Její mamka musí o všem vědět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 11:00
Její mamka musí o všem vědět

Ahoj všichni,
mám na vás takový dotaz ohledně mé kamarádky. Spolu s ní a ještě dvěma holkama se přátelíme už pár let, bydlíme na vesnici a ve volných dnech spolu trávíme čas procházkami, jezdíme do města, a tak dále.
Jedna z těch kamarádek s sebou nosí vždy mobil (pouze ona, my ostatní ne), což je samozřejmě její věc a nám do toho nic není, ale jde o to, že na tom mobilu je neustále v kontaktu se svojí mamkou, píšou si sms o tom, co právě děláme, kde jsme, v kolik přijde domů a kdoví, co ještě. Její zprávy sice skutečně nečtu, ale sama nám kolikrát řekne: „mamka už je nervózní, už se po mě shání“ a tak ji jdeme vyprovodit a pak jsme spolu ještě venku (tohle většinou funguje, když se stmívá). Mamce říká všechno, všechno o nás, všechno co děláme. Tady jde o to, že mě není nic do toho, jak moc otevřený vztah s mamkou má, naopak se mi na jednu stranu líbí, že je k ní upřímná, nelže ji a mluví spolu o všem, ale na druhou stranu je mě i mým kamarádkám vcelku dost nepříjemná představa, že vše co si mezi sebou říkáme jde hned sms cestou k její mamce. Kolikrát jsme si chtěli vyrazit na kolach a její mamka nechtěla, aby jsme jeli u silnice, tak se to celé rušilo, protože by ta kamarádka nejela. A právě tady by jsme čekali, že ji prostě nebude říkat kudy přesně jedeme.
Rozumím tomu, že se po ní mamka shání, když se stmívá, ale nechápu proč si musí psát nonstop celý den.
Její mamka nás všechny zná, zná se i s našemi rodiči, takže není problém v tom, že by se bála s kým její dcera kam chodí.
Nejsem rodič, chápu, že to třeba vidím úplně jinak, ale prostě mi nepřijde normální být v kontaktu s mamkou přes mobil, i když jsem venku s kamarádkami.
Nikdy jsem tohle osobně nezažila, prostě jdu ven bez mobilu a když se vrátím domů, tak sama od sebe, když mám náladu, nebo si s mamkou povídáme řeknu, co jsme dneska dělali, co je nového apod. Upřímně si svoji mamku neumím představit, že by u sebe měla mobil a co 15 minut mi psala.
Kamarádka chodí do deváté třídy, další dvě jsou v prváku.
Máme ji všechny moc rády, ale tohle nás zaráží.

Reakce:
terien
Extra třída :D 12132 příspěvků 11.08.19 11:08

Pokud její omezení narušuje program celé skupiny, tak bych ji prostě sebou nebrala. Může jet s maminkou.

Magdaleeena
Kelišová 5899 příspěvků 11.08.19 11:16

Tebe překvapuje spíše ta maminka, že?
Za mě je to osobní věc.. pokud Vás to „jen“ zaráží :lol: Jak jsem podstatně starší a nepřestává mě udivovat, jak jsou lidi jiní :lol: :kytka: :srdce:
Ale..
Já poslední roky z určitého důvodu potkávám jen s lehce staršíma mladýma lidma (15-20).
A bez mobilu ani ránu. Vybitý mobil, nemožnost připojení, velký problém. Četla jsem nějaký článek o tom, jaký je nárůst nehod tramvají, kdy problémem je právě mobil - nevidím, neslyším :oops:

milami
Kecalka 306 příspěvků 11.08.19 12:08

Každý extrém je špatně. Jak naprostý nezájem o dítě, tak extrémně přehnaný zájem a povinnost dítěte informovat matku o každé maličkosti a ještě o druhých lidech. Mít přehled ano, ale nějaká důvěra a respekt k soukromým aktivitám potomků by měl být.
Až bude kamarádka chodit s klkem, bude muset matku průběžně informovat o tom, že teď ji chytil za ruku, teď ji dal pusu…?
Dcery kamarádka má bohužel podobnou matku,, musí ji vše hlásit, a to už jí je 20+.

alimdar
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 11.08.19 13:02
@milami tak ve 20+ rozhodně nemusí, ale chce.
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,
mám na vás takový dotaz ohledně mé kamarádky. Spolu s ní a ještě dvěma holkama se přátelíme už pár let, bydlíme na vesnici a ve volných dnech spolu trávíme čas procházkami, jezdíme do města, a tak dále.
Jedna z těch kamarádek s sebou nosí vždy mobil (pouze ona, my ostatní ne), což je samozřejmě její věc a nám do toho nic není, ale jde o to, že na tom mobilu je neustále v kontaktu se svojí mamkou, píšou si sms o tom, co právě děláme, kde jsme, v kolik přijde domů a kdoví, co ještě. Její zprávy sice skutečně nečtu, ale sama nám kolikrát řekne: „mamka už je nervózní, už se po mě shání“ a tak ji jdeme vyprovodit a pak jsme spolu ještě venku (tohle většinou funguje, když se stmívá). Mamce říká všechno, všechno o nás, všechno co děláme. Tady jde o to, že mě není nic do toho, jak moc otevřený vztah s mamkou má, naopak se mi na jednu stranu líbí, že je k ní upřímná, nelže ji a mluví spolu o všem, ale na druhou stranu je mě i mým kamarádkám vcelku dost nepříjemná představa, že vše co si mezi sebou říkáme jde hned sms cestou k její mamce. Kolikrát jsme si chtěli vyrazit na kolach a její mamka nechtěla, aby jsme jeli u silnice, tak se to celé rušilo, protože by ta kamarádka nejela. A právě tady by jsme čekali, že ji prostě nebude říkat kudy přesně jedeme.
Rozumím tomu, že se po ní mamka shání, když se stmívá, ale nechápu proč si musí psát nonstop celý den.
Její mamka nás všechny zná, zná se i s našemi rodiči, takže není problém v tom, že by se bála s kým její dcera kam chodí.
Nejsem rodič, chápu, že to třeba vidím úplně jinak, ale prostě mi nepřijde normální být v kontaktu s mamkou přes mobil, i když jsem venku s kamarádkami.
Nikdy jsem tohle osobně nezažila, prostě jdu ven bez mobilu a když se vrátím domů, tak sama od sebe, když mám náladu, nebo si s mamkou povídáme řeknu, co jsme dneska dělali, co je nového apod. Upřímně si svoji mamku neumím představit, že by u sebe měla mobil a co 15 minut mi psala.
Kamarádka chodí do deváté třídy, další dvě jsou v prváku.
Máme ji všechny moc rády, ale tohle nás zaráží.

Asi bych se kámošce nesverovala a určitě bych kvůli ni nerusila celý výlet.

edding400
Kecalka 271 příspěvků 11.08.19 13:05

Kolik vám holky je roků? Kamarádka si trochu koleduje o to, že začnete podnikat akce bez ní a její mamky.

milami
Kecalka 306 příspěvků 11.08.19 13:08
@alimdar píše:
@milami tak ve 20+ rozhodně nemusí, ale chce.

Právě že nechce, vadí jí to, ale matka dělá scény, jakmile jí dcera v pravidelných intervalech nepošle zprávu, hned jí volá… Mně to hlava nebere.

cecetka
Echt Kelišová 8623 příspěvků 11.08.19 13:21
@edding400 píše:
Kolik vám holky je roků? Kamarádka si trochu koleduje o to, že začnete podnikat akce bez ní a její mamky.

Pise, ze devata trida. Takze 14-15? To je v poradku, ze rodice chteji vedet, co dite dela, s kym a kde je :nevim:

alimdar
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 11.08.19 13:26
@milami píše:
Právě že nechce, vadí jí to, ale matka dělá scény, jakmile jí dcera v pravidelných intervalech nepošle zprávu, hned jí volá… Mně to hlava nebere.

Tak pokud slečna studuje a nevydelava si a nepřispívá na bydlení, dalo by se to ještě jakžtakž pochopit, ale stejně bych netvrdila, že musí. Je to už dospělá osoba

milami
Kecalka 306 příspěvků 11.08.19 13:43

@alimdar
Ano, nemusí, MUSÍ jen z pohledu matky. Pro mě naprosto nepochopitelný přístup.
Vidím to, i když je u nás, slečna musí pravidelně psát, když ne, hned má telefonát s výčitkami.
Nechci se do toho plést, ale myslím si svoje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 13:47

V každé rodině je to jinak :nevim: měla jsem spolužačku, její mamka s námi jezdila až do devítky na výlety… Když si holčina zapomněla třeba svačinu, tak mamka zvonila o velké přestávce ve škole, aby náhodou nebyla hlady… Měli jsme z toho srandu, myslím si, že ji tím i dost shazovala. Teď v dospělosti ale vím, že její máma několikrát potratila, pak přišla o miminko po porodu než se jí zadařilo skoro ve 40 mít dítě a najednou to chápu. Můj manžel zas byl opačný extrem, kdy si mohl dělat co chtěl, pubertu trávil po barech, matka bez zájmu… Dneska naše děti spíš až úzkostně hlídá, rozhodně matku nemá za vzor…

Váš příspěvek
Reklama