Jsem ze syna na prášky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 16:21
Jsem ze syna na prášky

Moje dítě je přesně takové to tornádo, kterému se každý radši vyhne. Přestože už odmala se snažím být důsledná, ale neříkám bezhlavě ne - že by nic nemohl, snažím se vysvětlovat ale opravdu mu nedovolím někomu ubližovat nebo ničit věci… Má za měsíc 3 roky. S dětmi se stýkáme tak 2× týdně, chodíme ven, věnuji se mu myslím dost. Ale stačí se na minutu otočit, už vidím, že někde škodí - něco rozbíjí, hází, jde pro mycí prostředky a patlá je všude, ubližuje dětem atd. Můžu vysvětlovat horem dolem, můžu křičet, trestat, za chvíli to udělá zas. :nevim: Vidím problém v tom, že on se asi neumí „vybít“. Když chce doma něčím tlouct, řeknu mu, že jdeme ven, tam ať si tluče klackem někde do stromu třeba celé odpoledne. To už ale nemá zájem. Venku zase škodí jinak. :nevim: Když chce přelívat a stříkat vodu, nemám problém mu dát ven nádoby s vodou, ať si dělá co chce, ale on zase vynalezne způsob, jak všechny okolo akorát nas*at. :cert: Stříká někomu přímo do obličeje/během vteřiny si vyleje kýbl vody pod sebe a rozčiluje se, že nemá vodu a je v blátě atd. Nechala bych ho svému osudu, jeho problém, že si to vylil, ale on je schopný kvůli tomu prudit klidně celý zbytek dne, prostě si nikdy nenajde aspoň trochu normální zábavu. :nevim: Ostatní na mě hledí s opovržením, že to by teda jejich dítěti nikdy nedovolili atd. Ale já mu to nedovoluju! Už tak mám v zadku vrtuli, ale kdykoliv se třeba na hřišti vzdálím, už někomu háže písek do očí, tluče jiné děti atd. :roll: Já na něj zařvu, aby toho nechal. Vysvětlím, že to dělat nemá, že to dítě bolí…On to odkýve a za minutu škodí teda jinak. :roll: Ostatní matky kroutí očima, co je to za matku, že nezvládá své dítě. Ale jak ho mám vlastně zvládat? :nevim: Co mám dělat víc než mu ukazovat jak si má hrát a neubližovat při tom, případně opravdu zasáhnout, když je potřeba.? :nevim: Jak ho mám „vyblbnout“ aniž by u toho musel někomu ubližovat nebo se vztekat? :? Nepředstavuju si, že dítě bude sedět a celý den stavět kostičky, ale jeho vrstevníci už se třeba zabaví, něco vymyslí, ale on bohužel „vždycky něco nevhodného“ - nechci ho neustále jenom komandovat, ale po mém usměrnění už nemá o činnost zájem a je to pořád dokola. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
terien
Extra třída :D 11659 příspěvků 12.06.19 16:25

Dostal by po prd.eli, ať ochutná vlastní medicínu.

Uživatel je onlineLabužník mirabelka02
Stálice 75 příspěvků 12.06.19 16:28

Na této planetě roste jeden zázračný keř, který dává tu pravou medicínu - ten keř se jmenuje líska.

dog.s
Povídálka 35 příspěvků 12.06.19 16:30

No a co otec? taky se takto chová s ním? a co když ho předtím nějak zabavíš? proč mu to nějaké dítko nebo dospělí neoplatí, by aspoň čuměl :P zkoušeli jste odborné vyšetření?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 16:34

Trochu jsem se bála to uvést přímo, aby mě tu bio-eko-tolerantní-matky nesežraly, ale na zadek nebo po rukách dostává po zásluze dost, to se zas nebojte. :mavam: Nějaké konstruktivnější rady?

TeSudička
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 12.06.19 16:34

Taky jsem tohle resila u dcery a uprimne tohle neustale domlouvani a vysvetlovani nechapu. Vzdy jsem ji rekla, ze se neco nema delat a vysvetlila jsem ji presne proc jednou, po druhy, po treti a pak dostala na zadek! Bylo i videt, ze pak uz to delala i schvalne. Nejsem zastancem nejakyho nasili, ale nekdy je „jedna vychovna“ opravdu potreba. A oni ti nasi pindove jsou strasny vycuranci a cim vic ty jim dovolis, tim vic oni te budou mit haku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 16:36

@dog.s jak jako zabavíš? O to mi jde. Ho všechno baví půl minuty a já než uklidím spoušť, už je tu další deset nevyžádaných „zábav“. Tatínek figuruje spíš sporadicky, mají se rádi, ale čas spolu netráví, není čas. :nevim:

