Kam poslat partnera když pije?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.1.22 21:58

Kam poslat partnera kdyz pije

Kdy jste resili u partnera alkohol? A jak? Kam si s tim zasel? ( praha)
Dochazi mi trpelivost, agresivni neni, kdyz nepije je to chlap naprosto k nezaplaceni… ale ted me nechal tesne pred terminem ikdyz jsem ho prosila, doma samotnou v bolestech a proste se vylil jak vaza. Pije uz dyl, problem v tom nevidi, ale tohle uz je upona bezohlednost.
Vim ze nas miluje, mame uz jednoho syna, neni to ze nas ma u zadku, proste v tu chvili se mu uplne prehazej priority. Slibil ze to bude resit, jen bych chtela slyset rady od nekoho kdo rssil to same. Kam si zajit? Nejaka ambulance? AA? Psycholog? Zas neni uplne notoryk co denne leje flasku vodky, kdyby dochazel nekam kde jsou tyto typy, bojim se ze by to melo opcny efekt, nez je ocekavany

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
656
18.1.22 22:00

Já myslím, že nadpis rovnou evokuje jasnou odpověď… :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
18.1.22 22:04

Jestli pije pravidelně tak nevěřím že se to změní. Myslím skutečný alkoholiky, opilce, ne pravidelně třeba půl litru piva nebo dvě deci vína denně. Kdo pravidelně se aspoň přiopije nebo rovnou zcela opije. Ale umí ty lidi slibovat, jak se napraví. Že se občas někdo ožere, párkrát do roka, to bych neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4052
18.1.22 22:05

Kam poslat partnera kdyz pije? Do pr…, jednoznačně :D :* :dance: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
18.1.22 22:06

@Veselej kluk samozrejme, ptam se na konkretni sluzbu :) a zkusenost, na konci zminuji ze se bojim ( vzhledem k tomu ze znam podobne skupiny max z filmu ) aby treba konkretne AA nemeli spise opacny efekt, pokud by tam dochazeli lide kteri jsou alkoholici uz od pohledu:)
Dohodli jsme se ze problem resit bude:) ted shanim informace co a jak :) a rada bych zkusenosti jinych :) co byli v podobne situaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
18.1.22 22:09
@Anonym1059 píše:
@Veselej kluk samozrejme, ptam se na konkretni sluzbu :) a zkusenost, na konci zminuji ze se bojim ( vzhledem k tomu ze znam podobne skupiny max z filmu ) aby treba konkretne AA nemeli spise opacny efekt, pokud by tam dochazeli lide kteri jsou alkoholici uz od pohledu:)
Dohodli jsme se ze problem resit bude:) ted shanim informace co a jak :) a rada bych zkusenosti jinych :) co byli v podobne situaci

nějaký procento lidí abstinovat dokáže, otázka je jak dlouho. A asi většina se toho nezbaví nebo abstinujou jen krátkodobě, týdny, pár měsíců a pak zas v tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
18.1.22 22:11

@Martina.pxx proboemy zacali posledni rok, jsme spolu 5 let. Ono proste stres, problemy v praci atd… vzdycky si daval pivo po praci jedno apod, ale neprehanel to … a byl zodpovedny. Ted mu proste hrablo, verim ze se z toho vyhrabe, jen to chce pomoc asi odjinud. Kdyby takovy byl od te doby co se zname tak se nerozmyslim, v tomhle pripade si ale myslim ze si sanci zaslouzi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20313
18.1.22 22:13

Začněte adiktologickou ambulacní a choď tam i ty - budou mít poradenství pro partnery.

Minimálně budeš mít kam se obrátit pro pomoc, když to nebude fungovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4549
18.1.22 22:14
@Veselej kluk píše:
Já myslím, že nadpis rovnou evokuje jasnou odpověď… :jazyk:
Úplně přesně. Snad každého napadne dvouslovná odpověď.
Kam asi poslat alkoholika? Tak bud do té pr.le, nebo prostě najít na googlu nejbližší protialkoholní léčebnu. Případně by třeba věděl obvodní lékař.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
18.1.22 22:16

Pošli sebe a děti pryč. To ho třeba probere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4549
18.1.22 22:16
@Anonym1059 píše:
@Martina.pxx proboemy zacali posledni rok, jsme spolu 5 let. Ono proste stres, problemy v praci atd… vzdycky si daval pivo po praci jedno apod, ale neprehanel to … a byl zodpovedny. Ted mu proste hrablo, verim ze se z toho vyhrabe, jen to chce pomoc asi odjinud. Kdyby takovy byl od te doby co se zname tak se nerozmyslim, v tomhle pripade si ale myslim ze si sanci zaslouzi

Nezlob se, ale jestliže chlap denně po práci potřebuje pivo, je to normální alkoholik.
A samozřejmě že alkoholikovi to „vypíná“. Tvými slovy „přehazujou se mu priority“. Špatný pro rodinu je to, že mu po chlastu vypne obvykle v momentě, kdy ho ta rodina potřebuje.
Výsledek? Je k ničemu.
Ale protože naděje umírá poslední, budeš se s ním trápit ještě celé roky, než to pochopíš.
I tak Ti držím palce a fandím.

Příspěvek upraven 18.01.22 v 22:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57733
18.1.22 22:17

Můžeš ho posílat od čerta k ďáblu. Pokud on si to nenastaví ve své hlavě, že chce přestat. Pokud nebude sám přesvědčený, že je to nutné, že má velký problém. Tak se to nepovede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
18.1.22 22:18
@Zeoli píše:
Pošli sebe a děti pryč. To ho třeba probere.

Pryc jsme ted byli. Coz bylo poprve co jsem opravdu odesla a nekolik dni proste neprisla. Proto to chce i resit, do ted nechtel problem videt. Vi ze uz mam zarizene i bydleni jakmile to nebude fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4549
18.1.22 22:19
@Anonym1059 píše:
Pryc jsme ted byli. Coz bylo poprve co jsem opravdu odesla a nekolik dni proste neprisla. Proto to chce i resit, do ted nechtel problem videt. Vi ze uz mam zarizene i bydleni jakmile to nebude fungovat.

ON to chce řešit a TY hledáš? Proč si někam nezajde sám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4549
18.1.22 22:25

A k první otázce. S manželem jsem chválabohu alkohol řešit nemusela, je abstinent (protože jeho otec byl alkoholik). A následného partnera jsem právě poslala do té pr…, protože žít s člověkem, každou chvíli nalitým neb o pocucávajícím denně pívo, mi opravdu připadá nechutné.
Současný partner je abstinent.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat