Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@leryl píše:
K zubaři se s dítětem má chodit od doby, kdy se prořezají první zoubky, rozohdně ne poprvé ve 2 letech.
u nas teda ne! pri preventivnich prohlidkach u detske doktorky se zuby kontroluji a az kdyby nebylo neco v poradku, posle me k zubari. to ty jako litas kazdy mesic, kdyz se proreze novy zub s miminem k zubari???
@maltik2008 Ma prvdu, nepjpozdeji v roce ma byt prvni kontrola prorezanych zubu a dal 2× rocne jako u kazdeho
@Bibík13 píše:
Devcata, je mi 25, ale ja ne ze bych z ni mela strach, ale nechci tim ublizit manzelovi…mam strach, ze jak udelam nejake vazne rozhodnuti, tak bude zle… :-{ on netrva na castzch navstevach, dokonce by mu stacily tak 2 za mesic, ale chce aby ji hlidala a to je pro me kamen urazu, mam pocit, ze uz jsem z toho trochu labilni, pak doma brecim, jsem vytrepana, premyslim, jak ji to „priste“ vytmavim, ale zadne priste nikdy neni. Dneska vecer hodime s manzelem rec a zkusim dat na vase r…ady a omezit navstevy a docasne i hlidani. Diky
Manželovi to neublíží- je dopělej vyrovná se s tím mnohem líp než bezbranná malá která je fakt ještěje malinká ta potřebuje zastání
@tinina píše:
@maltik2008 Ma prvdu, nepjpozdeji v roce ma byt prvni kontrola prorezanych zubu a dal 2× rocne jako u kazdeho
tak tak nejpozději v roce a pak každýho půl roku..mě to tak doporučila i naše dětská na roční kontrole se ptala jestli jsme objednaní
@petka86 To asi měla být reakce na Bibík13, viď? Já malou tchyni na hlídání nedávám. ![]()
@maltik2008 píše:
u nas teda ne! pri preventivnich prohlidkach u detske doktorky se zuby kontroluji a az kdyby nebylo neco v poradku, posle me k zubari. to ty jako litas kazdy mesic, kdyz se proreze novy zub s miminem k zubari???
Na 1. preventivní prohlídku opravdu musíš jít dřív. Ono tam asi ani moc nejde o prohlídku, jako seznámení s novým prostředím. My jdeme ve 13 měsících, protože teď, v 11ti, má zatím jen dva zoubky a protože zubařka neměla dřív místo.
@maltik2008 prosím tě povídej se do zubního průkazu tam je jasně napsáno, kdy se má jít k zubaři a neodvádej téma jinam
Holky, já bych na zakladatelku, zdaleka tak přísná nebyla, ono je totiž strašně jednoduché si dupnout a okamžitě jste za tu špatnou vy. Navíc je těžké se v takové vyhrocené a zmanipulované situaci vůbec dobrat toho, kdo je v právu a kdo a kam má ustoupit, aby se to spravilo (nebo taky nespravilo, ale bylo to nejlepší pro dítě). Mě bylo 30, když jsem porodila prvního, jsem od povahy agresivní a velmi svébytná, nemám problém si usurpovat svoje práva, ale to, co se odehrávalo první rok věku mého syna, bylo i na mě moc. Milující babičku, která si prostě neumí poručit, aby dala prostor ostatním od mrchy, která manipuluje s celou rodinou, není až zase tak jednoduché rozeznat. Mimochodem jsem se vzepřela milionkrát bez zjevného výsledku. Až po roce jsem to jako těhotná prostě neustála (brečela jsem celé dopoledne v koupelně při představě, že se mi zase naparkuje do bytu na čtyři dny v týdnu a bude mě komandovat) a utla jsem to - a hádejte co? V očích celé rodiny (teda jedna švagrová se mě zastala) nejsem ta, co už nesnesla, že se jí tchýně do všeho motá a nedokáže dodržet u malýho ani základní režim, okrádá mě o zbytky soukromí a volného času, ale ta pošahaná těhotná, co se po porodu uklidní a všechno bude jako dřív
Udělat to dřív, tak budu podle situace trpící laktační psychózou, vyšinutá z porodu, nezvládající dítě, domácnost a práci atd. Pořád jsem hledala způsob, jak to vyřešit nějak rozumně, bez scén, ukončování kontaktu, ječení a hysterie - no, asi to bez toho v těhle případech nejde. Zakladatelko, určitě to řekni manželovi rázně, já jsem byla loni v létě už tak v pasti, že jsem přemýšlela o tom, jak se rozvedu, jenom abych měla klid a v té chvíli mi bylo jedno, že budu rozvedená se třema dětma - manžel stál vždycky za mnou, ale neuměl si představit, jaké to doopravdy je, když vás nerespektuje osoba, která tráví půlku týdne ve vaší domácnosti
Nedávno jsem byla na školení a manžel se staral o děcka sám, tchýně přijela na návštěvu a manžel večer vypadal, že ho budu křísit
![]()
Jinak chápu, že když ti řekne nestarej se, tak jsi tak v šoku, že se na reakci ani nemůžeš, to já znám, běžně jsem poslouchala věty typu: Tak, já ty tvoje kluky vychovám! Když jsem tady já, tak to bude po mém! Udělej to, jak říkám já! Člověk je z toho v takovým šoku, že ani neví, co na takovou drzost říct, že? ![]()
@novo123 Já se naštěstí vzpamatovala dřív a teď už tchyni nic neprojde.
Tak strašně se mi ulevilo, když už jsem byla já ta, která rozhoduje, co bude a nebude s dcerou.
@novo123 K sobě si ale spravedlivá nebyla. To já zas chtěla, aby se tchýmě dobře cítila. Že já se cítila pod psa, mi bylo jedno.
Teď už jsem to otočila. Je mi jedno, jak se ona cítí, hlavně že já s dcerou se máme dobře.
Je to sobecké, ale to ona nekoukala na ostatní, tak jsem jí jen nastavila zrcadlo.
@Bibík13 jeee
moje tchyne je taky castecne silena…ale proti te tvojI… MAM SKVELOU TCHYNI, MAM SKVELOU TCHYNI, MAM SKVELOU TCHYNI
bych si s ni durazne promluvila nebo tam odmitala jezdit byt tebou ![]()
@novo123 A jak to cítí tvá tchyně? Ta má to určitě nechápe…
Vidí jen sebe, cítí se ublíženě.