Katche
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 12.06.19 16:37

Bych ti doporučila naprostou důslednost, ale takovou tu úchylnou. I za cenu, že venku budete minutu, tak prostě domluvit pravidla, klidně s obrázkovým doprovodem, jedno upozornění a pak konec.
taky bych si prostě hrála zatím s ním. neopouštět ani na minutu, natož mezi dětmi. Rozhodni se, co tě štve nejví, pojmenuj to a zadumej, jak to nahradit nějakým vhodným chováním. například - doma by mohl bouchat do polštáře. Pokud bude křičet, odvést ho například do pokoje, aby se tam vykřičel a nevšímat si ho. Jde i o to, co dělá, jaký máš možnosti…
jinak prudit tě může jen proto, že se necháš. Jeden můj syn nade mnou má taky takovou moc. Prostě to umí, vytočí mne… Takže se snažím naprosto nereagovat. Nahoď kolovrátek - ano, vím, že chceš ven, ale nejde to. Můžeš třeba…
co se týče bití - občas to pomůže ukázat, že už fakt překročil hranici - u nás například vběhnutí do silnice. pokud ublíží někomu na hřišti, chytit, odvést, pár slov na vysvětlenou a konec zábavy.
To jsem tak zkusila já.
mmj, rozumí ti dobře? U nás se pak zjistilo, že kluk výrazně neslyší a nakonec má i nějakou diagnozu, ale hodně nevhodnýho chování způsobilo to neporozumění kontextu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 16:38

@TeSudička jako jasné, nebojím se dát mu po zadku, ale mlátit jaksi od rána do večera nemá smysl. To si nechávám na ty horší situace. :nevim:

Angharadd
Kecalka 105 příspěvků 12.06.19 16:43
@terien píše:
Dostal by po prd.eli, ať ochutná vlastní medicínu.

Ty jo souhlas, možná bych mu hodila i ten písek do obličeje, ať vidí, jaký to je. Nevím. Možná. Narovinu - děti nemám, tak nevím.

Uživatel je onlineNetopirek
Echt Kelišová 9571 příspěvků 12.06.19 16:44

Mně se spíš než dát na zadek osvědčilo zamezení pohybu.
Takže doma stát v koutě, venku sedět na lavičce. V úplné tichosti.
Dle věku to bylo dokud nepochopili sami proč nebo po určitý čas - 5min apod…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 16:44

@Katche díky ;) Myslím, že slyší až moc. Rozumět, jako mluví jak kniha… Rozumí, ale podle mě nevidí důvod, proč by poslouchal, že s kostkama má stavět, když pro něho je největší zábava mlátit s nima v paneláku do topení. :zed: Řekla bych, že je prostě až moc vynalézavý a u všeho se po malé chvíli začne nudit. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 16:47
@Angharadd píše:
Ty jo souhlas, možná bych mu hodila i ten písek do obličeje, ať vidí, jaký to je. Nevím. Možná. Narovinu - děti nemám, tak nevím.

Zkoušela jsem, nemám problém po kousnutí kousnout zpátky atd. Připadá mi to už možná za hranou, že je to moc brutální. Nicméně on se zarazí, tohle už neudělá ale vymyslí jinej podobnej způsob. Prostě vždycky musí dosáhnout svého. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 16:50

Mám podobného raracha. Ve 3 letech byl neřízená střela. Máme dům počmárany, vidličkou zničil všechny stoly. Patlal zubní pastu, rozmotával toaleťák a další.
Kousal nás, kopal nás a další.
Tělesné tresty nefungovaly. Dospěli jsme do fáze, že něco provedl a šel si pro trest. Plus se snažil stejně trestat i ostatní.
Má bráchu a té mu to vracel. Naprosto bez efektu. Je nepoučitelný. Rozmlátil si hlavu, přestala mu téct krev a šel do toho znovu.
Nejvíc pomáhají zákazy - pohádky, sladkosti, hračky. Pokud se chová nevhodně, tak nejoblíbenější plyšák jde ke mně minimálně na 1-2 hodiny. Ono to je drsné a pomáhá to lépe než mu dát na zadek. Už jsem mu ho zabavila i na usínání.
Pokud škodí, tak prostě vzít pryč. My jednu dobu na hřišti vydržely tak 5 minut. Neustupovat a nechat vyvztekat. Mít hranice a trvat na nich. A vydržet. U nás je to o hodně lepší. Počkali jsme si do skoro 5 let.
Rady na tělesné tresty mi přijdou úsměvné. Často to naprosto nemá efekt. My bychom museli syna umlátit. Paradoxně se mu chování zlepšilo, když jsme zrušili tělesné tresty.
Na prvního syna ale fungovaly. On je ale úplně jiný. Je tvárnější, více respektuje pravidla a tak podobně. Na mladšího to mělo opačný efekt. Když jsme ho placali, tak on placal taky. Teď mu učitelka ve školce poradila, aby plácnul agresora a už se v tom zase plácame.

Angharadd
Kecalka 105 příspěvků 12.06.19 16:51
@Anonymní píše:
Zkoušela jsem, nemám problém po kousnutí kousnout zpátky atd. Připadá mi to už možná za hranou, že je to moc brutální. Nicméně on se zarazí, tohle už neudělá ale vymyslí jinej podobnej způsob. Prostě vždycky musí dosáhnout svého. :zed:

Ty brďo, hrozně ráda bych poradila, ale tady jsem asi v koncích se svou fantazií. Navíc je to stejně teorie, jak říkám, děti nemám. Nevím, no. Je možné, že ho prostě nepůjde přimět, aby se choval nějak průměrně normálně a neobtěžoval. Třeba myslí trochu jinak, má to v té hlavě hozené jinak a přehodit to nepůjde. Třeba z toho vyroste. Bude třeba trochu odlišný, nebo víc akční, ale přestane „škodit“. Zas jsou mu teprv 3.

No, máš můj obdiv. Sice Ti to asi k ničemu moc není, ale i tak. :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama