Je tu někdo kdo rozumí optice?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1.1.22 20:09

Je tu někdo kdo rozumí optice?

Ahoj, je tu někdo kdo dělá v optice nebo nějaký očař, někdo kdo rozumí brýlím jak by měly sedět na hlavě? Rozhoduji se nad dvěma modely a nevím jak by měly sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24076
1.1.22 20:39

To ti řeknou přímo v optice. Když vybíráme dětem brýle, kontrolují to optičky, ale z fotky to nepoznáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38164
1.1.22 21:14
@Sedmikráskakrásná píše:
Ahoj, je tu někdo kdo dělá v optice nebo nějaký očař, někdo kdo rozumí brýlím jak by měly sedět na hlavě? Rozhoduji se nad dvěma modely a nevím jak by měly sedět.

Každý má jiný tvar obličeje. Vyzkoušej a ty, co ti jsou příjemné a sluší ti tvarově (poradí v optice), si vezmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.1.22 23:17

Právě nevím, jestli je lepší když jsou brýle lehce těsnější a mají menší skla nebo větší, ale trochu padají. Vybírám antireflexní k počítači, dioptrické bych vybírala v optice, ale ty nepotřebuji a velikost mezi u těchto brýlí není. Tak nevím jestli si malými nebo většími můžu nějak zhoršit zrak.. navíc mají lehkou dioptrii, ale to jsem četla, že k počítači nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.22 02:27

Jako ty si chceš objednat brýle s nějakou „lehkou dioptrií“, že jsi slyšela, že to prý nevadí?
a víš, že dioptrie jsou třeba i plus, minus - a pro Tebe dokonce i krát a děleno?
Doufám, že je ti 14, jsi ještě na ZŠ a o dítěti ještě dlouho neuvažuješ :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38164
2.1.22 08:04
@Sedmikráskakrásná píše:
Právě nevím, jestli je lepší když jsou brýle lehce těsnější a mají menší skla nebo větší, ale trochu padají. Vybírám antireflexní k počítači, dioptrické bych vybírala v optice, ale ty nepotřebuji a velikost mezi u těchto brýlí není. Tak nevím jestli si malými nebo většími můžu nějak zhoršit zrak.. navíc mají lehkou dioptrii, ale to jsem četla, že k počítači nevadí.

Jdi do optiky!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
2.1.22 08:04

@Sedmikráskakrásná jsem optik a vse co pises mi trha srdce. Strasne blaboly, bryle nedrzi kolem hlavy ale za usima, kde jdou upravit. Nekdo ms rsd kdyz jsou uplne na tesno a nekfo radsi volnejsi. Velikost skel na to jak budou drzet nejak vliv nema. Zajdi si do optiky a nevymyslej blbosti. Pak je tam s nejakou blbosti koupenou online stejne budes otravovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.22 17:14

@Evika Lister tak jaktože výrobci i obchody píší, že 0,2 dioptrie je vhodná i pro lidi, co brýle normálně nenosí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat