Jsem nemocná a vyčerpaná, manžel napomáhá

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.10.21 22:42

Jsem nemocná a vyčerpaná, manžel napomáhá

Ahoj maminky,
asi to znáte. Dětičky marodí, vy o ně pečujete ve dne v noci, nespíte a navíc chytíte bacila od nich, takže je vám pěkně mizerně. :poblion:
Jenže odpočinout si nemůžete:, dokonce ani nemůžete spát, protože se nemocné ratolesti budí stokrát za noc a chtějí pochovat, napít, čurat, vysmrkat se, podat kapesník, bolí je bříško, mají kašel…

Já to aktuálně prožívám s šestiletou a s batoletem a je mi příšerně. Tři noci jsem nespala. Sama mám horečku, kašel, bolí mě vsechny svaly a cítím se na umření.
Moje drahá polovička se přestěhovala na opačný konec domu, aby chudák něco nechytil a děti ho nerušily nočním pláčem. On totiž potřebuje minimálně 8,5 hod spánku každý den, jinak se prý necítí dobře! A taky mu to prý doporučil doktor na preventivní prohlídce. Nedostatek spánku prý škodí srdci i mozku. No to nemůže riskovat, že jo…
Zato já se po 3 probdělých nocích s virózou cítím úplně jako rybička. Samozřejmě :lol:

A teď jdu k manželovi do jeho provizorní ložnice pro čistý ručník a prostěradlo a co nevidím. Pivko v ruce, na notebooku seriál, vysmátý a spokojený. Ale že by mi pomohl vyměnit počurané prostěradlo to neee. Je už fakt unavenej přece. :cert:

Sakra já chápu, že chlap chodí do práce (byť má převážně HO), že já coby žena na rodičovské mám na starost péči o děti a domácnost. Ale kde je ksakru ta hranice? Dokud dejchám, tak makám? A druhý čučí na kriminálku?

Přijde vám to takto ok? Jak to chodí u vás? Manžel se cítí nesmírně dotčen, že jsem mu vyčetla nulovou pomoc a prohlašuje, že to je čistě můj problém.

Prosím o anonyma, jsem děsně naštvaná a nechci, ať si tuhle diskuzi spojují s mým nickem. :oops: ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15985
13.10.21 22:51
@Anonymní píše: ..... Dokud dejchám, tak makám?,.....

Jo. Idealne bys mela uplne odpadnout. Ale deti v tom nenechas, vid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5893
13.10.21 22:51

No já bych mu dala čouda 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2712
13.10.21 22:55

Bych ho poslala někam…čistě jeho problém? A až ty budeš mít problém se srdcem, ptz přechodíš virózu mu nedochází. Neskutečný sobec. Hele ať si vezme dovolenou a o děti se postará, aby jsi se mohla pár dní vyležet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17084
13.10.21 22:57
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
asi to znáte. Dětičky marodí, vy o ně pečujete ve dne v noci, nespíte a navíc chytíte bacila od nich, takže je vám pěkně mizerně. :poblion:
Jenže odpočinout si nemůžete:, dokonce ani nemůžete spát, protože se nemocné ratolesti budí stokrát za noc a chtějí pochovat, napít, čurat, vysmrkat se, podat kapesník, bolí je bříško, mají kašel…

Já to aktuálně prožívám s šestiletou a s batoletem a je mi příšerně. Tři noci jsem nespala. Sama mám horečku, kašel, bolí mě vsechny svaly a cítím se na umření.
Moje drahá polovička se přestěhovala na opačný konec domu, aby chudák něco nechytil a děti ho nerušily nočním pláčem. On totiž potřebuje minimálně 8,5 hod spánku každý den, jinak se prý necítí dobře! A taky mu to prý doporučil doktor na preventivní prohlídce. Nedostatek spánku prý škodí srdci i mozku. No to nemůže riskovat, že jo…
Zato já se po 3 probdělých nocích s virózou cítím úplně jako rybička. Samozřejmě :lol:

A teď jdu k manželovi do jeho provizorní ložnice pro čistý ručník a prostěradlo a co nevidím. Pivko v ruce, na notebooku seriál, vysmátý a spokojený. Ale že by mi pomohl vyměnit počurané prostěradlo to neee. Je už fakt unavenej přece. :cert:

Sakra já chápu, že chlap chodí do práce (byť má převážně HO), že já coby žena na rodičovské mám na starost péči o děti a domácnost. Ale kde je ksakru ta hranice? Dokud dejchám, tak makám? A druhý čučí na kriminálku?

Přijde vám to takto ok? Jak to chodí u vás? Manžel se cítí nesmírně dotčen, že jsem mu vyčetla nulovou pomoc a prohlašuje, že to je čistě můj problém.

Prosím o anonyma, jsem děsně naštvaná a nechci, ať si tuhle diskuzi spojují s mým nickem. :oops: ;)

Ne, nepřijde mi to ani zdaleka ok.

Ovšem nedá se na to bohužel napsat nic jiného než ono milionkrát ohrané ”jak sis to doma zařídila, takové to máš”. :nevim:

Člověk, který by byl schopen se ke mně tímto způsobem chovat, by nemohl být mým životním partnerem…. ale Ty máš zřejmě žebříček hodnot nastaven jinak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
13.10.21 22:57

Promiň, ale tvůj manžel je d. bil.
Kde jsi vyčetla, že na rodičovské máš na starosti komplet děti a domácnost?
Domácnost je vaše společná, děti taky.
Zda se, že tvůj manžel empatii neoplývá, tak mu to budeš muset říct jasne:
Je mi blbě, mám horečku a potřebuju se vylezet.
Takze si vem dovolenou, aby ses postaral o děti. Tady je máš.
A az se uzdravís, v klidu si sedněte a rozdělte si povinnosti - vlastnictví p. nisu opravdu neopravnuje nikoho ke gaucinku, zatímco podradna bytost (manželka) uklízí, vaří, peče, stará se o deti, protože to je přece úděl ženy. A rodicovska není 24-hod služba ženy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
13.10.21 23:12

Ne to by si můj manžel fakt nedovolil. I kdyby mě bylo dobře tak by se staral o naše děti taky. V noci se ho teda snažím nebudit pokud to není už fakt nutný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14715
13.10.21 23:17

Máš doma hovado

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36991
13.10.21 23:23
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,

Prosím o anonyma, jsem děsně naštvaná a nechci, ať si tuhle diskuzi spojují s mým nickem. :oops: ;)

Lehni a vyžaduj čaj a paralen. Když klekneš ty, přijede bába?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
13.10.21 23:25

Muj muz kdyz zjistil ze jsem polomrtva bacilem si po hodine prace vzal homeoffice a jel domu starat se ondeti a domacnost. Me uvaril caj, zachumlal do periny a nechal spat zatimco resil tri deti, obedy, pracku, detske bitky, vyvetrani, nakup, dodelani ukolu a krmeni a spani…dokud jsem nebyla fit byl mi oporou. Taky proto ho mam doma ja. Chtela jsem muze partnera, ne deb.ila co me ma za sluzku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 23:32

Mám doma stejného krete. a,.. má matka taky a moje babi ani nemluvím. Moje tchyně totéž. Je to prostě plemeno. Řekni mu ať vypadne že své rezidence a lehni si místo něj. Pokud se nehne ( což se nehne), pcikni na něj a zítra mu olizej zubni kartáček. Ať to taky chytne, poté ho nech s rýmou chcipnout. :srdce: hodně síly nejsi sama.

• Citovat
  • Nahlásit
36991
13.10.21 23:33
@Anonymní píše:
Mám doma stejného krete. a,.. má matka taky a moje babi ani nemluvím. Moje tchyně totéž. Je to prostě plemeno. Řekni mu ať vypadne že své rezidence a lehni si místo něj. Pokud se nehne ( což se nehne), pcikni na něj a zítra mu olizej zubni kartáček. Ať to taky chytne, poté ho nech s rýmou chcipnout. :srdce: hodně síly nejsi sama.

Ten kartáček je dobrej! :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
13.10.21 23:35

Je mi to líto :hug: Je to vůl. Od nás se při nemoci taky manžel odstěhoval do pracovny, protože nemohl kvůli práci onemocnět. Taky je většinou na HO. Chodil tady v respirátoru.

Ale zajistil pro nás jídlo (on nevaří), léky, vařil nám čaj do termosky,.. Udělal provizorní ležení i v obýváku. Tak jsme mohli marodit v ložnici i v obýváku. Po SMS jsem mu psala co nutně potřebujeme, co má udělat. O sebe se staral sám. Většina práce v domácnosti čekala až se uzdravíme, ale co bylo opravdu nutné udělat udělal (mytí nádobí, vyprat a pověsit/dát do sušičky prádlo, trochu uklidit - po nás v naší nepřítomnosti včetně převlečení povlečení, dát sušit/větrat peřiny…).

Něco ho napadlo samo, o něco jsem si musela říct, ale opravdu se snažil.

Kdybych byla opravdu hodně nemocná, vzal by si volno a nechal by mě narodit a sám se staral o děti
i o mě ( a naopak -vyzkoušeno).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27088
13.10.21 23:36
@Anonymní píše:
Mám doma stejného krete. a,.. má matka taky a moje babi ani nemluvím. Moje tchyně totéž. Je to prostě plemeno. Řekni mu ať vypadne že své rezidence a lehni si místo něj. Pokud se nehne ( což se nehne), pcikni na něj a zítra mu olizej zubni kartáček. Ať to taky chytne, poté ho nech s rýmou chcipnout. :srdce: hodně síly nejsi sama.

To není plemeno. To je jen výchova a již zmiňované „jaké si to uděláš, takové to máš“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103400
13.10.21 23:47
@BohunkaP píše:
Ne, nepřijde mi to ani zdaleka ok.

Ovšem nedá se na to bohužel napsat nic jiného než ono milionkrát ohrané ”jak sis to doma zařídila, takové to máš”. :nevim:

Člověk, který by byl schopen se ke mně tímto způsobem chovat, by nemohl být mým životním partnerem…. ale Ty máš zřejmě žebříček hodnot nastaven jinak :nevim:

Ne, ona si to tak nezařídila. Zařídil si to tak její partner. Zařídila by si to tak sama, pokud by ho tam kde je sama poslala. A to neudělala ne? Žebříček hodnot se nastavuje dost blbě když se snaží jen jeden a druhý se veze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat