtěžší bylo právě odmítat to společenské pití. Lidi to vnímají negativně (u něj, o mně si všichni mysleli, že jsem těhotná :mrgreen: ).

V praxi se alkáč pozná spíš podle toho, že mu pití působí problémy - rodinné, pracovní, zdravotní…

to patri i ve Finsku nebo Rusku a mas pocit, ze to je OK? Soucasti finske kultura je se ozrat tak, ze absolutne nevis, kde ses posral a poblil a kdo za tebe zaplatil ucet a jeste to povazuji za absolutne cool, takze jen co se blizi patek, tak uz se tesi, jak se pres vikend sesekaji pod obraz bozi.

Nadmerny konzum alkoholu v CR je mozna bezny, ale rozhodne to neni OK a neni to neco, co by se melo brat na lehkou vahu… cili nechapu tvuj uvolneny postoj k te tematice. Nemas nahodou s tim trosku problem sama, kdyz to tu tak branis?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
24138
8.7.18 15:09
@Bábrdl píše:
To je zase od tebe citát jako z knihy :lol:
90% Čechů pije, žijeme prostě na hraně :mrgreen:
Většina z nás to zvládá, někteří z nás do toho spadnou. :think:

Copak? Na něco to brnká?

To že chlastají všichni ostatní, neznamená že člověk s tím nemá problém.

A teda vylejvat se mizerným alkohole, aby člověk nemusel čelit realitě svého života není život na hradně - to je zbabělost.

Kdo mě pošle do háje s testem a začne se hledat výmluvy, ten nemá svůj život pod kontrolou.

Váš život. Vaše rozhodnutní. Vaše vztekání se, když někdo poukáže na to, že to jde jinak.

Ne, nechci po nikom aby byl abstinent, pokud není vyloženě alkoholik. Jde pít zodpovědně. Ale první krok je počítat s tím, že to prostě není jen tak lážo plážlo co se v prostředí, kde se všeobecně pije moc, zvládne levou zadní

Ale kdo nevydrží nepít jeden blbej měsíc, nemá chlast pod kontrolou. I kdyby se na hlavu postavil.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
8.7.18 15:12
@warita píše:
to patri i ve Finsku nebo Rusku a mas pocit, ze to je OK? Soucasti finske kultura je se ozrat tak, ze absolutne nevis, kde ses posral a poblil a kdo za tebe zaplatil ucet a jeste to povazuji za absolutne cool, takze jen co se blizi patek, tak uz se tesi, jak se pres vikend sesekaji pod obraz bozi.Nadmerny konzum alkoholu v CR je mozna bezny, ale rozhodne to neni OK a neni to neco, co by se melo brat na lehkou vahu… cili nechapu tvuj uvolneny postoj k te tematice. Nemas nahodou s tim trosku problem sama, kdyz to tu tak branis?

8o Fí, ostrá reakce. Spíš mi připadá, že máš ve svém okolí někoho, kdo má problém s alkoholem a ubližuje ti to. Je mi to líto, ale moje vina to není.

Já jsem jen popisovala realitu, kterou může každý vidět kolem sebe. :nevim: Alkohol v Česku trvale nepije 2,6 procent dospělých obyvatel. Když připočítáš lidi, co se nanapili poslední rok kvůli kojení, těhotenství nebo jiných zdravotních důvodů, je jich asi deset procent dospělých.

Českým zvykem je pít (nebýt abstinent), ale očekává se od tebe, že to udržíš na uzdě. Což většina lidí, jak vidno, dokáže.

Pokud ale fakt pít nechceš, nikdo tě přeci nutit nebude. I když určitý společenský tlak existuje, to je fakt. Už slovo „suchar“ napovídá, že se tady úplná abstinence nebere jako plus. (Jak říkám, popisuju realitu, ne ideální svět).

Příspěvek upraven 08.07.18 v 15:16

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
8.7.18 15:15
@Ou píše:
Ale kdo nevydrží nepít jeden blbej měsíc, nemá chlast pod kontrolou. I kdyby se na hlavu postavil.

S tím souhlasím. :nevim: Kdo nevydrží, když musí.

Jen říkám, že tady by se ti na takový test většina lidí vykašlala. Vím to, protože jsme je tehdy zkoušeli s tím kamarádem přesvědčit (bylo to z určitých pracovních důvodů, nějaká kampaň „suchý únor“, to je fuk) a nakonec jsme nepili jen my dva.

A přesto ti kolegové, co to odmítli dál normálně žijí, normálně fungují atd.

Takže jsem tím chtěla říct, že to, že ti takový test někdo odmítne, není ještě, přinejmenším v zemi s 90% lidí užívajících nějakým způsobem alkohol, důkaz, že s tím alkoholem mají problém.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21593
8.7.18 15:26
@Bábrdl píše:
8o Fí, ostrá reakce. Spíš mi připadá, že máš ve svém okolí někoho, kdo má problém s alkoholem a ubližuje ti to. Je mi to líto, ale moje vina to není.

Já jsem jen popisovala realitu, kterou může každý vidět kolem sebe. :nevim: Alkohol v Česku trvale nepije 2,6 procent dospělých obyvatel. Když připočítáš lidi, co se nanapili poslední rok kvůli kojení, těhotenství nebo jiných zdravotních důvodů, je jich asi deset procent dospělých.

Českým zvykem je pít (nebýt abstinent), ale očekává se od tebe, že to udržíš na uzdě. Což většina lidí, jak vidno, dokáže.

Pokud ale fakt pít nechceš, nikdo tě přeci nutit nebude. I když určitý společenský tlak existuje, to je fakt. Už slovo „suchar“ napovídá, že se tady úplná abstinence nebere jako plus. (Jak říkám, popisuju realitu, ne ideální svět).

Příspěvek upraven 08.07.18 v 15:16

budes prekvapena, ale nemam. Mam malou rodinu, alkoholika v rodine nemame vubec, rodice vypijou za cely rok max 3 lahve, tata nemuze vubec, kvuli operaci mozku, mame to nechutna.

Manzel nepije, jeho tatinek naopak alkoholik je, takze sam videl, co to dela v rodine za paseku. Mne se ale problem manzelova tatinka nijak nedotyka a netrpim tim.

Ja nepotrebuju, aby se mne neco osobne dotykala, abych videla, ze to je spatne. Alkohol dokaze napachat hodne skody a tudiz si myslim, ze ten relaxovany postoj neni vubec na miste. Obzvlaste bych to neobhajovala slovy, ze to patri ke kulture. Pokud to tak je, je zapotrebi tu kulturu zmenit a ne si rikat, ze se vlastne nic nedeje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
8.7.18 15:38
@warita píše:
budes prekvapena, ale nemam. Mam malou rodinu, alkoholika v rodine nemame vubec, rodice vypijou za cely rok max 3 lahve, tata nemuze vubec, kvuli operaci mozku, mame to nechutna.

Manzel nepije, jeho tatinek naopak alkoholik je, takze sam videl, co to dela v rodine za paseku. Mne se ale problem manzelova tatinka nijak nedotyka a netrpim tim.

Ja nepotrebuju, aby se mne neco osobne dotykala, abych videla, ze to je spatne. Alkohol dokaze napachat hodne skody a tudiz si myslim, ze ten relaxovany postoj neni vubec na miste. Obzvlaste bych to neobhajovala slovy, ze to patri ke kulture. Pokud to tak je, je zapotrebi tu kulturu zmenit a ne si rikat, ze se vlastne nic nedeje.

Můžeš zkusit měnit smýšlení většiny lidí. Možné to je. Ve spoustě věcí se to daří.
Já osobně brojím proti tabáku, alkohol přenechám jiným. Tvrdý nepiju, maximálně jedno za rok někde u příbuzných na Moravě ze společenských důvodů jednoho panáka. Ale takové dobré vínko ráda. Takže já na to nebudu ta pravá. :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
8.7.18 15:41
@warita píše:
budes prekvapena, ale nemam. Mam malou rodinu, alkoholika v rodine nemame vubec, rodice vypijou za cely rok max 3 lahve, tata nemuze vubec, kvuli operaci mozku, mame to nechutna.

Manzel nepije, jeho tatinek naopak alkoholik je, takze sam videl, co to dela v rodine za paseku. Mne se ale problem manzelova tatinka nijak nedotyka a netrpim tim.

Ja nepotrebuju, aby se mne neco osobne dotykala, abych videla, ze to je spatne. Alkohol dokaze napachat hodne skody a tudiz si myslim, ze ten relaxovany postoj neni vubec na miste. Obzvlaste bych to neobhajovala slovy, ze to patri ke kulture. Pokud to tak je, je zapotrebi tu kulturu zmenit a ne si rikat, ze se vlastne nic nedeje.

A to s tchánem mě mrzí. :nevim:
Ale fakt pije 90% dospělých v této zemi. A alkoholici nejsou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21593
8.7.18 15:50
@Bábrdl píše:
Můžeš zkusit měnit smýšlení většiny lidí. Možné to je. Ve spoustě věcí se to daří.
Já osobně brojím proti tabáku, alkohol přenechám jiným. Tvrdý nepiju, maximálně jedno za rok někde u příbuzných na Moravě ze společenských důvodů jednoho panáka. Ale takové dobré vínko ráda. Takže já na to nebudu ta pravá. :think:

to ja si taky rada dam pivco. Koureni mi je taky odporne. Snad dcera nepropadne alkoholu nebo tabaku… nebo nedejboze drogam.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
8.7.18 15:52
@warita píše:
to ja si taky rada dam pivco.

Ale uvědomuješ si, že z pohledu řady jiných národů máš tím pádem i ty „relaxovaný“ přístup k alkoholu. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21593
8.7.18 15:58
@Bábrdl píše:
Ale uvědomuješ si, že z pohledu řady jiných národů máš tím pádem i ty „relaxovaný“ přístup k alkoholu. :lol:

muze byt..... ale ja to nejustifikuju kulturou. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9371
8.7.18 16:06

Chce to prohibici. :pankac:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Umožňuje to nová legislativa. Zjistěte podrobnosti.

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová