Jídelníček maminky po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.12 22:27
jídelníček maminky po porodu

Maminky poraďte jak má vypadad správný jídelníček kojící maminky.
Co by tam za žádnou cenu nikdy nemělo chybět.
A co raděj vynechaht kvuli nadýmání miminka.
Já už něco četla ale podle toho bych nesmohla jíst téměř nic.
po všem miminka prděj co jíte vy.
A nebo mám jíst tak jako před porodem at si stím melej poradí.
děkuji za rady

Přečtěte si článek: Strava v šestinedělí, co jíst a nejíst?

Reakce:
hofka
Neúnavná pisatelka 15056 příspěvků 08.12.12 22:32

Tak ty extranadýmavý věci a různá doporučení ses asi dočetla, který jsou a zbytek musíš prostě vyzkoušet. Jsou miminka, co nadme všecko a miminka, co jsou betonový.

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 08.12.12 22:33

Ze začátku bys neměla jíst citrusy, rajčata a podobné věci, které častěji způsobují alergie - miminka se potom můžou lehce osypat.
Na nadýmání hodně působí perlivé vody a čerstvé pečivo (den staré už tolik ne), kynuté knedlíky a kynuté buchty (taky jíst raději aždruhý den).
zhruba kolem konce šestinedělí můžeš tyhle potraviny začít zkoušet, ale postupně, když si dáš v jeden den jahody, pomeranče a rajčata a mimčo se ti osype, tak nebudeš vědět z čeho to bylo.
Pak bys samozřejmě neměla pít alkohol a kofein (a když už, tak v malém množství - jedno slabé kafe)

ynax
Extra třída :D 13124 příspěvků 08.12.12 22:34

Musíš to vyzkoušeš. Jsou ženské, co si nemůžou vzít ani čerstvý rohlík a jsou takové, co můžou jíst cibuli, česnek, luštěniny a jejich mimino to vůbec nezaregistruje.

dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 08.12.12 22:47

U dvojčat jsem se bála vzít cokoliv do hubya trpěly na koliky, řvaly jak protžený, dokud neskončily na UM! a umalýho jsem neměla čas nic řešit. byla jsem ráda, že zvládnu cosi uvařit a připravit mě a batolatům…takže jsem od začátku jedla čerstvý pečivo, jídlo na cibulovám základě, luštěniny, veškerý ovoce a zeleninu…a malej netrpěl na žádný koliky ani prdy, ani se mi neosypal po rajčeti nebo tak…prostě jsem neřešila a jedla vše! a sledovala ho :kytka:

chce to klid a zkoušet! ;)

eTeresa
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 08.12.12 23:38

To záleží na miminku, já třeba nemohla ani mléčné výrobky… Taky jsem nesměla zapomínat jíst, i po tom se nadýmala…

Takže já musela vychytat po čem jí nadýmá…
Ale rajčata, zázvor, citrusy, ananas, to jsem jedla a v pohodě, žádný osypání se nekonalo…

ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 09.12.12 09:59

Hele taky jsou děti, který jsou nadmutý prostě pořád, ať jíš co jíš. mě bylo jeden den zle, tak jsem pila jen kojící čaj a měla asi dva fakt starý rohlíky a byl nadmutej úplně stejně jako jindy. tak jsem pak jedla vpodstatě všecko. jenpo luštěninách střílel nějak víc, ale zas to dobře odcházelo. nejblbější je, když jsou jídla, ze kterých je dítě nadmutý a ještě zacpaný :?

ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 09.12.12 10:00

Jinak nám se třeba malej trochu osypal díky tomu, ež jsem si do vody dávala sirup (skoro jsem nemohla jíst, tak jsem se snažila dohánět kalorie)… a ejhle, ona v kvalitním sirupu je citronová šťáva :zed:

rejžička
Kelišová 6195 příspěvků 09.12.12 14:56

Musíš vyzkoušet, každé dítě reaguje jinak. Třeba kámoška mohla jíst naprosto všechno, mimču to nevadilo. A jiné zase byla přes půl roku na suchém pečivu. :-D

Váš příspěvek
Reklama