Poradna na téma jóga pro zdravé tělo
Karolína Racková
Ahoj,
Zadala jsme všechny udaje, vypocitalo mi to prijem na hubnuti a ukazuje mi to co mam denne snist bilkoviny, sacharidy, tuky..kdyz mam cisla zelena jsem blizko 100% za den, kdyz jsou cisla oranzova je to plnene ca ze 70%..
Ted mi tabulky napsali, ze mam ubrat cukr, ze mam za posledni 3 dny hodne sacharidu. Nejim sladkosti, jen jsem tam mela jako prilohu ryzi, chleba apod..ale ne tolik..
Za posledni 3 dny ty cisla byly jen 2× zelena..sacharidy 72 procent, 1× 89% a vcera 91 procent stejne tak jako ostatni, takze jsme mela za to, ze je to spravne, ze plnim to doporucene denni mnozstvi..
Jak to tedy je?
Není sacharid jako sacharid. Klikni na to kolečko sacharidů, vyskočí ti tam, co mělo kolik sacharidů a to sem postni.
@PAN66 rozjlukni si přímo ty sacharidy ( to kolečko) ukáže ti to, která potravina má kolik sacharidů.
Přímo to kolečko sacharidů tam rozklikni, ukáže ti to tam obsah sacharidů v každé položce.
Ja myslela, ze jde o to, aby ty sacharidy celkove nepresahli tech 100%,ze je to doporucene denni mnozstvi, aby telo melo energii a mohlo hubnout..ze naopak, kdyz to hude treba jen tech 70 procent, tak telo bude hladovet a kdyz mam treba jen 65 apod tak citim, ze jsme bez energie.
@Evkad píše: Více
Je fakt, ze ja to ted navysila, protoze minuly tyden jsem jedla mene sacharidu a priloh a mela jsme je treba jen 65 procent za den, ale citila jsem se unavena a hladova, kor kdyz jsme cvicila..tak mi to prave rikal manzel, ze mam asi navysit sacharidy na tech 100 procent, ze to mam za den prijmout, jinak telo bude hladovet..ja se v tom dost placam..snazim se to vzdy nastavit tak, aby vsechna ta cisla byla teda zelena a vesla jsmw se do tech kcsl co mam mit za den pro hubnuti, coz jsme mela za to, ze tak ma byt, chapala bych kdyby ty sacharidy byly v cervenych cislech, ze jsme to prekrocila..
@PAN66 píše: Více
Máš ubrat CUKR.
Sacharidy jsou nadrazena kategorie, která obsahuje monosacharidy, oligosacharidy a polysacharidy. Cukrem asi budou myslet glukózu a fruktózu a KT budou počítat s nějakým max množstvím, jen to vidíš, až když máš placené premium.
Třeba ze obedvas 200 gramů ovoce, je rozhodně moc. Fruktóza je taky cukr, max 1-2 kousky ovoce denne..
Jinak sacharidy samozřejmě napllň, to je palivo pro tělo, bez nich budeš hladová. Ale vyhni se cukrum - jez ryzi, ovesné vločky, tmave pecivo..
@PAN66 Na FB je přímo jejich skupina:
Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami
Hodně se tam radí.
Cukr se radi pokud není zdravotní omezení si klidně ručně navýšit na cca 50g. Tabulky ho pisi moc striktní.
A uz budem fakt zly. Ste normalne? Posledno dobou je tu kazdy (druhy) den tema o kalorickych tabulkach.
Ked absolutne presne spocitate nepresne cisla aky bude vysledok?
Presny alebo nepresny?
Zober si napriklad zemiaky:
1. Si si ista ze si ich odvazila?
2. Odvazila si ich pred varenim alebo po?
3. Vies presne aky druh zemiakov to bol?
4. A boli varene v slanej alebo neslanej vode?
5. Ako dlho boli varene?
6. Boli predtym namocene vo vode alebo nie?…
Keby si iba tupo neklikala ale radsej si nieco o tom precitala tak by si vedela ze 100g zemiakov moze byt nieco medzi 10 a 20g carbohydratov.
Predstav si ze si mala 100g zemiakov s minimom carb to je 10g, ale ak si si dopriala napriklad 125g (co je rozdiel ktory na tanieri nezaregistrujes) max carb zemiakov tak to je 25g carb. To je MEGA rozdiel! Vies co ti zaratali tabulky (!) - SUPER. A vies co si v skutocnosti zjedla (?) - NEMAS ANI NAJMENSIE TUSENIE!
A takto mozeme tu tvoju ‚akademicku‘ matematiku ktora nema s praxou nic spolocne rozobrat riadok po riadku.
„Mix listovych salatu“ ma NEGATIVNU energeticku bilanciu! Mozeme pripustit ze kaloricke tabulky tuto hodnotu odpocitavaju pausalne (neviem treba overit) ale to je zle pretoze energeticka bilancia velmi zavysi od druhu potravy ktoru jeme. Lepsie je pocitat finalnu kaloricku hodnotu jedla, nie ‚akademicku‘.
Dalej by ma velmi zaujimalo kolko ti k bazalnemu metabolizmu kaloricke tabulky priratali na termoregulaciu, travenie, chodenie, rozpravanie…
Ktory clovek zo zaujmom o zdravy zivotny styl by si kupil ovocny jogurt? Ved si dam biely a do toho si nakrajam/nasypem co chcem. Cielene sa vyhybam junk-food, umelinam atd… To uz tu nieje fakt nikto aspon trocku pri zmysloch?
Nemas ZIADEN prijem bielkovin - toto je typicka dieta ala koncentrak, nechcem vidiet tie nasledky…
Ale kto chce kam pomozme mu tam.
EDIT: Este mi to neda mi padly do oka masove gulky v rajcatove omacke 3.9g sacharidov… Tak podme reverzne Ked si ich urobim ja doma tak som niekde na 50g sacharidov na porciu, no a ked si ich urobim echt hnusne tak sa viem dostat na 15g na porciu, takze si zjedla tak 1/4 hnusnej porcie a menej ako 1/10 normalnej porcie.
Je mi ta uprimne luto a tvoje vnutorne organy by so mnou urcite suhlasili ![]()
@IcePlanet7 píše: Více
Muži tě uklidnit, váha brambory syrové=váha vařených, těstoviny 75g syrových= 150 g uvařených.
V tabulkách máš možnost zadat, zda jde o potraviny v syrovém nebo uvařeném stavu…
Jinak jezme s rozmyslem a používejme selský rozum, že.
Tabulky tě mají vést, jak jsi na tom příjem, výdej, jaké máš složení stravy, ne k laboratornímu rozboru živin…