Kalorický deficit, je to správně?

Anonymní
18.12.20 11:34

Kalorický deficit , je to správně?

Ahoj holky, když mám svůj bazální metabolismus 1449 kalorií tak musím snížit že?
Když bych chtěla zhubnout tak snížit třeba na 1300?
Chápu to dobře? Mám v tom trošku zmatek 8o
Děkuji moc :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6718
18.12.20 11:38

Ano. Prijem musi byt nizsi. Ale pokud to myslite vazne, tak zacatek by s vami mel projit a spocitat odbornik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1077
18.12.20 11:39

Ne, to určitě není správně. Pod svůj bazální metabolismus by ses s příjmem nikdy neměla dostat - je to energie, kterou tělo potřebuje na fungování, i kdybys jen ležela v posteli a ani se nehnula…
https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka hodnotu na hubnutí si vypočítej tady, bude to nějak kolem 1600-1800 kcal, podle toho, kolik máš pohybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1077
18.12.20 11:41
@Cenarius píše:
Ano. Prijem musi byt nizsi. Ale pokud to myslite vazne, tak zacatek by s vami mel projit a spocitat odbornik.

To právě není pravda. Příjem dlouhodobě pod hodnotu bazálního metabolismu vede akorát ke zpomalení tohoto metabolismu, ztrátě svalové hmoty a potenciálně i ke zdravotním potížím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
18.12.20 11:43

Ne to je spatne, pokud jenom nelezis, ale mas i nějakou aktivitu, sportujes apod, tak bys ten prijem naopak mela mit i vyssi. Pod ten bazal se nesmis dostat a zbytek dopočítat prave podle toho množství aktivity co behem dne delas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4436
18.12.20 11:46

Rozhodně ne. Bazální metabolismus je výdej, kdyby jsi celý den jen ležela. Všechno další zvyšuje energetickou spotřebu. Pořiď si kalorické tabulky, zadej tam svůj bazální metabolismus a další, kromě příjmu tam eviduj i výdaje (chůzi, cvičení, práci…). Aby jsi hubla, musíš mít příjem nižší než výdaje. Nejlepší by bylo si o hubnutí promluvit s odborníkem nebo alespoň pořádně nastudovat co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62115
18.12.20 12:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky, když mám svůj bazální metabolismus 1449 kalorií tak musím snížit že?
Děkuji moc :roll:

Chápeš to úplně špatně, když snizis pod bazal, tělo vše uloží, protože nemá z čeho fungovat. Příjem normální ženy má být cca 2000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62115
18.12.20 12:10
@Cenarius píše:

Ne pod bazal, proboha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5206
18.12.20 12:13

No myslím, že není dobré jít pod bazál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12696
18.12.20 12:22

Rozhodne ne pod bazal!!
Nesportuju vubec, mam spis sedave zamestnani, mam prijem mirne nad bazalem a hubnu vic nez kilo za tyden, coz je az moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4723
18.12.20 12:46
@Anonymní píše:
Děkuji moc :roll:

Zapni trochu mozek, snižovat pod bazální metabolismus je hovadina. S tímhle přístupem stejně nikdy nezhubneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6718
18.12.20 13:16
@Freeandwild píše:
To právě není pravda. Příjem dlouhodobě pod hodnotu bazálního metabolismu vede akorát ke zpomalení tohoto metabolismu, ztrátě svalové hmoty a potenciálně i ke zdravotním potížím.

Jo, ja jsem to jen tak prolitnul a vypadl me ten bazalni metabolismus. Takze moje lemplovina, ze neumim poradne cist :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat